Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Depilácia pre začiatočníkov

Depilácia pre začiatočníkov
Zdielať

Leto je už na Slovensku v plnom prúde a málokto dokáže preskákať štyridsaťstupňové horúčavy v nohaviciach alebo v dlhom rukáve. Ak sa pravidelne holíte a už vás nebaví žiletka, máme pre vás niekoľko alternatív, ktoré vám ušetria čas a v dlhodobom horizonte aj peniaze.

Počas leta siahajú ženy po žiletke pokojne aj niekoľkokrát týždenne, pravidelné holenie ale dráždi a vysušuje pokožku a navyše zaberá dosť času. Existujú ale aj iné metódy, ktoré síce môžu vzbudzovať strach a obavy, zamedzia ale rastu chĺpkov na oveľa dlhšiu dobu.

  • Depilácia voskom
  • Depilácia cukrovou pastou
  • Depilačný krém

Depilácia voskom

Depilácia voskom sa hodí na depiláciu väčších telesných partií ako sú ruky, nohy, alebo chrbát. Nebudeme klamať, depilácia voskom bolí asi zo všetkých metód najviac. Je to preto, že sa vosk strháva proti rastu chĺpkov a vosk sa navyše prilepí priamo na kožné bunky, a tak je jeho strhávanie viac bolestivé. Vosk potom ale nemusíte vidieť zhruba 4-6 týždňov. Pri voskovej depilácii odporúčame nováčikom zájsť na prvý raz do salónu, pretože sa pri príprave môžete spáliť alebo si podráždiť pokožku.

Depilácia cukrovou pastou

Depilácia cukrovou pastou je ideálny pre depiláciu citlivých častí tela, ako je podpazušie, tvár alebo rozkrok. Táto metóda sa navyše hodí aj na domáce použitie. Narozdiel od voskové depilácia, sa cukrová pasta trhá po smere rastu chĺpkov a preto je menej bolestivá. Pasta sa na telo nanáša v telovej teplote a teda nepáli. Chĺpky by sa potom nemali objaviť rovnako dlhú dobu ako u voskového odstránenie teda 4-5 týždňov. Je to ale všeobecný odhad, každému rastú chĺpky inak a je preto len na vás, ako často budete na depilácia dochádzať.

Depilácia depilačným krémom

Depilačný krém je najjednoduchšie a najmenej časovo náročné riešenie. Navyše ho zoženiete takmer všade a určite nemusíte chodiť do salónu. Musí sa ale opakovať častejšie ako voskové alebo cukrové depilácie. Problém s depilačným krémom je ten, že ide o dosť individuálnu metódu a nie každý krém bude fungovať na vaše chĺpky. Depilácia krémom pôsobí priamo na korienok chĺpku a tak budete mať hladké nohy dlhšie ako s pomocou žiletky, zhruba týždeň.

Depilačný krém pre mužov

Depilovanie nie je metóda len pre ženy, hodí sa aj pre mužské fúzy. Depilačný krém pre mužov funguje na úplne rovnakom princípe ako ten ženský. Po aplikácii nezostane na tvári nič, zatočí aj so strniskom, a to na tri až sedem dní.

Či už sa rozhodnete zatočiť s chĺpkami pomocou vosku, cukru alebo krému, nezabudnite produkt vždy otestovať na predlaktí a presvedčte sa, že na neho nemáte alergiu a že funguje. Po každej depilácii rozmaznajte podráždenú pokožku olejčekom alebo krémom po holení.

19. júl 2019
Témy článku
Kozmetika Koža
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Prezradíme vám, prečo by echinacea nemala chýbať v žiadnej domácej bylinkovej lekárničke a tiež kde všade môže nájsť uplatnenie.

viac

Čo je to roztrúsená skleróza, aké sú jej najčastejšie prejavy, ako sa dajú mierniť a aké má toto ochorenie prognózy.

viac

Vysvetlíme vám, ako sa prejavuje zápal žalúdka, ako sa dá liečiť a tiež poradíme ako tomuto stavu predchádzať.

viac

Niekedy tušíme, prečo nás hlava rozbolela, zatiaľ čo inokedy sa bolehlav objaví úplne nečakane a zdanlivo bez príčiny. Prezradíme vám, aké sú najčastejšie spúšťače bolestí hlavy a tiež pridáme pár…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.