Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Zázračný strom lapacho

Zázračný strom lapacho

Trávenie Liečivé prípravky Zdravie z prírody Detoxikácia

Silný prírodný antioxidant, ktorý dokáže prebudiť vlastný obranný systém tela k aktivite. Využite jeho vlastnosti vo svoj prospech.

Zázračný strom lapacho

Čo to je?

Lapacho je stále zelený strom rastúci do výšky až dvadsať metrov a je ľahko rozpoznateľný vďaka nádherným ružovým kvetom. Liečivé však nie sú kvety, ale vnútorná kôra stromu. Inkovia a severoamerickí Indiáni ho poznali už pred pätnástimi stovkami rokov a domorodci v Brazílii, Bolívii, Peru alebo v Paraguaji výťažkom z kôry lapacho liečia hadie uštipnutie aj dnes.

Na čo to je?

Všeobecne sa uvádza, že lapacho má tieto pozitívne účinky:

  • Vďaka obsiahnutým bioaktívnym látkam (katechíny, saponíny, chinóny atď.) prispieva k obrane tela proti vonkajším činiteľom
  • Je prírodný antioxidant
  • Podporuje vylučovaciu funkciu obličiek
  • Prispieva k udržaniu normálneho tlaku krvi

Želáte si čaj alebo tabletku?

Kôra lapacho sa spracováva do rôznych foriem, môžeme ju nájsť v kapsulách, púdri alebo si z nej pripraviť nálev či horúci kúpeľ. Najobľúbenejšou formou ale zostáva lapacho čaj. Ten sa všeobecne pripravuje z 2 čajových lyžičiek kôry na 1 liter vody. Varte ho zhruba 10 minút a potom nechajte čaj 20 minút stáť.

Lapacho čaj je výborný studený aj teplý a prekvapí vás svojou sladkastou chuťou a vôňou vanilky. Neobsahuje žiadny kofeín.

Náš tip: Chystáte sa na niekoľkotýždňový detox? Odporúčaná denná dávka je v tomto prípade 1 šálka čaju ráno a 1 večer.

Ak plánujete čaj piť dlhšiu dobu, poraďte sa najskôr s lekárom. Lapacho čaj síce nemá potvrdené nežiaduce účinky, ale niektorí lekári neodporúčajú jeho dlhodobé užívanie, nehodí sa ani pre ľudí s horúčkovitými stavmi.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika