Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Bioderma 2+1

Volajte 0221 201 380

Slovenskí lekárnici odporúčajú 3-omega Generica

28.03.2013 | GENERICA, s. r. o.

V slovenskej ankete Lekárnici odporúčajú zvíťazil už štvrtýkrát v kategórii výrobkov s omega-3 nenasýtenými mastnými kyselinami produkt 3-omega 1000 mg spoločnosti Generica.

Ankety sa zúčastnilo až 2000 aktívne pracujúcich lekárnikov a farmaceutických asistentov zo Slovenska. Štvrtý ročník ankety Lekárnici odporúčajú priniesol hodnotenie širokého spektra farmaceutických prípravkov. V tomto prieskume, v ktorom sa veľmi dobre umiestnili výrobky spoločnosti Generica, sa lekárnikov autori ankety pýtali na rôzné prípravky. Lekárnici odporúčali výrobky, ktoré sa im v jednotlivých kategóriách osvedčili. Anketa si kladie za cieľ porovnať tieto individuálne skúsenosti lekárnikov z praxe. V nej hrajú podstatnú úlohu drobné rozdiely v profile účinkov jednotlivých látok obsiahnutých v prípravku rovnako ako jeho forma alebo spôsob jeho aplikácie. Lekárnici samozrejme nezabudli brať do úvahy aj nežiaduce účinky konkrétnych výrobkov.

„Naše prípravky sa výborne umiestnili v niekoľkých kategóriách. Za najväčší úspech považujeme víťazstvo nášho produktu 3-omega Generica v sekcii Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, v ktorej porazil výrobky konkurenčných firiem, " uviedla Klara Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa na výrobu výživových doplnkov špecializuje už viac ako 16 rokov. „Náš prípravok 3-omega obsahuje pravý rybí olej z Nórska získaný z rýb severných oceánov. U prípravku je prísne kontrolovaná prítomnosť ťažkých kovov, herbicídov a insekticídov," dodala Minczinger.

Výrobky spoločnosti Generica sa objavili v kategórii multivitamínov pre dospelých, v ktorej boli dobre hodnotené prípravky rady Quantum Generica. Lekárnici zároveň v ankete ocenili produkt Calcium+D3. Blahodarne pôsobí pri trávenie a vylučovanie podľa výsledkov ankety lekárnikov hneď dva produkty tejto spoločnosti, a síce prípravky Meteo a Simethicon.

„Dobré umiestnenie našich produktov nás veľmi teší. Kladné hodnotenie našej práce zo strany odborníkov je pre našu spoločnosť výbornou vizitkou, " uviedla Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica. „Kvalitnú úroveň našich výrobkov rozhodne udržíme aj v ďalšom roku a dúfame, že v budúcom ročníku ankety sa ocenenie dočká aj naša novinka medzi produktmi s obsahom omega-3 mastných kyselín, prípravok CoOmega," doplnila Stanislavská.

Produkty spoločnosti Generica

3-omega 1000 Generica, cps. 100
Prípravok obsahuje rybí tuk s obsahom 3-omega mastných kyselín získaný z rýb severných oceánov. Prítomnosť ťažkých kovov, herbicídov a insekticídov je v produkte prísne kontrolovaná. Medzi 3-omega mastné kyseliny patrí kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokozahexaenová (DHA). Tie prispievajú k správnej funkcii srdca a k udržaniu správnej mozgovej funkcie.

Quantum euroformula Generica, tbl. 30
Komplexný multivitamínový a minerálny prípravok. Zmes 13 vitamínov a 11 minerálov v 1 tablete a dennej odporúčanej dávke. Prípravok svojím zložením zodpovedá náročným podmienkam legislatívy EÚ.

Calcium 600+D3 Generica, tbl. 30
Prípravok obsahuje optimálny pomer vápnika a vitamínu D3. Vitamín D3 spolu s vápnikom sú osvedčenou kombináciou na udržanie zdravých kostí. Vápnik napomáha k správnemu fungovaniu tráviacich enzýmov, k normálnej zrážanlivosti krvi a správnemu prenosu nervových vzruchov.

Meteo Generica, tbl. 30
Prípravok obsahuje enzým alfa-galaktozidázu, ktorý napomáha vstrebávaniu sacharidov z jedla redukciou kvasných procesov a napomáha k zamedzení tvorby plynov po konzumácii potravín spôsobujúcich plynatosť (fazuľa, šošovica, sója a výrobky zo sóje, kapusta, kel, karfiol, brokolica atď.).

Simethicon 80 mg Generica, cps. 50
Simethicon sa v organizme nevstrebáva. Je možné ho používať u všetkých vekových kategórií (od 3 rokov) vrátane tehotných a dojčiacich žien. Neobsahuje konzervačné látky. Je vhodný aj pre diabetikov, celiatikov a ľudí s laktózovou intoleranciou.

O spoločnosti Generica

Spoločnosť Generica, s.r.o je najväčším slovenským výrobcom výživových doplnkov so sídlom v Piešťanoch. Portfólio spoločnosti ponúka viac ako 50 produktov. Na slovenskom trhu pôsobí Generica už 16 rokov. Snahou spoločnosti je naďalej prinášať na trh kvalitné inovatívne výrobky, ktoré sú cenové dostupné pre širokú verejnosť.
Výrobky spoločnosti Generica sú vysoko kvalitné, čoho dôkazom je výroba výživových doplnkov pre svetové farmaceutické spoločnosti a certifikát ISO 9011 a 14001, ktorého je Generica držiteľom už od roku 2004.