Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Bioderma 2+1

Volajte 0221 201 380

Archiv článků - STAROSTLIVOSŤ O TELO

13.01. 2016

Superpotraviny - super zdravé potraviny

Do povedomia sa nám dostávajú zdravé suroviny, ktorým stúpa popularita. Čoraz častejšie sa stretávame aj s takzvanými superpotravinami (superfoods). Ako názov napovedá, ide o potraviny a potravinové doplnky, ktoré nie sú úplne obyčajné. Prezradíme vám, ktoré patria k tým najviac „super“ zdravým a čo s nimi môžete vykúzliť.

09.07. 2013

Ochranna jemnej detskej pokožky v lete

Slnečné dni sú už tu a my by sme mali myslieť na to, ako ochránime pokožku našich detí.


18.06. 2013

Zaistite si krásne opálenie

Teplé slnečné lúče dokážu zdvihnúť náladu každému z nás. V posledných rokoch však pribúdajú faktory, kvôli ktorým by sme sa slnku mali skôr vyhýbať.


15.04. 2013

Rad Eucerin Even Brighter redukuje pigmentové škvrny

Prvý komplexný rad dermokozmetickej starostlivosti, ktorý zmierňuje prejavy hyperpigmentácie a v 3 jedinečných prípravkoch prináša kombináciu účinnosti, ochrany a anti-age starostlivosti.


21.03. 2013

Zabudnite na akné raz a navždy!

Tak už zase? Ďalšia vyrážka na tvári? A otázka, kedy sa tých nepríjemne vyzerajúcich bodiek či červených kopčekov na mojej tvári konečne zbavíme? Veď kto by ich chcel ...


20.02. 2013

„BB“ krém pre pleť so sklonmi k začervenaniu

Citlivá, červená, podráždená pokožka nie je ničím výnimočným hlavne v tomto nepriaznivom mrazivom počasí. Prechody z tepla domova do sychravého počasia s teplotami okolo bodu mrazu, späť do vykúrenej kancelárie a naša pokožka nám naznačuje, že jej to vôbec nevyhovuje.


19.12. 2012

Sila prírody pre vašu pleť– kombinácia rakytník a lipový kvet

Kozmetický rad RAKYTNÍK & LIPOVÝ KVET v sebe kombinuje účinky menovaných rastlín, s rokmi preverenými blahodarnými účinkami. Plody rakytníka a lipového kvetu sa v ľudovom liečiteľstve a kozmetike používali vďaka svojim unikátnym obranným, výživným a regeneračným vlastnostiam.


02.11. 2012

Ako mať krásnu pokožku bez pigmentových škvŕn?

Každá žena si praje mať krásnu pokožku. Hlavne po lete, kedy je pokožka najviac vystavovaná slnečnému žiareniu, sa na pleti môžu objavovať pigmentové škvrny, hyperpigmentácia.


23.10. 2012

Nerobte si vrásky kvôli vráskam

V dnešnej zrýchlenej dobe, dobe mobilov, sociálnych sietí, nezdravého spôsobu života a stresu si ani neuvedomujeme, aký vplyv má toto všetko na náš organizmus. Okrem toho, že trpíme nespavosťou, sa u nás môžu prejaviť civilizačné choroby.


02.10. 2012

Riešenie pre problematickú pleť

Kto nepozná akné nech zdvihne ruku! V súčasnosti nemať problém s vyrážkami je skôr výnimkou. S mastnou pokožkou, vyrážkami či drobnými zápalmi kože sa začíname stretávať už od pubertálneho obdobia.


23.07. 2012

Švajčiarska kozmetika Tecnoskin

Hľadáte pokrokovú technológiu šitú na mieru Vašej koži? Prináša ju Tecnoskin.


18.06. 2012

Riešenie pre suchú pokožku

Spoločnosť Generica, popredný výrobca doplnkov stravy, prichádza na tuzemský trh s novinkami určenými na suchú pokožku. Inovatívne zloženie masti a krému Calcium pantothenicum Generica umožňuje obnoviť poškodenú kožnú bariéru a skracuje čas hojenia drobných poranení.


09.09. 2011

Akné - problém nielen mladých

Akné je jednou z najrozšírenejších chorôb kože. Najčastejšie sa prejavuje na tvári a na chrbte. Býva spojené hlavne s obdobím dospievania. Spravidla po dvadsiatom roku života ustupuje.


23.06. 2010

Starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Pokožka s bronzovým nádychom je krásna. Vyžaduje však aj špeciálnu starostlivosť. Po každom dlhšom pobyte na slnku potrebuje pokožka zvýšenú starostlivosť. Vždy je dôležité doplniť stratenú vlhkosť a pružnosť pokožky. Rovnako tak, ako máme v skrinke krémy na opaľovanie, mali by sme v nej mať aj prípravky po opaľovaní: chladivé gély, spreje, krémy, mlieka.


14.04. 2010

Zdravé opaľovanie

Veľa ľudí sa rado opaľuje. Slnečné lúče nám dodávajú energiu a podporujú tvorbu vitamínu D. Ten je dôležitý nielen pre rast kostí, ale aj pre metabolizmus tela. Opaľovanie v rozumnej miere je prospešné. Je však potrebné dodržiavať určité pravidlá.


18.01. 2010

Detská kozmetika. Ako vyberať?

Výber vhodnej kozmetiky pre dieťa si vyžaduje zvýšenú pozornosť. Detská pleť a vlasy nemajú také vlastnosti ako pleť dospelá. Vhodným a odôvodneným výberom kozmetiky pre dieťa možno predísť nepríjemným problémom s detskou pokožkou.


10.12. 2009

Koža a vrásky

Koža je najväčším orgánom ľudského tela a oddeľuje vnútorné prostredie ľudského tela od vonkajšieho. Kožu môžeme rozdeliť na tri základné časti: pokožku (vonkajšou časť zložená z niekoľkých bunkových vrstiev), škáry (nachádza sa hneď pod pokožkou) a podkožného väziva (je preložené tukovými lalôčikmi, ktoré sa s pribúdajúcim vekom vytrácajú).


12.11. 2009

Atoderm krém od Biodermy

Viete, ako sa starať o pleť v zimnom období? Mráz a studený vietor nie sú jediné faktory, ktoré ohrozujú pokožku v zimnom období. V zime klesá teplota, ale zároveň aj vlhkosť vzduchu. A práve tá je veľmi dôležitá pre zdravie pokožky, pretože rozpúšťa chemické znečistenie vo vzduchu a prašnosť.