Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Doplnky stravy » Doplnky stravy v tehotenstve

FEMIBION 2 s vitamínom D3 Dvojbalenie + krúžky ZADARMO

Výživový doplnok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 359931
Balenie obsahuje Femibion, ktorý vám vystačí na 60 dní a hračku zadarmo.

Viac informácií

Produkt je dlhodobo nedostupný

Termín distribúcie je neznámy

Podobné produkty
Podobné produkty od rovnakého výrobcu Pošlite mi e-mail, keď bude produkt opäť skladom

 

Odporúčané alternatívne produkty

Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - FEMIBION 2 s vitamínom D3 Dvojbalenie + krúžky ZADARMO

Balenie obsahuje Femibion, ktorý vám vystačí na 60 dní a hračku zadarmo.

Informácie o produkte

Výrobca: Merck spol.s r.o.
Značka: FEMIBION
Kód výrobku: 359931
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: Merck spol.s r.o.

Femibion obsahuje unikátnu kombináciu 200 μg kyseliny listovej a odpovedajúce množstvo Metafolínu na pokrytie zvýšenej spotreby v období tehotenstva a dojčenia i u žien, ktoré nemôžu kyselinu listovú optimálne využiť. Okrem kyseliny listovej sú pre tehotné a dojčiace ženy tiež dôležité ďalšie vitamíny, stopový prvok jód a nenasýtená mastná kyselina DHA.

Kedy je kyselina listová potrebná?

Kyselina listová je vitamín zo skupiny B. V organizme je nepostrádateľná na delenie buniek a krvotvorbu. Výzkumy odborníkov na výživu dokazujú pozitívny vplyv kyseliny listovej/folátu na priebeh tehotenstva a na správny vývoj nenarodeného dieťaťa.

Metafolín

Kyselina listová je v ľudskom tele metabolizovaná na biologicky aktívnu formu – tzv. folát. Avšak organizmus takmer 50 % žien toto z genetických príčin nedokáže. Metafolín je biologicky aktívnou formou folátu, ktorú telo využije lepšie než podanú kyselinu listovú. Je tak dostupný pre každú ženu a ihneť k dispozícii.

DHA

DHA je omega-3 nenasýtená mastná kyselina, ktorú si naše telo nedokáže vyrobiť v dostatočnom množstve. Preto je zaradená medzi esenciálne látky, ktoré je nevyhnutné telu dodávať potravou, skrátka je pre ľudské telo nepostrádateľná.

Jej potreba v 13.týždni tehotenstva stúpa.Je zvlášť dôležitá pre vývoj mozgu dieťaťa, rozvoj psychických schopností dieťaťa a neskoršiu ostrosť zraku. Zdrojom DHA je pre dieťa v období tehotenstva a v priebehu dojčenia výhradne matka, pretože dieťa si nedokáže túto dôležitú mastnú kyselinu vytvoriť samo.

Matka poskytuje DHA svojmu dieťaťu prostredníctvom placenty a neskôr materského mlieka. Preto by mala matka už v 13. týždni tehotenstva prijímať dostatočné množstvo DHA. Pretože dostatočné množstvo životne dôležitej DHA obsahuje iba mäso morských rýb bohaté na tuk, je zásobenie kyselinou DHA stravou v období tehotenstva a pri dojčení často nedostatočné.

Femibion 400 obsahuje 200 mg DHA z vysoko čistého, koncentrovaného rybieho oleja. Prísne kontrolovaným výrobným procesom je garantovaná vynikajúca kvalita a odstránenie zápachu.

Dôležité zložky obsiahnuté v prípravku:

  • Vitamíny B1 prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
  • Vitamín B2 prispieva k udržaniu zdravých červených krviniek a k správnej látkovej premene železa
  • Vitamín B6 prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu, k správnej tvorbe červených krviniek, k regulácii hormonálnej činnosti
  • Vitamín B12 prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu a k správnej tvorbe červených krviniek, zohráva úlohu v procese delenia buniek
  • Vitamín C prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému, k zníženiu vyčerpania a únavy, zvyšuje vstrebávanie železa
  • Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred pred oxidačným stresomBiotín prispieva k udržaniu zdravej pokožky a zdravých vlasov.
  • Kyselina pantoténová prispieva k správnej syntéze a látkovej premene steroidných hormónov a vitamínu D.
  • Niacín prispieva k udržaniu zdravej pokožky
  • Jód prispieva k správnej kognitívnej funkcii, k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnemu fungovaniu štítnej žľazy a zreniu v dobe telesného a duševného vývoja dieťaťa ešte pred narodením.

Recenzie

Recenzie produktu FEMIBION 2 s vitamínom D3 Dvojbalenie + krúžky ZADARMO

Diskusia

Diskusia k produktu FEMIBION 2 s vitamínom D3 Dvojbalenie + krúžky ZADARMO

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám