Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápí ma » Prípravky na podporu trávenia a vylučovania » Prípravky na hemoroidy

Prípravky na hemoroidy

S hemoroidmi má podľa štatistík skúsenosť sedem z desiatich ľudí. Niektorí sa s nimi stretnú len raz alebo dvakrát, ale väčšina sa týmto ochorením trápi dlhodobo a nepríjemné príznaky sa často vracajú.

Naša ponuka vám liečbu iste uľahčí a naviac nemusíte so svojim problémom do kamennej lekárne, ale samoliečba určite nenahradí návštevu lekára. Pokiaľ sú vaše problémy vážne alebo dlhodobé, určite konzultáciu s odborníkom neodkladajte.

Čo sú hemoroidy?

Hemoroidy, alebo tiež zlatá žila, sú intímny zdravotný problém, ktorý prichádza takmer bez varovania a spôsobuje nepríjemné bolesti a nepohodu pacientom bez ohľadu na vek či pohlavie. K ich tvorbe dochádza vplyvom zápalu (zdurenia) a rozšírenia kŕčových žíl v konečníku. V dôsledku toho pacient pociťuje bolesť pri vyprázdňovaní, objavujú sa malé uzlíky v oblasti konečníka a typickým príznakom je i krv v stolici. Veľmi častým problémom, ktorý strpčuje život, je svrbenie a podráždenie v okolí konečníka.

Vonkajšie a vnútorné hemoroidy

 • Vonkajšie hemoroidy – malé mäkké a nebolestivé uzlíky sfarbené do modra, ktoré sa vyskytujú okolo ritného otvoru, vonkajšie hemoroidy nekrvácajú.
 • Vnútorné hemoroidy – nachádzajú sa vo vnútri konečníka a spôsobujú opuchy, následné bolesti a krvácanie pri stolici. Bohužiaľ niekedy dochádza k ich nepríjemnému vykĺznutiu (prolaps), kedy je potrebné ich vrátiť operatívne späť. Všeobecne sú vnútorné hemoroidy ale menej bolestivé než vonkajšie.

Každý, kto sa s hemoroidmi stretne prvýkrát, hľadá a pátra, čo na hemoroidy pomáha. Do lekárne sa obáva ísť, preto pohodlným riešením je voľný predaj a ideálne súkromie na internete. Je pochopiteľné, že každý dá najprv prednosť domácej liečbe. Našťastie výber liečivých prípravkov na hemoroidy je veľký a účinnosť zaručená.

Čo na hemoroidy pomáha

 • čapíky – zmierňujú nepríjemné tlaky, bolesť, svrbenie či pálenie v konečníku (najžiadanejší je Spofax alebo čapíky Faktu)
 • krémy – pôsobia protizápalovo a uľavujú od bolesti (napr. krém Procto-Glyvenol, ktorý má i praktický aplikátor alebo krém Hemoral)
 • maste – pomáhajú zástave krvácania, prinášajú úľavu od bolesti i svrbenia, zároveň regenerujú postihnutú oblasť (medzi favoritov patrí napr. Faktu masť)
 • gély – príjemný masážny gél, ktorý uľaví od bolesti a pôsobí na vstrebávanie opuchov (napr. vynikajúci Herbactive gél alebo Hemostop gél)
 • lieky proti bolesti – rýchla úľava od bolesti, pomáhajú voľne predajné analgetiká
 • bylinné kúpele – vyskúšajte určite bylinný kúpeľ Hemoral
 • bylinky – veľmi účinné a už našimi babičkami vyskúšané sú kúpele v odvare z dubovej kôry alebo hojivého harmančeka

Čo hemoroidy zhoršuje a dôvody, prečo chorých pribúda

 • dlhé sedenie (pri počítači, v aute)
 • zlá strava (nedostatok ovocia, zeleniny, vlákniny, príliš korenené jedlá)
 • nedostatok tekutín (voda, čaje, nesladené nápoje atď.)
 • ide o čiastočne dedičné ochorenie

Pokiaľ ste už vyskúšali všetko i naše voľne predajné lieky na hemoroidy, ale problémy pretrvávajú, je najvyšší čas obrátiť sa na lekára. Hemoroidy sú nepríjemná záležitosť, ale toto ochorenie má riešenie.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám