Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Kožné problémy

EXCIPIAL mastný krém 100 g - recenzie

Registrovaný liečivy prípravok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 116110
Masťové základy Excipial sú kožné prípravky na vonkajšie použitie, ktoré zlepšujú stav pokožky tým, že dodávajú vodu a tuky.

Viac informácií

Produkt je dočasne nedostupný

Termín distribúcie je neznámy

Podobné produkty
Podobné produkty od rovnakého výrobcu Pošlite mi e-mail, keď bude produkt opäť skladom

 
Podrobné informácie
Príbalový leták
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Masťové základy Excipial sú kožné prípravky na vonkajšie použitie, ktoré zlepšujú stav pokožky tým, že dodávajú vodu a tuky.

Informácie o produkte

Výrobca: SPIRIG AG, EGERKINGEN
Značka: EXCIPIAL
Kód výrobku: 116110
Kód EAN: 7612076376038
Držiteľ rozhodnutia: SPIRIG AG, EGERKINGEN

Popis produktu:

Masti na suchú pokožku. Masťové základy Excipial sú kožné prípravky na vonkajšie použitie zlepšujúce stav pokožky tým, že jej dodávajú vodu a tuky. Jednotlivé prípravky sa líšia galenickým systémom, obsahom vody a tukov, čo umožňuje individuálny výber masťového základu podľa stavu a typu pokožky.

Excipial masť je určená na ošetrovanie trvalo veľmi suchej pokožky.

Zloženie:

Účinná látka: Excipial je skupina masťových základov, neobsahujúcich účinnú látku

Pomocné látky:

Tekutý parafin, tvrdý parafin, bílá vazelína, glycerosorbitanstearát, hydrogenricinomakrogol 1250, sorbitanlaurát, polysorbát 20, síran hořečnatý, parfém (aromatické přísady), konzervační přísady triklosan a chlorhexidinium-dichlorid, čištěná voda tuky v množství 54 % obsahu

Charakteristika:

Masťové základy Excipial sú kožné prípravky na vonkajšie použitie, ktoré zlepšujú stav pokožky tým, že dodávajú vodu a tuky. Jednotlivé prípravky sa líšia druhom emulzie, obsahom vody a tukov, čo umožňuje individuálny výber masťového základu pre každý stav ochorenia a typ pokožky.
Excipial krém je systém olej vo vode.

Excipial mastný krém je systém voda v oleji. Je vhodný pre suchú a stredne suchú pokožku.
Neprepúšťa výlučky (pot) a teplo (pôsobí okluzívne a hydratačne). Má značne silný premasťujúci účinok. V povrchových vrstvách pokožky zadržiava vlhkosť a nie je vodou zmývateľný.

Indikácie:

Všetky produkty Excipial sa používajú ako masťové základy pre individuálnu prípravu mastí. V rámci doplnkovej miestnej liečby kožných ochorení silne účinnými kožnými prípravkami (hormonálne masti), ktorú určí lekár, sa používajú aj samotné. Tiež je možné používať pre doliečovanie chorobných stavov kože a na udržanie dobrého stavu pokožky v dobe kľudu.
Prípravky Excipial môžu používať dospelí, mladiství a deti všetkých vekových skupín, môžu sa používať aj v čase tehotenstva a dojčenia.

Kontraindikácie:

Prípravky Excipial sa nesmie používať u chorých so známou precitlivenosťou na niektorú zo súčastí prípravkov.

Nežiaduce účinky:

Prípravky sú obvykle dobre znášané, ale môžu sa vyskytnúť prejavy precitlivenosti v podobe začervenania a svrbenie v mieste aplikácie. Reakcia vymizne vzápätí po prerušení používania prípravkov, je však potrebné ďalší postup prejednať s ošetrujúcim lekárom.
Pri prípadnom výskyte iných nezvyčajných reakcií sa poraďte s lekárom.

Interakcie:

Prípravky Excipial môžu nepriaznivo ovplyvniť vstrebávanie iného prípravku na vonkajšie použitie. Preto je vhodné použiť prípravky v časových odstupoch. O vhodnosti používania iných prípravkov na recept alebo voľne predajných sa poraďte s ošetrujúcim lekárom. 

Dávkovanie a spôsob použitia:

Ak lekár neurčí inak, prípravky sa nanáša v tenkej vrstve 2- až 3-krát denne na postihnuté miesta. Pri kombinácii so silne účinnými kožnými prípravkami (hormonálne masti) určí lekár vhodný liečebný postup, ktorý je nutné dodržiavať.

Upozornenie:

Ak sa do doby 6 týždňov od začatia liečby príznaky ochorenia nezlepšia, alebo sa naopak zhoršujú, alebo sa vyskytnú nežiaduce účinky alebo neobvyklé reakcie, prerušte existujúce liečbu a poraďte sa o ďalšom používaní s lekárom.

Pri náhodnom požití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Uchovávanie:

Prípravok uchovávajte pri teplote do 25 ° C.
Ak dôjde pri uchovávaní prípravku Excipial masť s mandľovým olejom k vytekaniu oleja z tuby, nie je to závada a pri ďalšom spracovaní pre individuálnu prípravu mastí alebo pri roztieranie prípravku na pokožku dôjde ihneď k premiešaniu s ostatnými zložkami prípravku.

Varovanie:

Prípravky nesmú používať po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na obale.
Prípravky uchovávajte mimo dosahu detí.

Balenie:

Excipial masť: 100 g masti v tube


Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

Príloha č.3 k notifikácii o zmene, ev.č.: 2013/07484

Písomná informácia pre používateľov, čítajte pozorne!

Excipial krém
Excipial mastný krém
Excipial masť
Excipial masť s mandľovým olejom

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
Galderma-Spirig Česká a Slovenská republika a.s., Bratislava, Slovenská republika

Výrobca
Movianto Česká republika s.r.o., Podolí, Česká republika

Zloženie:
Účinná látka: Excipial je skupina masťových základov, ktoré neobsahujú účinnú látku.
Excipial krém: tekutý parafín, izopropylmyristát, glycerolmonostearát, cetylstearylalkohol, polysorbát 20, konzervačné prísady triklosan a chlórhexidínium-dichlorid, čistená voda.
Tuky v množstve 35,5% obsahu.
Excipial mastný krém: tekutý parafín, tvrdý parafín, biela vazelína, glycerosorbitanstearát, hydrogenricinomakrogol 1250, sorbitanlaurát, polysorbát 20, síran horečnatý, parfum (aromatické prísady), konzervačné prísady triklosan a chlórhexidínium-dichlorid, čistená voda.
Tuky v množstve 54% obsahu.
Excipial masť: biela vazelína, polysorbát 80, polysorbát 40, sorbimakrogol 2000 peroleát.
Tuky bez konzervačných a bez aromatických prísad v množstve 100 % obsahu.
Excipial masť s mandľovým olejom: 751 mg mandľového oleja, 40 mg oxidu zinočnatého v 1g masti, hydrogenovaný ricínový olej, glycerolmonostearát, biela vazelína, krémový parfum (aromatické prísady), koncentrovaný olejový roztok tokoferolov (konzervačné látky skupiny vitamínu E).
Tuky v množstve 96% obsahu.

Indikačná skupina:
Dermatologikum

Charakteristika:
Masťové základy EXCIPIAL sú kožné lieky na vonkajšie použitie, ktoré zlepšujú stav pokožky tým, že jej dodávajú vodu a tuky. Jednotlivé lieky sa líšia druhom emulzie, obsahom vody a tukov, čo umožňuje individuálny výber masťového základu pre každý stav ochorenia a typ pokožky.
Excipial krém je systém olej vo vode. Len mierne premasťuje, prepúšťa výlučky (pot) a teplo (nepôsobí okluzívne), má chladivý účinok, dobre sa natiera aj na vlhkú pokožku, je vodou zmývateľný. Je vhodný pre normálnu až mierne suchú pokožku. Neobsahuje žiadnu aromatickú prísadu.
Excipial mastný krém je systémom voda v oleji. Je vhodný pre suchú a stredne suchú pokožku. Neprepúšťa výlučky (pot) a teplo (pôsobí okluzívne a hydratačne). Má značne silný premasťujúci účinok. Vo vrchných vrstvách pokožky zadržiava vlhkosť a nie je vodou zmývateľný.
Excipial masť je čistá masť. Je zvlášť vhodná pre trvalo suchú pokožku. Svojím zložením zabraňuje úniku vlhkosti z pokožky. Je vodou zmývateľná. Neobsahuje žiadnu aromatickú látku.

Excipial masť s mandľovým olejom je určená pre suchú až veľmi suchú pokožku. Obzvlášť je vhodná pre detskú pokožku. Intenzívne premasťuje, neobsahuje vodu a nie je vodou zmývateľná. Na zabránenie oxidačných procesov obsahuje látky skupiny vitamínu E.

Indikácie:
Všetky lieky Excipial sa používajú ako diferencované masťové základy pre individuálnu prípravu mastí (pre individuálnu magistraliter receptúru). V rámci doplnkovej miestnej liečby kožných ochorení silne účinnými kožnými liekmi (hormonálne masti), ktorú určí lekár, sa používajú aj samostatne. Taktiež sa môžu používať na doliečovanie chorobných stavov kože a na udržanie dobrého stavu kože v dobe kľudu.
Lieky Excipial môžu používať dospelí, mladiství a deti všetkých vekových skupín, môžu sa používať aj v dobe tehotenstva a dojčenia.

Kontraindikácie:
Pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek liekov EExcipial nepoužívať.

Nežiaduce účinky:
Lieky sú obvykle dobre znášané, ale môžu sa vyskytnúť prejavy precitlivenosti v podobe začervenania a svrbenie v mieste aplikácie. Reakcia zmizne ihneď po prerušení používania lieku, ďalší postup je však potrebné konzultovať s ošetrujúcim lekárom.
Pri prípadnom výskyte iných neobvyklých reakcií sa poraďte s lekárom.

Interakcie:
Produkty Excipial môžu nepriaznivo ovplyvniť vstrebávanie iného prípravku na vonkajšie použitie. Preto je vhodné použiť lieky v časových odstupoch. O vhodnosti používania iných predpisovaných alebo voľnopredajných liekov sa poraďte s ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie:
Ak lekár neurčí inak, lieky sa nanášajú v tenkej vrstve 2- až 3-krát denne na postihnuté miesta. Pri kombinácii so silne účinnými kožnými liekmi (hormonálne masti) určí lekár vhodný liečebný postup, ktorý je nutné dodržiavať.

Upozornenie:
Ak sa do doby 6 týždňov od začatia liečby príznaky ochorenia nezlepšia, alebo sa naopak zhoršujú, pri výskyte nežiaducich účinkov alebo neobvyklých reakcií prerušte uskutočňovanú liečbu a poraďte sa o ďalšom používaní lieku s lekárom.
Pri náhodnom požití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Uchovávanie:
Všetky produkty Excipial uchovávajte pri teplote do 25 °C.
Ak dôjde pri uchovávaní lieku Excipial masť s mandľovým olejom k vytekaniu oleja z tuby, nie je to nedostatok a pri ďalšom spracovaní pri individuálnej príprave mastí alebo pri rozotieraní lieku na pokožku dôjde ihneď k premiešaniu s ostatnými zložkami lieku.

Varovanie:
Lieky sa nesmú používať po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na obale.
Lieky uchovávajte mimo dosah detí.

Balenie:
Excipial krém: 100 g krému v tube.
Excipial mastný krém: 100 g krému v tube.
Excipial masť: 100 g masti v tube.
Excipial masť s mandľovým olejom: 100 g masti v tube.

Dátum poslednej revízie:
február 2014

Recenzie

Recenzie produktu EXCIPIAL mastný krém 100 g

Diskusia

Diskusia k produktu EXCIPIAL mastný krém 100 g

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam