Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Doplnky stravy » Imunita » Ostatné doplnky stravy na posilnenie imunity

ČIERNY ZÁZRAK 680 G EXTRAKT CUKROVÁ TRSTINA V PET FĽAŠI - recenzie

Výživový doplnok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 36331
BETA EXTRAKT Čierny zázrak 680g (beta-glukán) PET Prejavuje najmä v oblasti imunity.

Viac informácií

9,05 (0,01 €/g)
Bežná cena: 11,40 €, Ušetríte: 21 % (2,35 €)

Dostupnosť: skladom 1 - 2 ks

Tovar odošleme 23. 7. 2018, predpokladaný termín doručenia 24. 7. 2018.

Doprava od 1 € alebo zadarmo
 
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - ČIERNY ZÁZRAK 680 G EXTRAKT CUKROVÁ TRSTINA V PET FĽAŠI

BETA EXTRAKT Čierny zázrak 680g (beta-glukán) PET Prejavuje najmä v oblasti imunity.

Informácie o produkte

Výrobca: Jan Kočnar - PERFEKTRA s.r.o.
Značka: PERFEKTRA
Kód výrobku: 36331
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: Jan Kočnar - PERFEKTRA s.r.o.

BETA-EXTRAKT Čierny zázrak je kvalitný Trstinová melasa ktorej účinky sme ešte rozšírili pridaním látky nazývané beta-glukán. Tak dostala melasa ďalšie vlastnosti, ktoré sa prejavujú najmä v oblasti imunity.

Prečo práve beta-glukán?

V modernej dobe je imunitný systém vystavovaný veľkej záťaži fyzickým i psychickým stresom, smogom, rádioaktívnym a elektromagnetickým žiarením, určitými liekmi a mnohými ďalšími negatívnymi vplyvmi. Nepriaznivé dôsledky týchto faktorov spočívajú práve predovšetkým v znížení výkonnosti imunitného systému, ktorý potom nie je schopný dostatočne ochrániť organizmus pred infekciami alebo nádorovým bujnením. Imunitný systém je oslabovaný aj rôznymi ochoreniami, nádorovým bujnením a starnutím. Látky, pôsobiace proti týmto faktorom a schopné zvýšiť aktivitu imunitného systému, sa nazývajú imunostimulátory.Medzi ne patrí netoxický a veľmi účinný polysacharid, ktorý sa chemicky volá vetvený ß (1-3), ß (1-6)-D-glukán alebo kratčeji, beta-glukán. Svojím chemickým zložením sa ß-glukán podobá najrozšírenejšiemu prírodnému polysacharidu - celulóze, ale líši sa od nej štruktúrou a predovšetkým účinkom. Zdrojom pre jeho izoláciu je obyčajné droždie.

Ako beta-glukán účinkuje?

Beta-glukán predovšetkým stimuluje bunky, nazývané makrofágy tvoriace akúsi prvú obrannú líniu tela, ktoré pohlcujú a ničia infekčné organizmy, telu cudzie látky aj vlastné zvrhlé, nádorové bunky. To je obzvlášť dôležitá v prípadoch infekčných ochorení, nádorového bujnenia, po ožiarení alebo umelo vyvolanej imunosupresiu (potlačenie imunitných reakcií) napríklad pri transplantáciách orgánov. Ako pri vnútornom tak vonkajšom podaní beta-glukán napomáha hojeniu kožných neduhov a rán (vrátane pooperačných).V týchto aplikáciách sa jeho účinok vhodne dopĺňa s trstinovou melasou, ktorá obsahuje rad látok podporujúcich hojenie a okrem toho rany vysušuje. Beta-glukán taktiež ruší negatívny účinok niektorých liekov, ktorá svojím pôsobením znižujú výkonnosť imunitného systému (hlavne antibiotík) alebo potláča ich niektoré vedľajšie účinky (u cytostatík). Kombinácia s trstinovou melasou je vhodná aj pre úpravu rôznych porúch tráviacich pochodov, vyvolaných uvedenými liekmi. Beta-glukán neutralizuje voľné radikály, ktoré v dôsledku svojho pôsobenia na desoxyribonukleovou kyselinu sú jednou z príčin nádorového bujnenia a stimuluje rast kmeňových buniek kostnej drene, z ktorých sa vyvíja všetky bunky imunitného systému a tiež červené krvinky. Keďže kmeňové bunky sú veľmi citlivé na rôzne druhy žiarenia a elektrických polí, naprz televízorov, počítačových monitorov, röntgenových prístrojov, mikrovlnných rúr, vedenia vysokého napätia, mobilných telefónov a ďalších prístrojov a zariadení, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života, beta-glukán tak chránia náš organizmus pred týmito účinkami. Nenasýtené mastné kyseliny a ďalšie antioxidanty, obsiahnuté v trstinovej melase, tento účinok beta-glukánu zosilňujú.

Recenzie

Recenzie produktu ČIERNY ZÁZRAK 680 G EXTRAKT CUKROVÁ TRSTINA V PET FĽAŠI

Diskusia

Diskusia k produktu ČIERNY ZÁZRAK 680 G EXTRAKT CUKROVÁ TRSTINA V PET FĽAŠI

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám