Úvodná strana Výživa a chudnutie Športová výživa Sacharidy, gainery Do 25 % bielkovín

Prípravky so sacharidmi do 25 % bielkovín

Spevnite svoje svaly vďaka pravidelnej konzumácii sacharidov a gainerov s nižším obsahom bielkovín. Gainery obsahujúce 25 % bielkovín perfektne navýšia obsah nevyhnutných sacharidov v jedálničku a vy tak budete o krok bližšie k vašej vysnenej vyrysovanej postave.

Prípravky so sacharidmi do 25 % bielkovín - detailný popis

Gainery a sacharidy ocení každý správny kulturista, ale hodí sa predovšetkým pre fitnes nadšencov, ktorí chcú zväčšiť objem svojich svalov a podávať lepšie fyzické výkony. Sacharidy sú pre rýchly nárast svalov úplne nevyhnutné a preto je dôležité ich pravidelne užívať tak, aby ste dosiahli typ postavy, akú ste si vysnili.

Kedy by sa mali gainery konzumovať?

Konzumácie gainerov je dôležitá hlavne po tréningu, keď je telo poriadne vyčerpané a potrebuje dodať veľkú porciu potrebných sacharidov. Prvé jedlo po tréningu musí obsahovať sacharidy, ktoré zásobia ľudský organizmus energiou, a preto sa ako vhodný potravinový doplnok po tréningu javia práve gainery.

Veľkou chybou začínajúcich športovcov je konzumácia proteínov ihneď po tréningu. Najdôležitejšie je dodať vyčerpaným svalom energiu a najprv po 1-2 hodinách podávať produkt s obsahom proteínov, ktorý zaistí nárast svalovej hmoty.

Pokiaľ sa snažíte schudnúť, po tréningu prijmite menšie množstvo sacharidov. Jedinci, ktorí sa snažia nabrať svalovú hmotu, by mali príjem sacharidov po tréningu naopak zvýšiť.

Aký gainer je u športovcov najobľúbenejší?

Najideálnejší a najčastejšie odporúčané sú gainery so 70% obsahom sacharidov, ktoré sú univerzálne a hodia sa pre športovcov, ktorí chcú schudnúť, i pre kulturistov, ktorí chcú nabrať svalovú hmotu. Na vysoký príjem sacharidov si však dávajte pozor! Mohli by ste totižto nabrať len tuk a od vašej vysnenej postavy sa tak skôr vzdialiť.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika