Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravá výživa a chudnutie » Potraviny vhodné pre diabetikov » Dia müsli a cereálie

Dia müsli a cereálie

Kto by si občas rád nepochutnal na müsli alebo cereáliách? Naviac pokiaľ obsahujú tie najjemnejšie hoblinky kvalitnej čokolády, orechy alebo sušené ovocie, ktoré tak nádherne chrumká medzi zubami a zasýti na dlhú dobu. Stačí len nasypať do jogurtu… Lahoda! Že takým veciam musíte dať kvôli cukrovke navždy sbohom? Nezmysel! Zamerajte sa na müsli pre diabetikov a výborné raňajky môžu pokračovať.

Dia müsli a cereálie - detailný popis

Domáca príprava a pripravené zmesi

Pokiaľ chcete chuť a zdravosť takých raňajok ešte vylepšiť, bez obáv si nakúpte potrebné ingrediencie (základ, ovocie, oriešky a napríklad i tmavú čokoládu) a vrhnite sa do prípravy vlastného výborného müsli, ktoré bude úplne bez cukru a hlavne-presne podľa vašej chuti. Samozrejme si môžete vybrať i z predmixovaných zmesí, ktoré vám prácu uľahčia.

Váš vreckový sprievodca müsli galaxiou

Základ? Pšenica plná prázdnych sacharidov vám dobrú službu nevykoná, lepšie bude, keď to skúsite napríklad s jačmeňom, alebo sa vydajte bezlepkovou cestou- pohánka alebo pšeno sú nutrične výživné potraviny. Vedľa nešliapnete ani s ovsenými vločkami.

Ovocie? Bez ovocia to nie je müsli, zložiť ho ale len z ovocia tiež nie je najvhodnejšie. Zvoľte jeden alebo dva druhy sušeného ovocia dľa vlastnej chuti, v zbytku sa budú ale lepšie vynímať semienka alebo oriešky.

Oriešky sú jedinou potravinou, v ktorej sa nemusite prehnane obmedzovať. Pokiaľ teda máte radi práve orechy, vyhrali ste jackpot! Užite si kúzelnú chuť kokosu, mandlí alebo lieskového orecha.

Cukor a sladidlo? Však viete, ako je to s cukrom… Ale v použití sladidla pre diabetikov vám nič nebráni.

Najdôležitejšie, ako snáď pri každom jedle, ale je, aby vám vaše zvolené či namiešané müsli chutilo a aby ste sa po ňom cítili dobre.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam