Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Rany, vredy » Dezinfekcia rán

Dezinfekcia rán

Kto by mal rád slovo dezinfekcia? Pamätáte na doby, kedy na všetko bol kysličník a aj tak naháňala hrôzu jódová tinktúra? Predtým dezinfekcia znamenala zatnúť zuby a vydržať. Dnes tomu tak, našťastie, nie je a existuje rada prípravkov, ktoré dezinfikujú a čistia a zároveň netrápia, čo ocenia nielen deti, ale i dospelí.

Poznáte dostupné voľnopredajné dezinfekcie na bežné ošetrenie kože, odrenín a rán, ktoré by ste mali mať doma, ale určite by ste si ich mali pribaliť aj na cesty?

Čo môžete na dezinfekciu kože používať

 • spreje na dezinfekciu Septonex a Jodisol nie je treba predstavovať- osvedčené účinky v baleniach podľa vašej potreby (30ml, 45ml, 100ml)
 • masť na dezinfekciu rán a úspešné hojenie rán- v poslednej dobe jasný favorit Bepanthen a masť na rany Betadine
 • malé rany, odreniny- dezinfekčný roztok Jodisol- tradičná účinná dezinfekcia so silným účinkom

Dezinfekcia má dlhú históriu

Už pred 2000 rokmi naši predkovia vedeli, že na ošetrenie kože- napr. na rezné a iné rany je skvelý surový med. I keď tušíme, že to možné je, pravdepodobne pohár medu so sebou na cesty nepovezieme. Vyskúšajte ale skvelý Propolis - propolisová tinktúra z rady voľnopredajnej bylinnej kozmetiky. Porovnateľné účinky dezinfekcie rán má napr. i levanduľový olej a dnes už veľmi známy tea tree olej.

Starý známy peroxid vodíka- jednoducho kysličník

Mali sme, máme a asi budeme mať z kysličníka strach. Každý na ono povestné pálenie reaguje rôzne. Pravda ale je, žo to je jedinečný dezinfekčný prostriedok so širokým spektrom účinku nielen ako dezinfekcia na kožu, rany, ale aj v domácnosti. Jeho zloženie je jasne dané a nie je v ňom nič viac a nič menej než kyslík a voda

Na čo všetko sa peroxid vodíka hodí:

 • zaručená dezinfekcia rán a odrenín
 • výplach úst
 • bolesť zubov

Babské rady, keď nie je poruke dezinfekcia

Pevne dúfame, že vo vašej domácej lekárničke má dezinfekcia na rany svoje miesto. Čo ale robiť, keď ste vonku v prírode a dôjde k malému zraneniu, malej rane?

Rozhliadnite sa a pravdepodobne v tráve okolo vás rastie skorocel. Práve na ten naše babičky nedali dopustiť. Stačí list skorocelu len rozmačkať v prstoch a priložiť na ranu alebo odreninu. Veľmi rýchlo prestane krvácanie a rana sa ukľudní. Ďalším pomocníkom je šaľvia lekárska- doporučujeme blahodárny obklad z odvaru- ten ale vonku nepripravíte. Za vyskúšanie doma ale stojí. Zabudnúť nesmieme ani na cesnak- prírodné antibiotikum na akékoľvek menšie poranenie.

Tip na záver: Ste pripravený a dezinfekciu na ošetrenie kože, drobnej rany alebo odreniny doma máte? Potom radšej čo najskôr skontrolujte jej expiráciu (dobu použitia).

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filtr

 • Ovin. hydrofil.pletené sterilné 10cmx5m 3004100 Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Pletené obinadlo vhodné k fixaci ran. Je složeno ze 67% bavlny a 33% viskózové stříže. Díky široké škále velikostí jej lze použít na všechny části těla.

  0,53 €

 • APOTEX HemaGel 5 g Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  HEMAGEL ponúka výnimočné riešenie pri hojení rán ako akútnych (popálenín, rezných rán a pod.) tak i chronických rán typu vredov prekolenia, spoôsobených poškodením žilného či tepenného systému, diabetických nôh, preležanín, pooperačných a ostatných poškodení kože. Chemicky viaže kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch, vytvára optimálne Ph v ranách a tým zabraňuje tvorbe chrást. Znižuje bolestivosť a podporuje uzatváranie rán jazvou. Má saciu schopnosť a tým čistí znečistené rany. Dávkovanie: každých 24 hodín, podľa potreby častejšie. Prevencia: pri akomkoľvek zranení či poškodení kože preventívne naniesť na postihnuté miesto malé množstvo gelu a prelepiť náplasťou Kontraindikácie: neboli zistené žiadne príznaky alebo alergické reakcie ani ďalšie kontrindikácie. Vedľajšie príznaky: neboli zistené žiadne vedľajšie príznaky. Fakty: doterajšia prax a klinické skúšky dokázali, že vlhké prostredie výrazne urýchľuje proces hojenia, podporuje delenie a pohyb buniek v rane. Zároveň udržuje stálu teplotu v rane, čo je veľmi dôležité pri procese hojenia. Pri liečbe komplikovaných a infikovaných rán je nevyhnutné dodržať ďalšie požiadavky na liečbu, napr. čistotu rany, dostatočnú výživu a dodržiavanie všetkých liečebných pokynov lekára. Zloženie: hemagel je hydrofilný metakrylátový gél na báze sieťovaného kopolyméru 2 hydroxyetylmetakrylátu obsahujúceho polymérne viazané stericky tienené aminoskupiny, vyvinutý Ústavom makromolekulárnej chémie AVČR.

  5,59 € -2% 5,70 €

 • 3M SPOFAPLAST Kusová textilná náplasť 76x51 mm 3 ks

  3M SPOFAPLAST Kusová textilná náplasť 76x51 mm 3 ks

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Tradičná textilná náplasť v novom a lepšom prevedení. Vankúšik v jej strede spoľahlivo chráni ranu pred nečistotami a nikdy sa neprilepí. Náplasť navyše neobsahuje latex a je hypoalergénna. Náplasť je hypoalergénna, elastická, silne lepiace a šetrná. Praktický a úsporný obal. Rozmer: 76 × 51 mm

  0,39 € -49% 0,76 €

 • Komprese Vliwasoft sterilní 7.5x7.5cm/4v 2 ks

  skladom do 24 hodín

  Vliwasoft Komprese z měkké vysoce kvalitní, vlákna neuvolňující netkané textilie s dobrou savostí. Šetrná k ráně - malá náchylnost ke slepení k ráně. Vliwasoft je hospodárný při čištění a ošetřování ran. 4 vrstvy, sterilní, balení á 2 ks RozměryBaleníKód VZP 5 x 5 cm2 ks80209 7,5 x 7,5 cm2 ks80210 10 x 10 cm2 ks80211 10 x 20 cm2 ks 

  0,15 €

 • Krytí Mepilex abs.silik.ster.10x10cm 5ks 294100

  skladom 1 - 2 ks

  Absorpční krytí se selektivní mikroadherencí Minimalizuje trauma rány a bolest pacienta během převazu krytí Safetac vlastnosti chrání Mepilex před přilepením do vlhké rány zatímco jemně adheruje k okolní suché kůži Účinně absorbuje, snižujie riziko macerace Jak Mepilex funguje Mepilex efektivně absorbuej exsudát a minimalizuje riziko macerace. krytí udržuje v ráně vlhké prostředí pro optimální hojení rány. Safetac vlastnosti umožňují výměnu krytí bez další bolesti pacienta a bez traumatizace rány nebo okolní kůže. Oblasti použití Mepilex je určen pro celou řadu exsudujících ran, bolestivé rány a rány s narušenou nebo citlivou kůží jako jsou: bércové vředy a vředy na chodidlech dekubity Výhody Mepilexu Nepřilepí se do rány, ale jen k suché kůži Může zůstat na místě až 7 dnů v závislosti na stavu rány Nízké riziko macerace Udržuje vlhkost v ráně Zvyšuje pacientovo pohodlí během použití Exsudát je viditelný přes povrch krytí, funguje jako vizuální indikátor pro převaz Může být stříhán na potřebnou velikost Mepilex je sterilní, jednotlivě balený Rozměry: 10x10 cm 10x20 cm 15x15 cm 20x20 cm Upozornění: Mepilex by neměl být používán na infikované rány bez konzultace s lékařem

  32,62 €

 • Tampón stáčený z gázy nester.12x12/100ks Steriwund

  skladom 1 - 2 ks

  Tampony z gázy – nesterilní. Jsou vyrobeny z bělených bavlněných vláken tkaných v počtu 17 nebo 20 vláken na čtvereční centimetr. Účel použití: téměř ve všech zdravotnických oborech, k vysoušení, čištění a ošetření ran.

  2,14 €

 • Rychloobvaz Cosmopor 10x8 cm 1 ks

  skladom do 24 hodín

  Samolepicí obvaz na rány, který se díky novému typu kombinace materiálů odlišuje od stávajících druhů obvazů a umožňuje optimální pooperační ošetření ran. Rozhodující předností obvazu Cosmopor steril je hydrofóbní mikrosíťka, která tvoří vrstvu přiléhající k ráně. Síťka rychle odvádí sekret do savého polštářku, tvořícího další vrstvu, sama ale zůstává suchá a zabraňuje spolehlivě přilepení obvazu k ráně. Výměna obvazu probíhá bezbolestně. Polštářek ze 100 % čisté bavlněné vaty s vysokou savostí a výborným mechanickým ochranným účinkem je možné velmi dobře řasit. Měkký netkaný textil propouští vzduch a vodní páry, takže Cosmopor steril nenarušuje přirozené funkce pokožky. Zaoblené rohy zabraňují i při delší aplikaci nepříjemnému shrnutí netkaného textilu. Široké lepicí okraje, umožňující bezpečné připevnění obvazu, stejně jako i hydrofóbní úprava zevní strany netkaného textilu, zajišťují dostatečnou ochranu rány před kontaminací. Díky vrstvě hypoalergenního polyakrylátového lepidla je Cosmopor steril dobře snášen pokožkou. Speciálně pro pooperační ošetření ran, ale také pro sterilní ošetření banálních poranění, např.v rámci první pomoci.

  0,61 €

 • VIACELL HYDROGEL NA HOJENIE 55x60MM 2KS (R 211)

  skladom do 24 hodín

  Hojivé hydrogelové krytí vytváří po přiložení na ránu vlhké prostředí, je sterilní a obsahuje desinfekci. Hydrogel má absorpční schopnosti, takže mokvající ránu čistí. Je vhodný pro ošetření drobných poranění i vleklých ran, byl testován na hojení bércových vředů. Po přiložení na ránu mírní bolest a nedráždí okolní pokožku, je třeba fixovat dodatečnou fixací cívkovou náplastí nebo obvazem. V balení jsou dva sáčky s hydrogelovým krytím velikosti 65x50 mm.

  2,21 €

 • Obin. elast.fix.Peha-crepp 12cmx4m 3030446 Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Elastické fixační obinadlo ze speciální měkké tkaniny s velkým podílem přírodních vláken. Jeho tažnost je cca 160% a vykazuje nejlepší vlastnosti při nošení. Délka v napnutém stavu 4 m. Díky vysoké elasticitě tkaniny je možno Peha-crepp aplikovat bez opakovaných otáček rychle a jednoduše na všechny části těla. Pouze několik málo otáček postačí k bezpečné fixaci krytí ran. Obvazy spolehlivě sedí a nesklouzávají. Elasticita zůstává zachována i při delším používání. Peha-crepp se nezařezává, nenarušuje krevní oběh a nebrání v pohybu kloubů. Obinadlo Peha-crepp je lehké, prodyšné a příjemně se nosí. Obinadla Peha-crepp jsou k dispozici v kompaktním balení po 100 kusech. Poskytují tak nejen ekonomické, ale i ekologické výhody: kompaktní balení šetří materiál, pomáhá omezovat odpad a snižuje dopravní a skladovací náklady. K fixačním obvazům všeho druhu, obzvlášť v oblasti kloubů a na kónických a oblých částech těla.

  0,71 €

 • Cosbionat Tegarome hojivá dezinfekce 15 ml

  skladom 3 - 5 ks

  Přirozená regenerace buněk epidermu, všeobecná péče o pokožku. Složení přípravku Po třicetiletých zkušenostech, doktor Valnet vybral osm éterických olejů, které společně zklidňují a regenerují citlivou a poškozenou pokožku. Éterické oleje- lavandin, cypřiš, niauli, rozmarýn, šalvěj, geránium, tymián a eukalyptus globulus. prunus armeniaca oil*, apricot kernel oil polyglyceryl-6 esters, lavandula hybrida oil*, rosmarinus officinalis oil*, salvia officinalis oil*, thymus vulgaris oil*, eucalyptus globulus oil*, cupressus sempervirens oil*, pelargonium graveolens oil*, melaleuca viridiflora oil*, linalool**, limonene**, citronnellol**, geraniol**, citral**, coumarin**. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství, **přirozeně obsaženo v éterických olejích Další informace Pro vnější použití. Nepolykat. Nenenechávat na dosah dětem. Neuchovávejte v dosahu přímého působení slunečních paprsků.  

  8,23 €

 • NÁPLASŤ FIXAPLAST CLASSIC 1M X 8CM S VANKÚŠIKOM

  NÁPLASŤ FIXAPLAST CLASSIC 1M X 8CM S VANKÚŠIKOM

  Akcia

  2 dni

  Použitie Fixačná adhezívnej náplasť FIXAPLAST Classic je vyrobená z kvalitného textilného materiálu s vysokou pevnosťou a priľnavosťou k pokožke. Jej veľmi nízka toxicita ju radí medzi náplasti voči citlivej pokožke. Veľmi dobre sa sníma a nezanecháva stopy po lepidle. Dávkovanie Náplasť odstrihnite podľa veľkosti poranenia a ranu prelepte.

  1,05 € -24% 1,39 €

 • Mastný tyl sterilní krytí 5x5cm/1ks Steriwund

  skladom do 24 hodín

  Sterilní mastný tyl je vyroben z obvazové textilie S20 - vysoce porézní hydrofobní obvaz z chemických vláken, určený pro impregnaci léčiv v tekutém nebo masťovém základu. Vaselinum album je farmaceutická pomocná látka, bílá průsvitná roztíratelná hmota, která po roztavení slabě fluoreskuje v denním světle, prakticky bez pachu, neobsahuje aktivní látky. Účel použití: je vhodná zvláště v dermatologii u pacientů s kožní a lékovou přecitlivostí, v chirurgické praxi k ošetření povrchových popálenin.

  0,40 €

 • NÁPLASŤ COSMOS AQUA 10KS Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Cosmos aqua Foliová náplast s níž se můžete bez problémů sprchovat i koupat. K dostání ve dvou praktických velikostech Balení: 10 ks

  1,59 € -5% 1,68 €

 • CICATRIDINA sprej 125 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Účinné látky Hyaluronát sodný Vitamin E Cajovník australský Užití Místo, které má být ošetřeno, před každou aplikací důkladně očistěte. Lahvičku před použitím dobře protřepte, aby se prášek rozptýlil. Lahvičku držte svisle a aplikujte sprej zevzdálenosti 10 -15 cm přímo na místo, které má být ošetřeno. Dávkování Aplikujte ze vzdálenosti 10 - 15 cm přímo na místo, které má být ošetřeno 2krát nebo 3krát denně. Příznaky Pomocná léčba pň procesech hojení povrchových a hlubokých ran (oděrky, tržné rány, popáleniny, operační rány, proleženiny a vředy). Kontraindikace Známá přecitlivělost na složky. Vedlejší příznaky Používání všech přípravků pro místní použití, obzvláště je-li dlouhodobé, může způsobit přecitlivělost. Pokud k tomu dojde, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem o zahájení vhodné léčby. Složení Sodná sůl kyseliny hyaluronové, škrobový oktenylsukcinát hlinitý, hexametyldisiloxan, olej ze sladkých mandlí,vitamín E acetát, kyselina ximenová, citrónový esenciální olej, esenciální olej z čajovníku australského, butan, izobutan, propan.

  15,40 €

 • Dermochlorophyl gel 50ml

  skladom do 24 hodín

  Gelový přípravek určený k ošetření dermatologicky problémové pokožky. Má příznivý vliv na regeneraci pokožky, podporuje epitelizaci, granulaci a proces hojení. V místě aplikace vytváří prostředí nepříznivé pro růst bakterií a redukuje jejich počet.

  2,64 €

 • Tampón stáčený z gázy steril. 19x20/10ks Steriwund

  skladom do 24 hodín

  Tampony jsou pevné a umožňují spolehlivé použití. Tampony z gázy jsou dodávány podle požadavků zákazníka jako stáčené, prošívané a předeprané. Hustotou 17 nití/cm čtvereční. Účel použití: téměř ve všech zdravotnických oborech, k vysoušení, čištění a ošetření ran. Tampony prošívané a předeprané, obě s možností s RTG nití se využívají k lékařským výkonům na operačních sálech a v ambulancích. Rozměry: 9cm x 9cm, 12cm x 12cm, 15cm x 15cm, 19cm x 20cm, 30cm x 30cm, 45cm x 45cm. Balení: 1, 2, 5, 10, 20, 30 ks. Balení je provedeno formou folie - papír. Sterilizace výrobků je gama zářením. Expirace 5 let. Výrobek je certifikován CE značkou. Sterilizace se provádí gama zářením. Expirační doba výrobků je 5 let. Kratší expirace, a to 3 roky je u výrobků s obsahem Vaselinum album jako jsou mastné tyly.

  0,72 €

 • Vata obvazová vinutá 1000g bavlna 1107101 Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Vata obvazová Vinutá nebo skládaná vata. základní zdravotnický materiál, který díky své savosti má ideální použití pro lékařské, hygienické i kosmetické účely. Složení: 100% bavlna Balení: 1000g

  8,24 €

 • Rychloobvaz Cosmopor E sterilní 10x6 cm 25 ks Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Samolepicí obvaz na rány, který se díky novému typu kombinace materiálů odlišuje od stávajících druhů obvazů a umožňuje optimální pooperační ošetření ran. Rozhodující předností obvazu Cosmopor steril je hydrofóbní mikrosíťka, která tvoří vrstvu přiléhající k ráně. Síťka rychle odvádí sekret do savého polštářku, tvořícího další vrstvu, sama ale zůstává suchá a zabraňuje spolehlivě přilepení obvazu k ráně. Výměna obvazu probíhá bezbolestně. Polštářek ze 100 % čisté bavlněné vaty s vysokou savostí a výborným mechanickým ochranným účinkem je možné velmi dobře řasit. Měkký netkaný textil propouští vzduch a vodní páry, takže Cosmopor steril nenarušuje přirozené funkce pokožky. Zaoblené rohy zabraňují i při delší aplikaci nepříjemnému shrnutí netkaného textilu. Široké lepicí okraje, umožňující bezpečné připevnění obvazu, stejně jako i hydrofóbní úprava zevní strany netkaného textilu, zajišťují dostatečnou ochranu rány před kontaminací. Díky vrstvě hypoalergenního polyakrylátového lepidla je Cosmopor steril dobře snášen pokožkou. Speciálně pro pooperační ošetření ran, ale také pro sterilní ošetření banálních poranění, např.v rámci první pomoci.

  11,10 €

 • VIACELL R222 Hydrogelové krytí na rány 10x10cm

  skladom do 24 hodín

  Vlivem vysokého obsahu vody v hydrogelu dochází k unikátnímu procesu hydratace buněk a absoprci škodlivých látek z rány. Po aplikaci hydrogel udržuje v ráně optimální mikroklima (vlhkost, pH, teplotu) pro hojivé procesy a růst buněk, zabraňuje vysoušení rány a tím urychluje hojení a snižuje možnost vzniku jizev.Krytí je baleno v bariérovém obalu, který zabraňuje vysychání hydrogelu a zároveň udržuje hydrogel sterilní. Hydrogel je možné stříhat nebo přikládat vedle sebe. V případě přiložení krytí na mokvající ránu, reaguje hydrogel se sekretem a rozpadne se na žmolky, které stačí při převazu opláchnout.

  6,94 €

 • Krytí Melolin sterilní nepřilnavé na rány 10x10 cm / 10 ks

  skladom do 24 hodín

  Užití Melolin je nepřilnavé savé krytí, jehož kontaktní strana je pokryta velmi tenkým perforovaným polyesterovým filmem, který zamezuje přilepení obvazu na spodinu rány. Drobné perforace umožňují drenáž exsudátu z rány do savého jádra obvazu a zároveň zamezují prorůstání granulačních buněk a tím i poškození spodiny rány při převazu. Dávkování Melolin se aplikuje na celou spodinu rány tak, aby s ní byl v těsném kontaktu. Frekvence výměny obvazu závisí na klinickém stavu rány. Příznaky Melolin je indikován jako kontaktní obvaz na čisté granulující a epiteluzující rány. Melolin lze použít jako sekundární krytí hydrogelů a mastí.

  8,85 €

 • Krytí Jelonet ster.s mastí 10 x 10 cm/10 ks

  skladom do 24 hodín

  4,14 €

 • Kompres Atrauman AG sterilní 10x10 cm/3 ks Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Novinka! Systém vlhké terapie nyní doplňuje nenahraditelný produkt - Atrauman Ag s obsahem sříbra. Cíleně usmrcuje choroboplodné zárodky, aniž by do rány byly vyrázně uvolňovány ionty stříbra. Zároveň chrání a ošetřuje okraje rány masťovým základem, čímž předchází maceraci. Nelepí se na spodinu rány, nově se tvořící tkáň není traumatizována. Hospodárné využití umožňuje aplikaci obvazu po dobu minimálně sedmi dní. Obvaz se může stříhat dle potřeby a dá se flexibilně využívat v kombinaci s dalšími hydroaktivními a tradičními kryty na rány.

  10,69 €

 • PRONTOSAN Woud gel 30ml CENT 400516 Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Prontosan? roztok na oplach ran se používá: pro čištění a zvlhčování chronických ran pro konzervační zvlhčení obvazů a krytí ran, obkladů, gázy, tamponů, houbiček, gelů, hydrofilního materiálu, alginátů, hydrokoloidů apod při převazu k uvolnění přilepeného krytí nebo inkrustovaného povlaku rány Použití roztoku na oplach ran Prontosan? je bezbolestné a je také dobře snášeno alergiky. Rychle odstraňuje nepříjemný zápach ran. Rány by měly být nejprve opláchnuty a vyčištěny roztokem Prontosan?, aby se povlak z nich snadno uvolnil a odstranil, než se pro ošetření použije Prontosan? gel. Dávkování Obvaz se musí kvůli relativně nízké vlhkosti měnit minimálně 1x denně, lépe však několikrát za den. Aplikace by měla být prováděna tak často dokud se všechny povlaky a nekrózy nedají snadno odstranit a rána není na pohled čistá. To je předpokladem přirozeného hojení rány a umožňuje chirurgické ošetření s optimální prognózou. U rozsáhlých a těžko dostupných ran je doporučována koupel celé části těla v roztoku na oplach ran Prontosan? po dobu nejméně 15 minut. Roztok se používá neředěný. Účinné látky Aqua purificata Midopropylbetain Polyhexanid Kontraindikace Nepoužívat na hyalinové chrupavky a v kombinaci s aniogenními tenzidy, neboť zhoršují konzervační schopnost. Prontosan? roztok na oplach ran by se také neměl míchat s jinými mýdly, mastmi, oleji nebo enzymy apod. na čištění ran. Není cytotoxický, nedráždí, nesenzibilizuje, nepůsobí bolest, nezpomaluje granulaci a epilelizaci, dermatologicky hodnocen jako neškodný.

  16,49 €

 • Gáza kompr.nester.10x10cm/5ks CJZ

  2 dni

  Jako tampon při operacích. Má dobrou sací schopnost, jsou prodyšné, měkké a hebké.

  0,23 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam