Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Bioderma 2+1

Volajte 0221 201 380

5 rád zdravého životného štýlu

15.01.2013 | Danare, a. s.

Každý z nás eviduje krásne štíhle modelky usmievajúce sa z časopisov, televíznych obrazoviek, bilboardov. Skrátka sú všade, kde sa pozrieme. A určite väčšina z nich tvrdí, že jedia úplne normálne, dokonca na posedenie zjedia celú čokoládu alebo sviečkovú.

A samozrejme, ako inak, nevykonávajú ani žiadnu pohybovú aktivitu. Ťažko tomu uveriť, hlavne ak si dáme tú čokoládu aj my a nemáme pocit, že by sme vyzerali ako top modelka, ktorá sa práve chystá na mólo.
Ako teda dosiahnuť to, aby sme sa cítili dobre vo svojom vlastnom tele a dlhodobo si udržiavali tento stav? Máme pre Vás niekoľko cenných rád:

1) Nie od zajtra, ale DNES!

Tiež ste si už niekoľkokrát povedali vetu – od zajtra začínam. Ruku na srdce, koľké to dodržali? Ak ste rozhodnuté niečo pre svoje telo a zdravie spraviť, neodkladajte to. Začať sa cítiť každým dňom lepšie je na nezaplatenie. Ako hovorí majiteľka Fitclubu Bezinka a propagátorka zdravého životného štýlu, Zuzana Bezáková: „Radšej každý deň ako každý druhý.“

2) Pravidelná strava

Veľa žien si myslí, že diétami dosiahne svoju vytúženú váhu, čo je ale veľký omyl. Iba zbytočne vystresujete svoj organizmus, ktorý sa pri najbližšej možnej strave obrní tukovými zásobami. Veď čo keď ho opäť necháte hladovať? Jo-jo efekt sa Vám vrátite niekoľkonásobne horšie. „Preto treba jesť pravidelne 5-6 krát denne v menších dávkách, aby ste naštartovali svoj metabolizmus a telo si tak nebude ukladať nič na „horšie časy“,“ radí Zuzana Bezáková.
OBEZINTM môže byť v tomto smere veľkým pomocníkom, vďaka ktorému nehladujete a Vaše porcie sú polovičné. Máte pocit zasýtenia a Váš organizmus sa nedostáva do stresu.

3) Vyhýbajte sa rafinovaným sacharidom

„Rafinované sacharidy sú naozaj rafinované, lebo sa uložia rýchlešie ako sa stihnú spáliť. Ak naozaj chcete so svojím telom niečo robiť, rozlúčte sa s bielym cukrom a jeho derivátmi, bielou múkou a výrobkami z nej a radšej vymeňte bielu ryžu za celozrnnú,” vysvetľuje Zuzana Bezáková.
Ak však máte pocit, že bez sladkostí neviete žiť a neviete na ne zahnať chuť, OBEZINTM bude Vašim veľkým pomocníkom. Obsahuje totiž výťažok z rastliny Spirulina platensis a konkrétne jej zložka aminokyseliny fenylalaninu, napomáha znížiť chuť na sladké a postupne zistíte, že sladkosti vlastne nepotrebujete.

4) Pravidelný pohyb

Nemám čas! Krásna bezbolestná výhovorka, ktorá funguje u každého, komu sa proste nechce. Ako sa teda prinútiť a nájsť si ten čas? „Dôležitá je motivácia a vôla chcieť niečo vo svojom živote zmeniť. Ak už sa Vám nechce zájsť do fitness centra, akýkoľvek pohyb, či už venčenie psa, schody namiesto výťahu sú lepšie ako nič nerobenie. Cvičenie v kolektíve má však svoje čaro a motivuje Vás. Či už len tým, že vidíte, ako sa susedovi darí chudnúť alebo len preto, že sa stretneme so spolubojovníkmi a psychicky sa podporíte,“ vysvetľuje Zuzana Bezáková.

5) Vláknina, voda, vitamíny, minerály

Bez týchto zložiek by to jednoducho nešlo. „Suroviny a potraviny, ktoré denne konzumuje, nám bohužiaľ, nezabezpečujú potrebné dávky vitamínov, minerálov a vlákniny. Preto je pre náš organizmus dôležité, dodávať ich telu extra," vraví Zuzana Bezáková. Vďaka vláknine, ktorú OBEZINTM obsahuje, sa Váš organizmus prečisťuje a nadobúdate aj stratenú energiu.
Nezabudnuteľnou súčasťou zdravého životného štýlu je voda, ktorá tvorí približne 65 % z hmotnosti tela človeka. Všetky fyziologické, chemické a fyzikálno-chemické procesy sa v ľudskom organizme odohrávajú v prostredí, ktorého hlavnou zložkou je práve voda. Minimum, čo by mal človek za deň vypiť sú 3 litre. Preto Na zdravie!

Dodržiavaním týchto rád Vám nič nebráni v ceste k zlepšeniu Vášho zdravia, fyzickej kondícií a v neposlednom rade aj výraznému estetickému pokroku. Zlepšenie kvality života nespočíva len v užívaní toboliek. OBEZINTM Vám môže byť pomocníkom, podporovateľom, s ktorým viete prekonať prvotné fázy bez hladovania. Nielenže sa Vaša váha môže znižovať a nadobudnete energiu, ale prinavráti sa Vám aj Vaše sebavedomie. Držíme palce!

Kto je Zuzana Bezákova?

Vyštudovala Fakultu telesnej výchovy a športu v Bratislave, 22 rokov sa venuje zdravému životnému štýlu a fitness. 18 rokov sa spolu s manželom Mariánom venovali organizovaniu súťaže Fitneska Slovenska - Majstrovstvá Slovenska vo Fitness žien. Robila zjazdové lyžovane a je 4 násobnou majsterkou Českloslovenska v jachtingu. Je majiteľkou Fitclubu Bezinka.

Inšpirácia prírodou je hlavným mottom spoločnosti DANARE a.s. Produkty, uvedené na trh sú 100% prírodné.
Hlavným zameraním spoločnosti DANARE, a.s. je vývoj, výroba a predaj doplnkov  stravy najvyššej kvality. Ich výroba sa deje za prísnych technologických podmienok v rámci normy ISO 9001:2001 a ISO 14001:2005 a je tiež certifikovaná HACCP – systémom stanovenia kontrolných bodov. Ten je nástrojom na zabezpečenie riadenia kvality a zdravotnej nezávadnosti potravín počas celého procesu výroby, spracovania, skladovania, manipulácie, prepravy a predaja koncovému spotrebiteľovi.