Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Bioderma 2+1

Volajte 0221 201 380

Medicínská starostlivosť pre krásnu pleť

29.01.2014 | Zuzana Legíňová – PR koordinátor pre značku EUCERIN

Inovatívny rad výrobkov, ktoré pôsobia ako prevencia proti rednutiu a vypadávaniu vlasov. Šampón proti vypadávaniu vlasov Eucerin Dermocapillaire a tonikum proti vypadávaniu vlasov Eucerin Dermocapillaire spomaľujú proces rernutia vlasov tým, že uľavujú pokožke od mikrozápalov, stimulujú vlasové korienky a predlžujú životný cyklus vlasov.

Ak rozložíme vlas na jeho jednotlivé zložky, uvidíme, že sú to len keratínové vlákna, síra, voda a tuk. Pre svojho majiteľa však majú vlasy nedozerný význam. Väčšina žien je presvedčená, že vlasy sú tým najdôležitejším znakom ich ženskosti. Väčšina ľudí, ktorí za dermatológmi prichádzajú s problémami s pokožkou hlavy či vlasmi, trpí rednutím vlasov. A to je v mnohých prípadoch dedičnou záležitosťou.

„Náš intenzívny výskum pokožky hlavy ukázal, že mikrozápaly môžu zintenzívniť proces atrofie vlasových vačkov, ktorý má na svedomí skrátenie rastovej fázy vlasov, a nakoniec ich rednutie,“ hovorí Stefanie Conzelmannová, vedúca oddelenia vývoja dermokozmetických produktov spoločnosti Beiersdorf.

Preto EucerinŸ vyvinul rad výrobkov starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy spĺňajúci potreby takej pokožky, ktorá rednutie vlasov spôsobuje: Šampón a tonikum proti vypadávaniu vlasov EucerinŸ DermoCapillaire zmierňujú mikrozápaly na pokožke hlavy a dodávajú vlasovým vačkom viac energie. Tým sa životný cyklus vlasov predlžuje, a zastavuje sa proces rednutia.

PRIRODZENÝ CYKLUS

Vlasové vačky obsahujú jedny z najaktívnejších buniek ľudského tela. Vďaka rýchlemu deleniu týchto buniek môžu naše vlasy rásť priemernou rýchlosťou pol milimetra za deň. Každý vlas má svoj vlastný cyklus. Jeho prvú fázu nazývame anagénnou (rastovou). Trvá medzi dvoma až šiestimi rokmi a je daná geneticky. V ideálnom prípade by takmer 90 % percent všetkých vlasov na hlave malo byť v tejto fáze. Potom vlasy prechádzajú približne 3-týždennou prechodnou fázou, keď sa ich rast zastavuje. Vo vnútri vlasového vačku prebiehajú zmeny a vlas sa oddeľuje od papily. V tejto katagénnej fáze sa nachádzajú približne 3 percentá vlasov. Telogénna (pokojová) fáza trvá okolo 3 až 4 mesiacov. Počas tohto pokojového obdobia vlas stále zostáva vo vlasovom vačku, ale už nerastie. Po ukončení tejto fázy sa vlas oddelí a vypadne, a miesto neho začne rásť vlas nový, a celý rastový cyklus sa opakuje.

V rámci tohto prirodzeného cyklu vypadne každý deň okolo 60 až 100 vlasov. „To je úplne bežné. Ak Vám dlhodobo bude každý deň vypadávať 100 až 120 vlasov, mali by ste navštíviť dermatológa, zistiť príčinu, a zabrániť tak prípadnému zhoršeniu stavu,“ hovorí Stefanie Conzelmannová.

MUŽSKÉ HORMÓNY HRAJÚ KĽÚČOVÚ ROLU

Ženy všeobecne netrápi rednutie vlasov v takej miere ako mužov. Ak k nemu ale dôjde, má u nich oveľa významnejší dosah na psychiku, a dokáže výrazne narušiť ich sebavedomie. Ženy sa potom cítia menejcenné, nepríťažlivé, a ako keby boli náhle pripravené o svoju mladosť.

Geneticky podmienené vypadávanie vlasov sa často deje v dôsledku zložitej kombinácie vzájomného pôsobenia jednotlivých dedičných faktorov. Kľúčovú úlohu hrajú mužské hormóny (androgény), a predovšetkým testosterón. Testosterón sa vytvára v semenníkoch a v menšom množstve tiež vo vaječníkoch a kôre nadobličiek, odtiaľ sa dostáva do krvného obehu, a následne i do vlasových vačkov. Tu sa testosterón pôsobením enzýmu 5-alfa reduktázy premieňa na 5-alfa dihydrotestosterón (DHT). DHT sa vo vlasovom vačku viaže na androgénne receptory, a obmedzuje tak rast vlasov. U osôb, ktoré trpia androgénnou alopéciou (stratou vlasov), sú vlasové vačky mimoriadne citlivé na DHT, a tak dochádza k ich oslabovaniu. Tento proces sa označuje tiež ako atrofia vlasového vačku, rastová fáza vlasu sa skracuje, vlasy rastú rýchlejšie a skôr vypadávajú. S každým novým cyklom sa vo vačkoch vytvárajú jemnejšie a tenšie vlasy, a po určitej dobe sa rast úplne zastaví.

STRES TENTO PROBLÉM EŠTE ZHORŠUJE

Ľudia, ktorí trpia rednutím vlasov, majú iba 60 % svojich vlasov v anagénnej fáze a 40 % v katagénnej a telogénnej fáze. Potom dochádza k postupnému rednutiu vlasov. „Štúdie1 ukazujú, že najmä v raných fázach alopécie môžu mať mikrozápaly na pokožke hlavy rozhodujúci vplyv na postup tejto poruchy,“ hovorí Stefanie Conzelmannová, ktorá tiež uviedla ako príčiny týchto mikrozápalov toxické látky v ovzduší, lieky, stres, nedostatok spánku, prílišné vystavovanie UV žiareniu a nezdravé stravovanie. „Zatiaľ čo vnútorné faktory ovplyvňujú skôr rast vlasov, vonkajšie záťažové faktory pôsobia priamo na pokožku hlavy. Ak sme pod stresom, dochádza k tvorbe voľných radikálov, ktoré spúšťajú reakciu imunitného systému. Bielkoviny, ktoré imunitné bunky nášho tela vytvárajú, spôsobujú mikrozápaly, a tie potom urýchľujú proces atrofie vlasových vačkov.“

1 Moetaz El-Domyati MD, Sameh Attia MD, Fatma Saleh MD, Hossam Abdel-Wahab MD: Androgenetic alopecia in males: a histopathological and ultrastructural study (Androgenetická alopácia u mužov: histopatologická a ultraštruktúrna štúdia), publikované v Journal of Cosmetic Dermatology, 8. súbor, 2. vydanie, str. 83–91, jún 2009

TRIO AKTÍVNYCH INGREDIENCIÍ PROTI REDNUTIU VLASOV

Nový Šampón a tonikum proti vypadávaniu vlasov EucerinŸ DermoCapillaire prerušia reťazovú reakciu, ktorá spôsobuje rednutie vlasov. Jedinečná kombinácia aktívnych zložiek pomáha zmierňovať mikrozápaly, podporuje rast vlasov a spomaľuje proces rednutia.

LICOCHALCON A v šampóne uľavuje pokožke hlavy od mikrozápalov a pôsobí proti atrofii vlasových vačkov. Vytvára tak optimálne podmienky pre rast silnejších vlasov.

KARNITÍN a KREATÍN sú prirodzenou súčasťou ľudského tela, a v zložení šampónu i tonika zlepšujú zásobovanie vlasových vačkov energiou. Zatiaľ čo karnitín aktivuje metabolizmus vlasových vačkov k vyššej produkcii energie, kreatín zaisťuje ukladanie vytvorenej energie (dokázané laboratórnymi testami). Vlasové vačky tak majú viac energie na bunkové delenie či syntézu keratínu. Rastová fáza sa predlžuje a proces rednutia vlasov sa naopak spomaľuje.

STAROSTLIVOSŤ PROTI VYPADÁVANIU A REDNUTIU VLASOV EUCERINŸ DERMOCAPILLAIRE

Šampón proti vypadávaniu vlasov EucerinŸ DermoCapillaire

Šampón čistí vlasy pomocou veľmi jemných povrchovo aktívnych látok. V kombinácii s tonikom dodáva vlasovým vačkom viac energie, podporuje syntézu keratínu a rast vlasov.

Použitie: V prípade potreby umyte vlasy šampónom každý deň, nechajte pôsobiť a potom dôkladne opláchnite.

Kúpite TU

Tonikum proti vypadávaniu vlasov EucerinŸ DermoCapillaire

Toto tonikum uľavuje pokožke hlavy, zmierňuje mikrozápaly, pôsobí proti atrofii vlasových vačkov a pomáha spomaľovať proces rednutia vlasov. Dodáva vlasovým vačkom viac energie, podporuje syntézu keratínu a rast vlasov.

Použitie: Naneste priamo na suchú či vlhkú pokožku hlavy a krátko vmasírujte. Neoplachujte. Po nanesení môžete vlasy upraviť ako obvykle. Starostlivosť odporúčame používať denne, buď na umyté vlasy, alebo i bez umytia. V prípade potreby môžete prípravok použiť dvakrát denne, ráno a večer.

Kúpite TU

ÚČINOK TONIKA PROTI VYPADÁVANIU VLASOV EUCERINŸ DERMOCAPILLAIRE