Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky pre ústnu dutinu

Lieky pre ústnu dutinu pro mužov

Všetci sme to zažili a vieme, že nejaká bolesť alebo zápal v ústach nie je žiadna radosť. Najčastejšou príčinou vzniku, nech už aftu, či iného zápalu v ústach, býva znížená imunita. Vďaka tomu je organizmus náchylnejší k napadnutiu rôznymi mikroorganizmami.

Mužov

Lieky pre ústnu dutinu - detailný popis

Tvoria sa Vám nepríjemné afty na jazyku a v ústach? Vyskúšajte účinné lieky s protibolestivým a protizápalovým účinkom, ktoré zároveň urýchľujú proces hojenia a dezinfikujú ústnu dutinu. Afty sa najčastejšie tvoria v ústach, v hrdle a na mandliach a bývajú známkou oslabenej imunity. Preto sa odporúča v priebehu ich liečby užívať aj prípravky na podporu imunity, najmä vitamín C a tiež vitamín B, ktorý je obsiahnutý v B-komplexe.

Vyberajte lieky na afty vo forme:

  • pastiliek - ľahko rozpustné v ústach, dezifinkujú a ľahko znecitlivia bolestivé miesta v ústnej dutine. Skúste napr. citrónové pastilky Tantum Verde.
  • spreja - ústny sprej sa aplikuje priamo na postihnuté miesto, tlmí bolesť a dezinfikuje - odporúčame sprej Tantum Verde
  • ústneho gélu alebo masti - Calgel obsahuje lokálne anestetikum, vhodné aj pre deti od 5 mesiaca veku. Je určený na masáž ďasien, tlmí tiež bolesť pri prerezavání zubov.
  • kloktadla - Florsalmin je rastlinný prípravok určený pre podporu liečby áft, rovnako potlačuje aj zápach z úst

Ďalšie užitočné rady ako liečiť afty

Čo skutočne pomáha na afty, je cibuľa, ktorá zabraňuje uvoľňovaniu zápalových látok a pôsobí antisepticky. Ďalšou osvedčenou metódou sú samozrejme bylinky. Uvarte si silný odvar zo šalvie a niekoľkokrát denne kloktajte. V sekcii sypané bylinné čaje nájdete tak ako šalviový čaj, tak aj špeciálnu čajovú zmes proti aftám a krvácaniu ďasien.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam