Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Bylinná kozmetika » Bylinná kozmetika s dubovou kôrou

Bylinná kozmetika s dubovou kôrou

Dubovú kôru používa ľudstvo k liečeniu od nepamäti, má totiž najvyšší obsah účinných látok z celého stromu a zároveň je ľahko dostupným liekom na mnoho zdravotných problémov. Najprínosnejšie sú jej dezinfekčné účinky a schopnosť tlmiť a zastavovať krvácanie a to ako pri vnútornej, tak pri vonkajšej aplikácii.

Dubová kôra má hojivé účinky využívané napríklad pri liečbe:

 • hemeroidov,
 • kožných zápalov,
 • omrzlín,
 • drobnejších popálenín,
 • nadmerného potenia nôh.

Obľúbenou formou použitia je gél z dubovej kôry a to predovšetkým pre jeho jednoduchú aplikáciu v porovnaní s prípravou odvaru. Gélov ponúkame celé množstvo, máte teda na výber niekoľko možností.

Okrem gélov či mastí môžete k liečbe zvoliť tiež účinné čípky HemaGel PROCTO, ktoré priaznivo pomáhajú pri liečbe a hojení akútnych i chronických rán a kožných defektov konečníka.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • HERBACTIVE Gél pri kŕčových žilách 50ml

  HERBACTIVE Gél pri kŕčových žilách 50ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Čisto prírodný bylinný produkt s vysokým obsahom rastlinných extraktov s adstringentnými, hojivými a zápalovosť obmedzujúcimi účinkami určený na ošetrenie pokožky v oblasti kŕčových žíl.

  1,84 €

 • ALTERMED DUBOVÁ KôRA GÉL 50G

  ALTERMED DUBOVÁ KôRA GÉL 50G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Gél z dubovej kôry priaznivo pôsobí pri hemoroidoch, potení nôh, trhlinkách, pri podráždenaj koži po opaľovaní a drobných spáleninách. Použitie: 2- 3 x denne jemne votrieťt na miesto aplikácie.

  1,56 € -44% 2,80 €

 • AR KOSMÍN BYLINNÝ EMULGEL PRI HEMOROIDOCH 25 ML

  AR KOSMÍN BYLINNÝ EMULGEL PRI HEMOROIDOCH 25 ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  pri hemoroidoch   obsiahnuté látky upokojujú a priaznivo ovplyvňujú zápalové procesy   rýchlo sa vstrebáva, bez vedľajších účinkov   určený na vonkajšie použitie   Nedráždivý gelový základ umožňuje ľahké vstrebávanie a rýchlu absorpciu látok obsiahnutých v extrakte z pagaštana a dubovej kôry do spodných vrstiev pokožky v okolí konečníka, kde pôsobia dezinfekčne, zvieravo a prítomný alantoín v kostihojovom extrakte hojivo. Emulgel je pri aplikácii na pokožku veľmi príjemný, nemastí, nedráždi. Výrobok nie je parfumovaný. Informácie pre užívateľov Ingrediencie: Voda, extrakt z pagaštana, extr. dubová kôra, extr. kostihoj, izopropylmyristát, sodium polyakrylate (and) hydrogenated polydecene (and) trideceth-6, propylene glykol (and) diazolidinyl urea (and) methylparaben (and) propylparaben. Informácie o zdravotnej nezávadnosti Výrobok je Štátnym zdravotným ústavom, národným referenčným centrom pre kozmetiku, označený ako bezpečný pre zdravie osôb. Ministerstvom zdravotníctva ČR je registrovaný pod označením REG - 333 - 22.2.05/6840. Balenie: 25ml Použitie: Niekoľkokrát denne jemne vmasírovať v okolí konečníka. Skladovanie: Skladujte pri teplote do 25 °C. Spotrebujte najlepšie do: 24 mesiacov odo dňa výroby.

  3,01 €

 • SIMPLY YOU Hemostop gél max 75 ml Zdravotnícky prostriedok

  SIMPLY YOU Hemostop gél max 75 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Hemostop® gél Max Da Vinci 75ml je zdravotnícky pomôcka na hemoroidy. Jedná sa o účinný prípravok s obsahom 12 rastlinných extraktov, vďaka ktorým má hydratačný, zvláčňujúci, upokojujúci, regenerujúci, chladivý a čistiaci účinok. Účinné zložky Obsahuje Allantoin (dôležitý pre svoje regeneračné účinky) a štandardizované extrakty z dubovej kôry, ľubovníka a Aloe Vera complex s obsahom rastlinných výluhov. Ako a kedy pomáha Zdravotnícka pomôcka je určená k aplikácii na konečník a okolie konečníka, pričom napomáha pri poruchách funkcie konečníka spojených so vznikom hemoroidov pri svrbení, štípaní a pálení konečníka pri zaparení a popraskaní kože konečníka a okolia konečníka Zloženie výrobku 12 rastlinných extraktov - dubovej kôry (Quercus robur), boswéllie (Boswellia serrata), ľubovníkový vňate (Hypericum perforatum), svetlíkové vňate (Euphrasia Rostkoviana), nechtíkového kvetu (Calendula offi officinalis), myšochvostový vňate (Achillea millefolium), kvetu fialky (Viola odorata), skorocelového listu (Plantago lanceolata), kvetu slezu (Malva mauritiana), bazového kvetu (Sambucus nigra), prasličkový vňate (Equisetum arvense), listu aloe (aloe vera ) Odporúčaná aplikácia 2-3krát denne naneste primerané množstvo gélu na postihnutý konečník. Odporúčaná doba aplikácie je 5-10 dní. Aplikujte na čistú sliznicu konečníka. Určené na vonkajšie použitie.

  5,45 € -1% 5,50 €

 • APOTEX HemaGel PROCTO čípky 5 kusov Registrovaný liečivy prípravok

  APOTEX HemaGel PROCTO čípky 5 kusov

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  emagel osvojte je zdravotnícka pomôcka, ktorá ponúka unikátne riešenie na urýchlenie hojenia akútnych i chronických rán a kožných defektov konečníka. Zmierňuje krvácanie a bolestivosti pri análnych fissurách, ragádách či hemoroidoch. Užívanie a dávkovanie Čapíky sa zavádzajú do konečníka pokiaľ možno po stolici a po umytí, zaobleným koncom do konečníka. V mieste perforácie oddeľte z prúžku 1 čapík, obal miernym ťahom roztrhnite a čapík z neho vyberte. Zaobleným koncom napred ho zaveďte hlboko do konečníka, najlepšie v miernom predklone. Ak lekár neurčí inak, čapík HemaGel®procto sa aplikuje (zavádza) raz denne, najlepšie na noc. HemaGel® Procto vďaka svojej makromolekulárnej štruktúre neprestupuje do organizmu, čapíky je teda možné použiť pre všetky vekové kategórie, tehotné i dojčiace. Vždy sa ale poraďte so svojím lekárom.

  4,24 € -21% 5,36 €

 • Antivir H přípravek k péči o anální oblast 50 ml

  Antivir H přípravek k péči o anální oblast 50 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Užití Účinně snižuje možnost vzniku hemoroidů. Přírodní mikrobiální lyzáty zvyšují obranyschopnost tkáně. Extrakty z dubové kůry a vilínu mají stahující účinek a tím snižují možnost popraskání tkáně a zvyšují její pružnost. Panthenol a vitamín E urychlují regeneraci a snižují nepříznivý vliv okolního prostředí. Účinné látky Přírodní mikrobiální lyzáty Panthenol Vitamin E Dubová kůra Vilín Dávkování Aplikujte podle potřeby několikrát denně na postižené místo.

  1,93 €

 • TOPVET Dubová kůra gel 250 g

  TOPVET Dubová kůra gel 250 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Účinné látky Ouercus Robur Glycerin Carbomer Imidazolidinyl Urea Sodíum Hydroxide Užití Gel s obsahem výtažku dubové kůry působí protizánětlivě, hojí kožní záněty, omrzliny, odřeniny, mokvavé ekzémy a modřiny. S úspěchem se užívá při nadměrném pocení nohou. Patří mezi tradiční a osvědčené prostředky proti hemeroidům. Po jeho použití se výborně vstřebávají otoky. Indikace byliny: na hemoroidy hojí kožní záněty, omrzliny, odřeniny a ekzémy proti pocení nohou urychluje vstřebávání otoků snadná a praktická aplikace bez předpisu Dávkování Jemně vetřete na postižené místo, několikrát denně. Kontraindikace Není vhodný pro dětí do 3 let. Neužívejte vnitřně! Vedlejší příznaky Přírodní aktivní látky mohou být silným alergenem, doporučujeme proto před plošným použitím přípravku nejprve provést test kožní dráždivosti. Fakta Masážní kosmetika firmy Topvet, to je tradiční receptura a nová kvalita. Domníváme se, že právě spojením tradičních receptur, s nejnovějšími poznatky v oblastech medicíny a biologie vede ke kvalitním výrobkům a spokojeným zákazníkům. Všechny přípravky využívají silného působení rostlinných silic, které jsou sice podstatně dražší než rostlinné extrakty běžně používané většinou výrobců, ale jejich účinnost je vysoká. Poznámka Složení: Aqua, Glycerin, Ouercus Robur, Carbomer. Sodium Hydroxide, Imidazolidinyl Urea, BenzylAlcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Dermatologicky testované, Přípravek není testován na zvířatech.

  3,18 €

 • Mastu mast 30g Zdravotnícky prostriedok

  Mastu mast 30g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Mastu mast je zdravotnický prostředek určený k použití při hemoroidech. Zmírňuje potíže jako podráždění, svědění, pálení a mokvání, které se často vyskytují při onemocnění hemoroidy a podporuje hojení. Před použitím by měla být kůže očištěna teplou vodou a měkkým kusem látky (bez mýdla). Mastu mast můžete nanášet prstem nebo přiloženým aplikátorem. K tomuto účelu našroubujete aplikátor na tubu a zaveďte jej do řitního otvoru. Tubu potom opatrně stlačte, až je aplikováno požadované množství masti. Potom očistěte aplikátor tak, že jej odšroubujete a opláchnete pod tekoucí vodou. Tubu uzavřete pomoci uzávěru, aby se předešlo jejímu vyschnutí. Naneste Mastu mast podle potřeby 2-3x denně v dostatečném množství od řitního otvoru a jeho okolí. Délka používání by neměla překročit 30 dnů. Nepoužívejte pokud trpíte přecitlivělostí (alergií) na některou složku přípravku. Při krvácení nebo při podezření na přítomnost krve ve stolici, a také při současném výskytu horečky a bolesti, by Mastu mast neměla být používána a je třeba navštívit lékaře. Přípravek je určen výlučně k použití v oblasti řiti (konečníku) a nesmí být užíván vnitrně. Může dojít k reakcím z přecitlivělosti. Mastu mast obsahuje tuk z ovčí vlny, který může vyvolat místně ohraničené podráždění kůže (např. kontaktní dermatitis). Složení Zásaditý gallan bismutitý, oxid titaničitý (E171), isopropyl-palmitát, lehký tekutý parafin, polyetylén, sorbitan-seskvioleát, krystalizující sorbitol 70%, čištěná voda, tuk z ovčí vlny.

  3,27 €

 • Balcann dubová kôra gél 75ml

  Balcann dubová kôra gél 75ml

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Balcann dubová kôra gel s koloidným striebrom, D-panthenolom, alantoínom a hesperidínom je vhodná na kožu po hemoroidoch. Vysoký obsah dubovej kôry sa stará o popraskanú a vysušenú pokožku. Gélová konzistencia sa vyznačuje rýchlym vstrebávaním a nezanecháva mastný pocit na pokožke, neobsahuje chemické stabilizátory. Obsah účinných látok Konopný olej a extrakt z konopných semien Aloe vera Rakytník rešetliakový Listnatec ostnitý Harmanček pravý Hamamel virgínsky Tea tree oil Zloženie výrobku Aqua, Propylene Glycol, Quercus Robur Bark Extract, Glycerin, Cannabis Sativa Seed Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Cannabis Sativa Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Panthenol, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Alcohol Denat., Carbomer, Triethanolamine, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Allantoin, Bisabolol, Diosmine, Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Hesperidin, Chamomilla Recutita Flower Oil, Colloidal Silver.

  8,98 € -18% 11,00 €

 • FIX H krem 30 g

  FIX H krem 30 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Na hemoroidy s dubovou kôrou.

  3,92 € -8% 4,27 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam