Podrobné informácie

Vaginálne čapíky probiotica forte sa odporúčajú používať dlhodobo ako súčasť pravidelnej starostlivosti o zdravé prostredie pošvy.

Informácie o produkte

Výrobca: HERB-PHARMA AG
Značka: FYTOFONTANA
Kód výrobku: 192198
Kód EAN: 8588003944047
Držiteľ rozhodnutia: HERB-PHARMA AG

Vaginálne čapíky probiotica forte obsahujú prirodzené, organizmu neškodné látky. Zloženie je obohatené taktiež o výťažok zo šalvie, ktorý má antimykotické, protizápalové, dezinfekčné a hydratačné účinky.

Vaginálne čapíky probiotica forte sa odporúčajú používať dlhodobo ako súčasť pravidelnej starostlivosti o prostredie pošvy. Zvlášť účinné je používanie čapíkov v období menopauzy a laktácie.

Dobre sa uplatní aj v nasledujúcich prípadoch

  • Pri užívaní antibiotík alebo iných prostriedkov, ktoré ničia baktérie, prípadne drastickými pošvového dezinfekčného prostriedku, ktorý spôsobí poškodenie prirodzenej flóry tvorenej Döderleinovým laktobacilom.
  • Pri výtoku, pri používaní antikoncepčných tabliet, alebo pri vnútromaternicovom teliesku.
  • Pri objavení sa výtoku po návšteve kúpaliska, alebo po pohlavnom styku.
  • Pri výtoku neznámeho pôvodu (fluor vaginalis), alebo v prípadoch miernej bakteriálnej vaginitídy, kde použitie antiinfekčnej terapie nie je potrebné.

Zloženie: 1 vaginálna čapík obsahuje: Účinné látky: Lactosum, acidum lacticum, proteose peptón, acidum folicum, extractum Salviae officinalis, Melaleuca alternifolia. Pomocné látky: PEG 32, PEG 20, polysorbatum 20, natrii chloridum, magnesii sulphas, benzalkóniumchlorid.

Dávkovanie a spôsob použitia

Odporúča sa aplikácia 1x denne, najlepšie večer pred spaním po večernej hygiene. Doba používania - 10 dní. Čapík rozbaľte z fólie u špičky. Zasuňte čapík hlboko do pošvy. Pri aplikácii dochádza k miernemu znečisteniu bielizne. Skladujte na suchom, chladnom a tmavom mieste, pri teplote 10-25 ° C.

Nežiaduce účinky

V prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek čapíkov môže dôjsť k miernemu lokálnemu podráždeniu sliznice, čo sa môže prejaviť slabým pocitom pálenia.

Balenie obsahuje 10 vaginálnych čapíkov.

Recenzie

Recenzie produktu Fytofontána Gyntima Probiotica vaginální čípky FORTE 10 ks

Diskusia

Diskusia k produktu Fytofontána Gyntima Probiotica vaginální čípky FORTE 10 ks

Pridať nový príspevok do diskusie