Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Bioderma 2+1

Volajte 0221 201 380

Archiv článků - CHOROBY

14.04. 2014

Močové cesty občas strpčia medové týždne

Infekcie močových ciest možno prenášať aj pohlavným stykom. Súvisí to s anatómiou. Ženy majú v porovnaní s mužmi krátku močovú rúru, navyše hneď pod vstupom do nej je pošva a konečník. Pri partnerských radovánkach sa baktérie od vstupu do konečníka môžu dostať ku ústiu močovej rúry a odtiaľ do mechúra.
11.09. 2012

Až HemoStop z lekárne ma zbavil hemoroidov

Takmer sedemdesiat percent obyvateľov Slovenskej republiky má niečo spoločné s francúzskym panovníkom Ľudovítom XIV. Na prvý pohľad to vypadá ako delikátna záležitosť, ale v skutočnosti je realita oveľa prostejšia: ide totiž o hemoroidy.


04.04. 2012

Hemeroid alebo hemoroid?

Stretávame sa s oboma označeniami tohto ochorenia, správne však je hemoroidy. Či tak alebo tak, rozhodne sa jedná o strašiaka každého dospelého človeka. Pôsobí nepríjemnosti ako fyzicky, tak psychicky.


12.05. 2011

Zápal močových ciest - trápenie mnohých žien

V ľudskom tele sú k infekciám najnáchylnejšie dýchacie cesty. Močové ústrojenstvo stojí v tomto pomyselnom rebríčku hneď na ďalšom mieste.


03.03. 2011

Jarná detoxikácia organizmu

Tiež vstrebávate slnečné lúče všetkými zmyslami a tešíte sa na jar? Po dlhej a chladnej zime to nie je nič neobvyklé. Věštci sa už tešíme, až odložíme zimné kabáty.


04.02. 2011

12 dobrých rád pri prechladnutí, kašli, nádche

Zima tradične praje nachladnutiam a chrípkam. Existujú rôzne tipy, ktoré by mali pomôcť pri liečbe. Možno ste si doteraz o niektorých z týchto tipov mysleli, že fungujú. Prečítajte si v článku, ktoré naozaj fungujú a akým je lepšie sa vyhnúť.
12.03. 2010

Bylinky a bylinné čaje

Bylinky a bylinné čaje sa používajú od nepamäti. Ich obľuba stále rastie. Snáď najviac po nich siahame, keď riešime nejaký zdravotný problém a nechceme hneď brať lieky. Je dobré vedieť, ktorá bylinka je vhodná na aký problém. I používanie byliniek má svoje pravidlá.