Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Hliva ako kráľovná medzi hubami. S čím všetkým vám pomôže?

Hliva ako kráľovná medzi hubami. S čím všetkým vám pomôže?
Zdielať

Huby pomáhajú ľuďom už takmer po 30 tisíc rokov. Ich blahodárne účinky poznali už starí Rimania, ktorí ich zaraďovali do svojho jedálnička a vyrábali z nich liečivá. Povieme vám o jednej z najznámejších z nich − hlive ustricovej.

Hliva ustricová − kráľovná húb

Hliva ustricová je priamo kráľovnou húb. Jej účinky aj lekári a farmaceuti označujú za jedny z najprospešnejších. Preukázateľne totiž prospieva ľudskému organizmu. Má nielen výbornú chuť, obsahuje tiež veľa látok a vitamínov, ktoré prospievajú nášmu zdraviu.

Čo na tej hlive všetci vidia...?

Hlivu ustricovú je možné dostať takmer v každom zeleninárstve a supermarkete. A je určite len dobre, keď ju zaradíte do svojho jedálnička. Prezradíme vám ale, ako dostanete z hlivy tie najdôležitejšie látky, ktoré vášmu telu pomôžu.

Siahnite po výživových doplnkoch s hlivou ustricovou. Sú v nich perfektne koncentrované a v takom množstve, aby vám to bolo čo najprospešnejšie. Vďaka špeciálnemu extrahovaniu týchto látok majú v jednej dávke väčšie množstvo ako niekoľko kilogramov tepelne upravenej alebo sušenej hlivy..

Čo obsahuje hliva ustricová

Čo robí hlivu tak zdraviu prospešnú, sú látky s názvom beta-glutány. Hliva má v sebe ale oveľa väčší koktail blahodarných látok. Nájdeme v nej rad vitamínov, proteíny, stopové prvky, steroly, vlákninu, alebo napríklad chitosan, ktorý prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu.

Skvelý spoločník hlivy? Rakytník!

O tom, že je hliva ustricová priamo nabitá látkami, vieme už dávno. Čo ešte ale ďalšie pridať k jej pozitívnym účinkom? Na scénu prichádza rakytník!

Olej z rakytníka rešetliakového, získaný z tmavo oranžových plodov rastliny, obsahuje celý arzenál vitamínov a biologicky aktívnych látok. Je výnimočne bohatý na účinné látky, má v sebe veľké množstvo vitamínu A, a to až niekoľkonásobne viac ako mrkva. Nájdeme v ňom aj vysoký obsah vitamínu E, vitamíny B a K, nenasýtené mastné kyseliny, kyselinu listovú i ďalšie. 

Podporte účinky hlivy ustricovej

Rakytníkový olej preto dokáže v správnom množstve ešte zvýšiť účinky hlivy. Preto výživové doplnky stravy s hlivou ustricovou a rakytníkovým olejom sú silnými spolubojovníkmi s našimi neduhmi.

Všetky zdravotné, nutričné či liečebné tvrdenia sú v rámci legislatívy EÚ výrazne obmedzené. Pri tvorbe článkov smieme vychádzať iba zo schválených tvrdení, ktoré uvádza platná legislatíva.  

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

1. január 2021
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Čo je to prostata a ako môže ovplyvniť zdravie muža? Ako môžu byť životný štýl a prevencia nápomocné v predchádzaní problémov s prostatou? Prezradíme v našom článku.

viac

Čo spôsobuje bolesť v päte a ako sa s ňou vysporiadať? Poradíme v našom článku.

viac

Je CBD olej naozaj tak výnimočný? Na čo je vhodný? A čo je to endokanabinoidový systém? Prezradíme vám odpovede nielen na tieto otázky.

viac

Astma bronchiale je chronické zápalové ochorenie priedušiek, pre ktoré je typické, že po rôznych vyvolávajúcich podnetoch dochádza k záchvatom dýchavičnosti alebo kašľa na podklade zúženia dýchacích…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.