MojaLekáreň.sk
Hľadať

Rýchlejšie, vyššie, silnejšie...

Rýchlejšie, vyššie, silnejšie...
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Človek nemá presne vymedzené obdobie párenia. Je totiž príslušníkom živočíšneho druhu, ktorý dokáže súložiť prakticky kedykoľvek. Vlastne... Niektorých príslušníkov mužského pohlavia môže to ich „pohlavie“ občas zradiť.

Odborne sa tomu hovorí erektilná dysfunkcia. Problémy so stoporením pohlavného údu pociťujú milióny mužov na celom svete – a takisto ich partnerky. Ide vlastne o neschopnosť muža dosiahnuť alebo udržať erekciu, ktorá je potrebná pre uspokojivý pohlavný styk. V minulosti sa tomu hovorilo impotencia, dnes sa však tento výraz považuje za príliš hanlivý. Nie je to totiž stav, pre ktorý by sa muž mal cítiť trápne. Schopnosť erekcie nesúvisí s orgazmom, plodnosťou ani ejakuláciou, takže nijaké reči o strate mužnosti či potencie!

Nuž, čo sa týka stupňa obťažnosti v sexe, príroda mužov znevýhodnila. Predstierať orgazmus je ľahké, predstierať erekciu je omnoho ťažšie. Erekcia je výsledkom zložitého procesu, pri ktorom rozhodujúcu úlohu zohráva správna funkcia ciev a nervov. Keď muž prežíva vzrušenie, roztiahnu sa krvné cievy v penise, čo umožní zvýšenie prítoku krvi do takzvaných dutinkatých teliesok. Následne sa stlačia žily, ktoré krv z penisu odvádzajú, a tak ostáva tento orgán stoporený. Málo sa vie o tom, že v toporivých telesách údu sa pri erekcii dosahuje tlak krvi až 300 torrov! To je omnoho vyšší tlak ako normálny tlak inde v tele u zdravého človeka.

U mužov „s problémami“ sa chemické reakcie zodpovedné za erekciu neodohrávajú tak ako zvyčajne. Kedysi boli aj odborníci presvedčení, že erektilná dysfunkcia je nevyhnutný dôsledok starnutia. Je pravdou, že vek svoju úlohu zohráva, nejde však o nevyhnutnú súčasť starnutia. Navyše problémami s erekciou trpia aj mnohí mladí chlapi. Veď podľa niektorých štatistík má nejaké problémy s erekciou každý desiaty muž vo veku nad 21 rokov.

Navštívte súvisiace produktové kategórie
Výživové doplnky pre srdce, cievy a krv Voľnopredajné lieky
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Zázračná kurkuma prospieva nielen normálnej funkcii pokožky a kĺbov, ale dodáva aj peknú žltú farbu a v jedle dobre chutí.

viac

Ako funguje prenos kyslíka krvou, na čo slúži pulzná oxymetria a ako vám môže oxymeter pomôcť, ak ochoriete covid-19? Prezradíme v našom článku.

viac

Konope je dnes dobre známe a používané nielen v medicíne, ale aj v kozmetike, kde je jedným z najčastejšie používaných top látok dnešného trhu.

viac

Býva vaše dieťa často nesústredené a zasnené? Nevníma kvôli tomu to, čo mu hovoríte? Zabúda a stráca svoje veci? Je divoké, neposlušné, pri ničom dlho neposedí? Zo školy nosí jednu poznámku za druhou…

viac
Spýtajte sa lekárnika

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.