Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Rany, vredy » Dezinfekcia rán

Dezinfekcia rán

Kto by mal rád slovo dezinfekcia? Pamätáte na doby, kedy na všetko bol kysličník a aj tak naháňala hrôzu jódová tinktúra? Predtým dezinfekcia znamenala zatnúť zuby a vydržať. Dnes tomu tak, našťastie, nie je a existuje rada prípravkov, ktoré dezinfikujú a čistia a zároveň netrápia, čo ocenia nielen deti, ale i dospelí.

Poznáte dostupné voľnopredajné dezinfekcie na bežné ošetrenie kože, odrenín a rán, ktoré by ste mali mať doma, ale určite by ste si ich mali pribaliť aj na cesty?

Čo môžete na dezinfekciu kože používať

 • spreje na dezinfekciu Septonex a Jodisol nie je treba predstavovať- osvedčené účinky v baleniach podľa vašej potreby (30ml, 45ml, 100ml)
 • masť na dezinfekciu rán a úspešné hojenie rán- v poslednej dobe jasný favorit Bepanthen a masť na rany Betadine
 • malé rany, odreniny- dezinfekčný roztok Jodisol- tradičná účinná dezinfekcia so silným účinkom

Dezinfekcia má dlhú históriu

Už pred 2000 rokmi naši predkovia vedeli, že na ošetrenie kože- napr. na rezné a iné rany je skvelý surový med. I keď tušíme, že to možné je, pravdepodobne pohár medu so sebou na cesty nepovezieme. Vyskúšajte ale skvelý Propolis - propolisová tinktúra z rady voľnopredajnej bylinnej kozmetiky. Porovnateľné účinky dezinfekcie rán má napr. i levanduľový olej a dnes už veľmi známy tea tree olej.

Starý známy peroxid vodíka- jednoducho kysličník

Mali sme, máme a asi budeme mať z kysličníka strach. Každý na ono povestné pálenie reaguje rôzne. Pravda ale je, žo to je jedinečný dezinfekčný prostriedok so širokým spektrom účinku nielen ako dezinfekcia na kožu, rany, ale aj v domácnosti. Jeho zloženie je jasne dané a nie je v ňom nič viac a nič menej než kyslík a voda

Na čo všetko sa peroxid vodíka hodí:

 • zaručená dezinfekcia rán a odrenín
 • výplach úst
 • bolesť zubov

Babské rady, keď nie je poruke dezinfekcia

Pevne dúfame, že vo vašej domácej lekárničke má dezinfekcia na rany svoje miesto. Čo ale robiť, keď ste vonku v prírode a dôjde k malému zraneniu, malej rane?

Rozhliadnite sa a pravdepodobne v tráve okolo vás rastie skorocel. Práve na ten naše babičky nedali dopustiť. Stačí list skorocelu len rozmačkať v prstoch a priložiť na ranu alebo odreninu. Veľmi rýchlo prestane krvácanie a rana sa ukľudní. Ďalším pomocníkom je šaľvia lekárska- doporučujeme blahodárny obklad z odvaru- ten ale vonku nepripravíte. Za vyskúšanie doma ale stojí. Zabudnúť nesmieme ani na cesnak- prírodné antibiotikum na akékoľvek menšie poranenie.

Tip na záver: Ste pripravený a dezinfekciu na ošetrenie kože, drobnej rany alebo odreniny doma máte? Potom radšej čo najskôr skontrolujte jej expiráciu (dobu použitia).

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Forma výrobku

Typ pleti

Počet ks

Jednotkové množstvo

 • ROSEN HA gél 16 ml Zdravotnícky prostriedok

  ROSEN HA gél 16 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Sterilizovaný gél z kyseliny hyalurónovej v praktickom 16 ml balení. Použitie HA gélu k hojeniu rán, zaparenín, odrenín u ľahších popálenín vrátane slnečných pri preležaninách a prasklinách pri poranení pri pôrode, u pošvovej suchosti na lubrikáciu pri cievkovanie a endoskopických výkonoch Aplikácia - podľa potreby nanášať na postihnuté miesto niekoľkokrát denne Výhody HA gélu nemastí, chladí, lepšie sa vstrebáva vysoká koncentrácia kyseliny hyalurónovej bez konzervantov a prídavných látok sterilizovaný praktické malé balenie 16 ml hliníková tuba zamedzí spätnému nasatiu vzduchu a tým aj oxidácii

  5,00 € -19% 6,14 €

 • Flamigel 50 g hydrokoloidní gel na hojení ran

  skladom 1 - 2 ks

  Flamigel Popis: baktericidní hydrokoloidní gelové krytí na popáleniny, chronické a akutní rány, inteligentní tvůrce vlhkého prostředí - vlhká terapie, aktivní a pasivní polymery - schopnost absorpce i hydratace, účinně kontroluje mikrobiální hodnoty v okolí rány, pH 4,5, podporuje granulaci a tvorbu nového epitelu. Balení: 50 g

  15,13 €

 • Mastný tyl sterilní krytí 5x5cm/1ks Steriwund

  skladom 1 - 2 ks

  Sterilní mastný tyl je vyroben z obvazové textilie S20 - vysoce porézní hydrofobní obvaz z chemických vláken, určený pro impregnaci léčiv v tekutém nebo masťovém základu. Vaselinum album je farmaceutická pomocná látka, bílá průsvitná roztíratelná hmota, která po roztavení slabě fluoreskuje v denním světle, prakticky bez pachu, neobsahuje aktivní látky. Účel použití: je vhodná zvláště v dermatologii u pacientů s kožní a lékovou přecitlivostí, v chirurgické praxi k ošetření povrchových popálenin.

  0,40 €

 • Ovin. hydrofil.pletené sterilné 10cmx5m 3004100

  skladom do 24 hodín

  Pletené obinadlo vhodné k fixaci ran. Je složeno ze 67% bavlny a 33% viskózové stříže. Díky široké škále velikostí jej lze použít na všechny části těla.

  0,53 €

 • APOTEX HemaGel 5 g Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  HEMAGEL ponúka výnimočné riešenie pri hojení rán ako akútnych (popálenín, rezných rán a pod.) tak i chronických rán typu vredov prekolenia, spoôsobených poškodením žilného či tepenného systému, diabetických nôh, preležanín, pooperačných a ostatných poškodení kože. Chemicky viaže kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch, vytvára optimálne Ph v ranách a tým zabraňuje tvorbe chrást. Znižuje bolestivosť a podporuje uzatváranie rán jazvou. Má saciu schopnosť a tým čistí znečistené rany. Dávkovanie: každých 24 hodín, podľa potreby častejšie. Prevencia: pri akomkoľvek zranení či poškodení kože preventívne naniesť na postihnuté miesto malé množstvo gelu a prelepiť náplasťou Kontraindikácie: neboli zistené žiadne príznaky alebo alergické reakcie ani ďalšie kontrindikácie. Vedľajšie príznaky: neboli zistené žiadne vedľajšie príznaky. Fakty: doterajšia prax a klinické skúšky dokázali, že vlhké prostredie výrazne urýchľuje proces hojenia, podporuje delenie a pohyb buniek v rane. Zároveň udržuje stálu teplotu v rane, čo je veľmi dôležité pri procese hojenia. Pri liečbe komplikovaných a infikovaných rán je nevyhnutné dodržať ďalšie požiadavky na liečbu, napr. čistotu rany, dostatočnú výživu a dodržiavanie všetkých liečebných pokynov lekára. Zloženie: hemagel je hydrofilný metakrylátový gél na báze sieťovaného kopolyméru 2 hydroxyetylmetakrylátu obsahujúceho polymérne viazané stericky tienené aminoskupiny, vyvinutý Ústavom makromolekulárnej chémie AVČR.

  5,53 € -3% 5,70 €

 • 3M SPOFAPLAST Kusová textilná náplasť 76x51 mm 3 ks

  3M SPOFAPLAST Kusová textilná náplasť 76x51 mm 3 ks

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Tradičná textilná náplasť v novom a lepšom prevedení. Vankúšik v jej strede spoľahlivo chráni ranu pred nečistotami a nikdy sa neprilepí. Náplasť navyše neobsahuje latex a je hypoalergénna. Náplasť je hypoalergénna, elastická, silne lepiace a šetrná. Praktický a úsporný obal. Rozmer: 76 × 51 mm

  0,39 € -49% 0,76 €

 • Krytí Mepilex abs.silik.ster.10x10cm 5ks 294100

  skladom 1 - 2 ks

  Absorpční krytí se selektivní mikroadherencí Minimalizuje trauma rány a bolest pacienta během převazu krytí Safetac vlastnosti chrání Mepilex před přilepením do vlhké rány zatímco jemně adheruje k okolní suché kůži Účinně absorbuje, snižujie riziko macerace Jak Mepilex funguje Mepilex efektivně absorbuej exsudát a minimalizuje riziko macerace. krytí udržuje v ráně vlhké prostředí pro optimální hojení rány. Safetac vlastnosti umožňují výměnu krytí bez další bolesti pacienta a bez traumatizace rány nebo okolní kůže. Oblasti použití Mepilex je určen pro celou řadu exsudujících ran, bolestivé rány a rány s narušenou nebo citlivou kůží jako jsou: bércové vředy a vředy na chodidlech dekubity Výhody Mepilexu Nepřilepí se do rány, ale jen k suché kůži Může zůstat na místě až 7 dnů v závislosti na stavu rány Nízké riziko macerace Udržuje vlhkost v ráně Zvyšuje pacientovo pohodlí během použití Exsudát je viditelný přes povrch krytí, funguje jako vizuální indikátor pro převaz Může být stříhán na potřebnou velikost Mepilex je sterilní, jednotlivě balený Rozměry: 10x10 cm 10x20 cm 15x15 cm 20x20 cm Upozornění: Mepilex by neměl být používán na infikované rány bez konzultace s lékařem

  32,31 €

 • Krytí Aquacel AG -hydrofibre 10x10cm 10ks

  skladom 1 - 2 ks

  Užití Aquacel hydrobiber krytí na rány je jemné, sterilní krytí ve formě netkaného polštářku nebo proužku složeného z hydrokoloidních vláken (sodium carboxymethylcellulose). Krytí reaguje s exsudátem rány a vytváří se gel, který podporuje vlhké prostředí v ráně a tím její optimální hojení. Krytí může zůstat na ráně až sedm dní. Jestliže rána silně exsuduje nebo z jiného léčebného důvodu je možné krytí vyměňovat častěji. Dávkování Před aplikací ránu důkladně vyčistěte. Aplikujte Aquacel Hydrofiber krytí na rány a překryjte Granuflexem (případně použijte Granuflex extra tenký, Granuflex s adhesivním okrajem) nebo jiné sekundární krytí. Kontraindikace Nedoporučuje se používat u pacientů se zjištěnou přecitlivělostí na tyto obvazy nebo jejích složky. Fakta Aquacel Hydrobiber krytí na rány je vhodné pro: exsudující rány - patři k nim chronické rány jako např. dekubity a bércové vředy. Akutní rány jako např. odřeniny, tržné a řezné rány, místa po darování kůže, popáleniny prvního a druhého stupně. Aquacel hydrofiber kryti na rány je také určeno pro chirurgické a traumatické rány. Používá se při krvácejících ranách vzniklých mechanicky nebo chirurgicky. Aquacel Hydrofiber je možné použit i na mírně krvácející rány. Poznámka Pouze pro jednorázové použití. Sterilizováno zářením. Sterilizace je garantovaná do okamžiku otevření balení.

  71,39 €

 • HERBACOS CALCIUM PANTOTENÁT MASŤ 30 G

  skladom do 24 hodín

  Masť podporuje obnovu poškodenej pokožky a účinne ju premasťuje. Podporuje hojenie najmä drobných nehnisavých poranení, ako sú odreniny, praskliny na pokožke, popáleniny. Vďaka mastnému základu je vynikajúca na premastenie miest, náchylných k zvýšenej tvorbe keratínu (rohovatenie pokožky), kde sa tvoria praskliny a zádery (okolie nechtov na rukách a nohách, piet aj.) Je vhodným prípravkom k premasteniu pokožky.

  1,72 €

 • Rychloobvaz Cosmopor 10x8 cm 1 ks

  skladom do 24 hodín

  Samolepicí obvaz na rány, který se díky novému typu kombinace materiálů odlišuje od stávajících druhů obvazů a umožňuje optimální pooperační ošetření ran. Rozhodující předností obvazu Cosmopor steril je hydrofóbní mikrosíťka, která tvoří vrstvu přiléhající k ráně. Síťka rychle odvádí sekret do savého polštářku, tvořícího další vrstvu, sama ale zůstává suchá a zabraňuje spolehlivě přilepení obvazu k ráně. Výměna obvazu probíhá bezbolestně. Polštářek ze 100 % čisté bavlněné vaty s vysokou savostí a výborným mechanickým ochranným účinkem je možné velmi dobře řasit. Měkký netkaný textil propouští vzduch a vodní páry, takže Cosmopor steril nenarušuje přirozené funkce pokožky. Zaoblené rohy zabraňují i při delší aplikaci nepříjemnému shrnutí netkaného textilu. Široké lepicí okraje, umožňující bezpečné připevnění obvazu, stejně jako i hydrofóbní úprava zevní strany netkaného textilu, zajišťují dostatečnou ochranu rány před kontaminací. Díky vrstvě hypoalergenního polyakrylátového lepidla je Cosmopor steril dobře snášen pokožkou. Speciálně pro pooperační ošetření ran, ale také pro sterilní ošetření banálních poranění, např.v rámci první pomoci.

  0,61 €

 • VIACELL HYDROGEL NA HOJENIE 55x60MM 2KS (R 211)

  skladom do 24 hodín

  Hojivé hydrogelové krytí vytváří po přiložení na ránu vlhké prostředí, je sterilní a obsahuje desinfekci. Hydrogel má absorpční schopnosti, takže mokvající ránu čistí. Je vhodný pro ošetření drobných poranění i vleklých ran, byl testován na hojení bércových vředů. Po přiložení na ránu mírní bolest a nedráždí okolní pokožku, je třeba fixovat dodatečnou fixací cívkovou náplastí nebo obvazem. V balení jsou dva sáčky s hydrogelovým krytím velikosti 65x50 mm.

  2,21 €

 • Obin. elast.fix.Peha-crepp 12cmx4m 3030446

  skladom do 24 hodín

  Elastické fixační obinadlo ze speciální měkké tkaniny s velkým podílem přírodních vláken. Jeho tažnost je cca 160% a vykazuje nejlepší vlastnosti při nošení. Délka v napnutém stavu 4 m. Díky vysoké elasticitě tkaniny je možno Peha-crepp aplikovat bez opakovaných otáček rychle a jednoduše na všechny části těla. Pouze několik málo otáček postačí k bezpečné fixaci krytí ran. Obvazy spolehlivě sedí a nesklouzávají. Elasticita zůstává zachována i při delším používání. Peha-crepp se nezařezává, nenarušuje krevní oběh a nebrání v pohybu kloubů. Obinadlo Peha-crepp je lehké, prodyšné a příjemně se nosí. Obinadla Peha-crepp jsou k dispozici v kompaktním balení po 100 kusech. Poskytují tak nejen ekonomické, ale i ekologické výhody: kompaktní balení šetří materiál, pomáhá omezovat odpad a snižuje dopravní a skladovací náklady. K fixačním obvazům všeho druhu, obzvlášť v oblasti kloubů a na kónických a oblých částech těla.

  0,71 €

 • Cosbionat Tegarome hojivá dezinfekce 15 ml

  skladom 3 - 5 ks

  Přirozená regenerace buněk epidermu, všeobecná péče o pokožku. Složení přípravku Po třicetiletých zkušenostech, doktor Valnet vybral osm éterických olejů, které společně zklidňují a regenerují citlivou a poškozenou pokožku. Éterické oleje- lavandin, cypřiš, niauli, rozmarýn, šalvěj, geránium, tymián a eukalyptus globulus. prunus armeniaca oil*, apricot kernel oil polyglyceryl-6 esters, lavandula hybrida oil*, rosmarinus officinalis oil*, salvia officinalis oil*, thymus vulgaris oil*, eucalyptus globulus oil*, cupressus sempervirens oil*, pelargonium graveolens oil*, melaleuca viridiflora oil*, linalool**, limonene**, citronnellol**, geraniol**, citral**, coumarin**. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství, **přirozeně obsaženo v éterických olejích Další informace Pro vnější použití. Nepolykat. Nenenechávat na dosah dětem. Neuchovávejte v dosahu přímého působení slunečních paprsků.  

  8,23 €

 • Tyl mastný s vaselinum album sterilní 10cmx20cm/1ks

  skladom do 24 hodín

  Nepřilnavý mastný tyl, připravený k použití. Je napuštěn hydrofobnim neutrálním masťovým základem. K šetrnému ošetření plošných ran, popálenin, při radiačním poškození kůže a bércových vředech a pro obvazy po kožních transplantacích nebo v dermatologických indikacích, také po operacích v plastické chirurgii. Tyl s velkými oky ulehčuje odtok sekretu a zajišťuje dobré větrání rány. Neutrální masťový základ dává možnost dodatečné aplikace lokálních léčiv.

  0,93 €

 • MEGAFYT Slezové kvet 10g

  skladom do 24 hodín

  Čaj sa používa na prípravu záparu. Príprava caje 1 čajovú lyžičku rastlinnej drogy prelejte vriacou vodou (250ml) a nechajte lúhovať 5 minút, potom sa scedí. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím. Teplý nápoj sa pije 2-3x denne.

  1,50 €

 • MEGAFYT Kontryhelová nať 30 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Složení: Kontryhelová nať 30g Příprava  čaje 1 čajová lžička usušené kontryhelové nati se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá se 10 - 15 min vyluhovat, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se pije teplý 2 – 3x denně. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Věnujte pozornost Přípravek není určen pro děti do 3 let. Doplněk stravy Nepřekračujte doporučené dávkování. Nenahrazuje pestrou stravu. Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Uchovávání V suchu, při teplotě do 25°C.

  1,50 €

 • NÁPLASŤ COSMOS AQUA 10KS

  skladom do 24 hodín

  Cosmos aqua Foliová náplast s níž se můžete bez problémů sprchovat i koupat. K dostání ve dvou praktických velikostech Balení: 10 ks

  1,59 € -5% 1,68 €

 • CICATRIDINA sprej 125 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Účinné látky Hyaluronát sodný Vitamin E Cajovník australský Užití Místo, které má být ošetřeno, před každou aplikací důkladně očistěte. Lahvičku před použitím dobře protřepte, aby se prášek rozptýlil. Lahvičku držte svisle a aplikujte sprej zevzdálenosti 10 -15 cm přímo na místo, které má být ošetřeno. Dávkování Aplikujte ze vzdálenosti 10 - 15 cm přímo na místo, které má být ošetřeno 2krát nebo 3krát denně. Příznaky Pomocná léčba pň procesech hojení povrchových a hlubokých ran (oděrky, tržné rány, popáleniny, operační rány, proleženiny a vředy). Kontraindikace Známá přecitlivělost na složky. Vedlejší příznaky Používání všech přípravků pro místní použití, obzvláště je-li dlouhodobé, může způsobit přecitlivělost. Pokud k tomu dojde, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem o zahájení vhodné léčby. Složení Sodná sůl kyseliny hyaluronové, škrobový oktenylsukcinát hlinitý, hexametyldisiloxan, olej ze sladkých mandlí,vitamín E acetát, kyselina ximenová, citrónový esenciální olej, esenciální olej z čajovníku australského, butan, izobutan, propan.

  15,25 €

 • Dermochlorophyl gel 50ml

  skladom do 24 hodín

  Gelový přípravek určený k ošetření dermatologicky problémové pokožky. Má příznivý vliv na regeneraci pokožky, podporuje epitelizaci, granulaci a proces hojení. V místě aplikace vytváří prostředí nepříznivé pro růst bakterií a redukuje jejich počet.

  2,64 €

 • Tampón stáčený z gázy steril. 19x20/10ks Steriwund

  skladom do 24 hodín

  Tampony jsou pevné a umožňují spolehlivé použití. Tampony z gázy jsou dodávány podle požadavků zákazníka jako stáčené, prošívané a předeprané. Hustotou 17 nití/cm čtvereční. Účel použití: téměř ve všech zdravotnických oborech, k vysoušení, čištění a ošetření ran. Tampony prošívané a předeprané, obě s možností s RTG nití se využívají k lékařským výkonům na operačních sálech a v ambulancích. Rozměry: 9cm x 9cm, 12cm x 12cm, 15cm x 15cm, 19cm x 20cm, 30cm x 30cm, 45cm x 45cm. Balení: 1, 2, 5, 10, 20, 30 ks. Balení je provedeno formou folie - papír. Sterilizace výrobků je gama zářením. Expirace 5 let. Výrobek je certifikován CE značkou. Sterilizace se provádí gama zářením. Expirační doba výrobků je 5 let. Kratší expirace, a to 3 roky je u výrobků s obsahem Vaselinum album jako jsou mastné tyly.

  0,71 €

 • Vata obvazová vinutá 1000g bavlna 1107101

  skladom do 24 hodín

  Vata obvazová Vinutá nebo skládaná vata. základní zdravotnický materiál, který díky své savosti má ideální použití pro lékařské, hygienické i kosmetické účely. Složení: 100% bavlna Balení: 1000g

  8,16 €

 • Rychloobvaz Cosmopor E sterilní 10x6 cm 25 ks

  skladom do 24 hodín

  Samolepicí obvaz na rány, který se díky novému typu kombinace materiálů odlišuje od stávajících druhů obvazů a umožňuje optimální pooperační ošetření ran. Rozhodující předností obvazu Cosmopor steril je hydrofóbní mikrosíťka, která tvoří vrstvu přiléhající k ráně. Síťka rychle odvádí sekret do savého polštářku, tvořícího další vrstvu, sama ale zůstává suchá a zabraňuje spolehlivě přilepení obvazu k ráně. Výměna obvazu probíhá bezbolestně. Polštářek ze 100 % čisté bavlněné vaty s vysokou savostí a výborným mechanickým ochranným účinkem je možné velmi dobře řasit. Měkký netkaný textil propouští vzduch a vodní páry, takže Cosmopor steril nenarušuje přirozené funkce pokožky. Zaoblené rohy zabraňují i při delší aplikaci nepříjemnému shrnutí netkaného textilu. Široké lepicí okraje, umožňující bezpečné připevnění obvazu, stejně jako i hydrofóbní úprava zevní strany netkaného textilu, zajišťují dostatečnou ochranu rány před kontaminací. Díky vrstvě hypoalergenního polyakrylátového lepidla je Cosmopor steril dobře snášen pokožkou. Speciálně pro pooperační ošetření ran, ale také pro sterilní ošetření banálních poranění, např.v rámci první pomoci.

  11,10 €

 • VIACELL R222 Hydrogelové krytí na rány 10x10cm

  skladom do 24 hodín

  Vlivem vysokého obsahu vody v hydrogelu dochází k unikátnímu procesu hydratace buněk a absoprci škodlivých látek z rány. Po aplikaci hydrogel udržuje v ráně optimální mikroklima (vlhkost, pH, teplotu) pro hojivé procesy a růst buněk, zabraňuje vysoušení rány a tím urychluje hojení a snižuje možnost vzniku jizev.Krytí je baleno v bariérovém obalu, který zabraňuje vysychání hydrogelu a zároveň udržuje hydrogel sterilní. Hydrogel je možné stříhat nebo přikládat vedle sebe. V případě přiložení krytí na mokvající ránu, reaguje hydrogel se sekretem a rozpadne se na žmolky, které stačí při převazu opláchnout.

  6,87 €

 • Krytí Melolin sterilní nepřilnavé na rány 10x10 cm / 10 ks

  skladom do 24 hodín

  Užití Melolin je nepřilnavé savé krytí, jehož kontaktní strana je pokryta velmi tenkým perforovaným polyesterovým filmem, který zamezuje přilepení obvazu na spodinu rány. Drobné perforace umožňují drenáž exsudátu z rány do savého jádra obvazu a zároveň zamezují prorůstání granulačních buněk a tím i poškození spodiny rány při převazu. Dávkování Melolin se aplikuje na celou spodinu rány tak, aby s ní byl v těsném kontaktu. Frekvence výměny obvazu závisí na klinickém stavu rány. Příznaky Melolin je indikován jako kontaktní obvaz na čisté granulující a epiteluzující rány. Melolin lze použít jako sekundární krytí hydrogelů a mastí.

  8,76 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam