Moje srdcovky

Úvodná strana » Domácnosť a zvieratá » Domáce elektrospotrebiče » Ostatné elektrospotrebiče

GREENTEST ECO 4B

Kód výrobku: 370861

Greentest je zariadenie pre rýchle zistenie hladiny dusičnanov v čerstvom ovocí, zelenine a mäse.

Viac informácií

Produkt je dočasne nedostupný

Termín distribúcie je neznámy

Podobné produkty
Podobné produkty od rovnakého výrobcu Pošlite mi e-mail, keď bude produkt skladom

Podrobné informácie

Podrobné informácie GREENTEST ECO 4B

Greentest Eco je zariadenie pre rýchle zistenie hladiny dusičnanov v čerstvom ovocí, zelenine a mäse. Zároveň poskytuje zmeranie úrovne rádioaktivity v predmetoch, v potravinách, stavebných materiáloch a ďalších, ktoré môžu byť kontaminované radiáciou.

Zo všetkých látok, ktoré sa dostanú do ovocia a zeleniny z hnojív, sú dusičnany najškodlivejšie, ak presiahnu bežné množstvo. Dusičnany a dusitany sú pridávané do mäsových výrobkov počas spracovania, aby sa obmedzilo množeniu baktérií a zvýraznila farba.

Trvalý príjem väčšieho množstva potravín s obsahom dusičnanov môže viesť k zvýšenému riziku rakoviny čriev, methemoglobinémia, cukrovky, Alzheimerovej choroby a otravy dusičnanmi.

Zostávať v mieste so zvýšenou radiáciou, rovnako ako v blízkosti rádioaktívnych predmetov môže viesť k poškodeniu vášho zdravia. Príliš vysoká radiácia na pozadí vedie k predčasnému starnutiu, zhoršeniu zraku, zlyhaniu imunitného systému, stresu, hypertenzii a vývojovým vadám u detí.

Greentest meria:

Koncentráciu rôznych solí v testovaných produktoch, či už solí obsahujúcich dôležité živiny, ako aj solí, ktoré sú škodlivé pre zdravie. Greentest pomáha detekovať koncentrácie iónov takých látok ako: chlór (Cl), síran (SO4), dusičnany (NO3) a dusitany (NO2). Je kalibrovaný, aby zobrazil presné množstvo iba dusitanových iónov. Toto zariadenie dokáže detekovať ióny rôznych solí, ale dusičnany sú ich najväčšou súčasťou. Všetky ostatné soli tvoria menej ako 2 % celkového množstva solí v zelenine a ovocí. Kvôli tomu sú aj tieto soli započítané do merania, pretože odchýlka je zanedbateľná.

Soli dusičnanov, ktoré sa hromadia vo vysokých koncentráciách kvôli nesprávnemu pestovaniu ovocia a zeleniny, sú veľmi vážnym ohrozením ľudského zdravia. Na základe výsledkov, ktoré sú porovnané s medzinárodnou úrovňou bezpečnej koncentrácie, Greentest odporučí, či je toto ovocie alebo zelenina vhodná pre konzumáciu alebo zdraviu nebezpečná.

Radiácia na pozadí je určená množstvom ionizujúceho žiarenia. Greentest Eco zmeria radiáciu porovnaním s medzinárodnými štandardmi.

Technické špecifikácie

 • Min/max rozsah merania pre koncentráciu dusičnanov: 0 - 9999 mg./kg, rozsah indikácie úrovne radiácie na pozadí (mSv/h (mR/h): 0 - 9,99 (999,9)
 • Rozsah úrovne indikácie kumulatívnej dávky, mSv (mR):  0 - 9,99999 (0 - 99999), doba merania:  ~3 sek.
 • Možno odchýlka merania: 10 - 24 % (v závislosti na meranej vzorke)
 • Napájanie: integrovaný Li-Ion akumulátor, kapacita batérie:  720 mAh
 • Nabíjanie: USB kábel
 • Nabíjací prúd cez USB: 310 mA
 • USB napájanie:  5 V
 • Doba použitia: až 20 hodín
 • Rozmery:   122 x 52 x14 mm.
 • Hmotnosť:  90 g.
 • Rozlíšenie farebného TFT displeja: 320 x 240
 • Pracovná teplota:   -20 – +60 °                                                 

Informácie o produkte

Výrobca: GM electronic, spol. s r.o.
Značka: GREEN TEST
Kód výrobku: 370861
Kód EAN: 6971136000087
Držiteľ rozhodnutia: GM electronic, spol. s r.o.

Recenzie

Recenzie GREENTEST ECO 4B

Diskusia

Diskusia GREENTEST ECO 4B

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam