Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Název

Dostupnost

Cena

V košíku máte za €.

Vybíráme pro vás

Produkt
Produkt
Produkt

Týždeň šialených zliav

Volajte 0221 201 380

ČIERNY ZÁZRAK 680G + BETA GLUKÁN V PET FĽAŠI

ČIERNY ZÁZRAK 680G + BETA GLUKÁN V PET FĽAŠI
vypredaný tovar

Čierny zázrak - Beta extrakt je patentom chránená kombinácia kvalitnej melasy a beta-glukánu, ktoré sa vzájomne výborne dopĺňajú.

Viac informácií o ČIERNY ZÁZRAK 680G + BETA GLUKÁN V PET FĽAŠI
Výrobca/Dodávateľ: Perfektra
Vyberte si z ponuky najpredávanejších produktov rovnakej kategórie.

AHMAD TEA Fine Selection Orange Blossom 100 g

AHMAD TEA Fine Selection Orange Blossom 100 g
Kód:327575

Naša cena:  6,83 €

Ahmad Tea London
Čierny čaj s pomarančovými kvetmi, to je príjemná exotika v každej šálke. Prvotriedny čaj s povzbudivými účinkami oceníte najmä počas zimy.
Dostupnosť: skladom

Popis tovaru ČIERNY ZÁZRAK 680G + BETA GLUKÁN V PET FĽAŠI

Výrobca/Dodávateľ: Perfektra
Značka: Perfektra
Kód výrobku: 56684
Kód EAN: 8594041700149

Spĺňa všetky nároky aj na citlivý organizmus, chráni ho pred znečistením chemickými zložkami liekov, nemá žiadne vedľajšie účinky. Dokonale regeneruje imunitný systém, a čo je veľmi dôležité, má dlhodobý účinok. Stovky štúdií prestížnych univerzít z celého sveta dokázali bioaktívne účinky beta-glukánu ako nešpecifického stimulátora ochranného systému organizmu. Čierny zázrak - Beta extrakt je ideálnym doplnkom výživy aj počas tehotenstva a následného dojčenia.

Beta-glukán je prírodná látka, ktorá sa v poslednej dobe teší pozornosti odborníkov i širokej verejnosti. Vďaka nej získava Beta-extrakt Čierny zázrak ďalšie možnosti použitia:

 • stimuluje imunitný systém
 • regeneruje tkanivá
 • urýchľuje hojenie rán
 • neutralizuje voľné radikály
 • stimuluje rast buniek kostnej drene
 • zlepšuje účinky niektorých liekov a potláča ich vedľajšie účinky

Čierny zázrak, rastlinný výťažok z cukrovej trstiny z ekologického poľnohospodárstva, je čistá trstinová melasa. Ide o prírodnú harmonickú sústavu organických vitamínov, minerálov, enzýmov, aminokyselín a ďalších aktívnych zložiek. Pomáha udržovať organizmus v dobrej kondícii a je výborným pomocníkom pri mnohých ochoreniach. Je určený starším ľuďom, športovcom, deťom a mládeži, budúcim mamičkám, ženám v menopauze, teda takmer všetkým.

Trstinová melasa je veľmi cenný vedľajší produkt výroby cukru z trstiny. Začiatok pestovania cukrovej trstiny sa odhaduje na 6-7 tisíc rokov pred Kristom, a to na území Novej Guiney. Odtiaľ sa asi v 4. tisícročí pred Kristom dostala cez južný Pacifik, Malajziu a Indočínu do Indie. Do Európy sa dostala až v dobe Alexandra Veľkého, niekedy okolo roku 325 pred naším letopočtom.

Podobnosť sladkej a lepkavej šťavy, ktorú je možné získať z trstiny s medom, dala taktiež melase meno. Po prvýkrát sa slovo „melasa“ (molases) objavuje v budhistických spisoch, v ktorých je melasa označená ako veľmi účinný liečebný prostriedok. Je zaujímavé, že dlho melasu stotožňovali so včelím medom.

Zloženie trstinovej a repnej melasy je podobné, ale nie rovnaké. Repná melasa chemicky reaguje kyslo, kým trstinová melasa sa správa neutrálne až zásadito, čo má pre ľudský organizmus závažný význam. Pri podrobnejšej analýze zistíme, že trstinová melasa obsahuje stopové prvky a minerály ako chróm, zinok, selén, mangán, molybdén, meď, horčík, fosfor a ďalšie. Dôležitou súčasťou melasy je vápnik, železo, sodík a draslík. To však nie je všetko. V melase sa taktiež nachádza sedem esenciálnych, pre človeka veľmi významných aminokyselín. Tie si naše telo nedokáže vyrobiť, preto sa do organizmu dostávajú potravou. Melasa však obsahuje aj celý rad vitamínov – vitamín A, D, vitamíny skupiny B. Dôležitou zložkou sú enzýmy a nenasýtené mastné kyseliny: linel, linolen, olein a plamitin. Enzýmy ako aktivátory a kyseliny ako regulátory sú veľmi dôležitou zložkou udržujúcou pevné zdravie, a teda života vôbec. Melasa nám môže poskytnúť spoľahlivú prevenciu proti celému množstvu chorôb. Vymenujeme si tie, kde sa už výsledok potvrdil:

 • Cievny systém: artérioskleróza, vysoký krvný tlak, angína pectoris, infarkt, kŕčové žily, anémie,hemoroidy
 • Koža a sliznice: dermititída, ekzémy, psoriáza, bercové vredy, zápal priedušiek
 • Pohybové ústrojenstvo: artritída, artróza, reumatické ochorenia, kostné metastázy, osteoporóza
 • Poruchy metabolizmu: chronická zápcha, diabetes, žlčníkové a obličkové kamene, obezita,
 • Poruchy nervové: neuróza, migrény
 • Poruchy gynekologické: dysmenorhea, zápaly vaječníkov

Farmaceutický priemysel získava z melasy alebo prostredníctvom kultúr organizmov na báze melasy okrem alkoholu pre kvapky taktiež efedrin na liečenie cievnych ochorení, nádchy, bronchyálnej astmy, antibiotikum penicilín, riboflavín a iné preparáty vitamínu B, tak ako aj sterolderiváty (napríklad provitamín D).

Melasa pomáha ustáliť regulačné mechanizmy opäť do bežnej funkcie. Neobsahuje žiadne špecificky účinné substancie v zmysle farmák. To je výhodné, pretože nemá žiadne vedľajšie účinky. Na druhej strane môžu určité doplnkové značne podporovať a urýchľovať proces uzdravenia. Obzvlášť sa odporúča kombinácia melasy s bylinnými čajmi, ktoré sú účinné na tú-ktorú vyskytujúcu sa chorobu alebo s rastlinnými produktmi.

Mnoho chorôb má príčinu v tom, že cievy stratili svoju elasticitu a krv nemôže prúdiť bez prekážky. K tomu sú náchylné tepny, ktorých vnútorné steny bývajú drsné a nie sú už hladké. Majú sklon ku kôrnateniu. Ďalšími následkami sú okrem iného vysoký krvný tlak a nedostatočný prietok krvi vencovými cievami, ktoré môžu viesť k angíne pectoris a srdcovému infarktu. Preťažením srdca môže dôjsť k srdcovej slabosti. Zhoršené cirkulácie krvi, a tým aj zlý prívod kyslíka k tkanivám, zabraňuje odstránenie splodín látkovej výmeny a poškodzuje tak bunkový metabolizmus. Najviac sa poškodí pečeň a obličky a taktiež reumatické ťažkosti patria k následným prejavom. Aby steny ciev zostali elastické, dodáva melasa do organizmu potrebné minerálne látky. Obsahuje súčasne posilňujúce substancie pre srdcový sval a magnézium ako podstatnú látku proti kŕčom.

Užívanie: Melasa z cukrovej trstiny je svojím výrobným charakterom vhodná ako koncentrát a má špecifickú chuť, ktorá nie každému vyhovuje. Odporúča sa riediť melasu vodou, pričom sa rýchlejšie rozpúšťa v horúcej vode ako v studenej. Aby sme vylepšili chuť a súčasne i zdravú hodnotu, môžeme do jedného pohára pridať 1-2 lyžičky jablčného octu alebo citrónovej šťavy. Rovnako môžeme melasu zamiešať do čaju, mlieka, sójového nápoja, jogurtu, jablčného pyré, ovocného műsli alebo do inej zdravej potraviny. Odporúča sa ráno denná dávka 1-2 čajové lyžičky, čo zodpovedá asi 40 gramom pre dospelého človeka a primerane podľa hmotnosti sa určí pre školopovinné a malé deti. Pri zvýšenej potrebe vitamínov môžeme toto množstvo zvýšiť na dvojnásobok.

Diskusia k tovaru ČIERNY ZÁZRAK 680G + BETA GLUKÁN V PET FĽAŠI

Nadpis:
Príspevok:
Vkladať diskusné príspevky môžu iba prihlásení zákazníci.
Ak ste registrovaný, prihláste sa. Zaregistrovať sa môžete tu.

Hodnotenie výrobku ČIERNY ZÁZRAK 680G + BETA GLUKÁN V PET FĽAŠI

Hodnotenie môžete pridať k produktom, ktoré ste si u nás už zakúpili. Vaše hodnotenie uvidia v detaile produktu všetci naši zákazníci. Vďaka tomuto hodnoteniu máte možnosť zistiť, ako je produkt obľúbený u ostatných zákazníkov. Zobrazujú sa iba hodnotenia, v ktorých zákazníci pridali aj slovný popis.

Tento produkt ešte nikto nehodnotil. Ohodnoťte tento produkt jako první!
1 - veľká nespokojnosť2 - nespokojnosť3 - priemer4 - spokojnosť5 - veľká spokojnosť
Ako ste spokojní s týmto produktom?
Slovný komentár
Vkladať hodnotenia môžu len prihlásení zákazníci, ktorí už tento produkt zakúpili.Ak ste registrovaný, prihláste sa. Zaregistrovať sa môžete tu.

Recenzie zákazníkov z Heureka.sk

Žiadne recenzie nie sú teraz k dispozícii.
Najpredávanejší v tejto rubrike:

AHMAD TEA Fine Selection Orange Blossom 100 g

AHMAD TEA Fine Selection Orange Blossom 100 g
Kód:327575

Naša cena:  6,83 €

Ahmad Tea London
Čierny čaj s pomarančovými kvetmi, to je príjemná exotika v každej šálke. Prvotriedny čaj s povzbudivými účinkami oceníte najmä počas zimy.
Dostupnosť: skladom
Produkt bol pridaný do Váąho nákupného koąíka.
ukáza? koąík