Obľúbené položky

Úvodná strana » Potreby pre deti a mamičky » Detská výživa » Čaje » Čierne čaje pre deti

Čierne čaje pre deti

Čaj, ktorý sa podieľal na tvorbe histórie (v Tibete sa s ním i platilo) – súčasť mnohých čajových rituálov a spoločenských stretnutí. Čaj anglických dám a džentlmanov, ktorí si ho vychutnávajú s mliekom. A o akom je reč? O čiernom čaji. I keď dnes môžeme vyberať z obrovského množstva čajov, čierny čaj medzi nimi stále dominuje. Nedominuje však medzi detskými čajmi, avšak i medzi nimi má svoje miesto.

Ako sa získava?

Pravlasťou čaju je Čína (tu sa však čiernemu čajuhovoríčervený). Čierny čaj vzniká fermentáciou, ktorá čajové lístky akoby zakonzervuje a tie potom vydržiačerstvé i niekoľko rokov. Má mierne nahorklú chuť (preto ho múdri Briti popíjajú s mliekom, omnoho zdravší je však bez neho) a obsahuje najväčšie množstvo kofeínu (asi 40 miligramov na šálku).

Čierny čaj ako liek

Ako uvádzame vyššie, čierny čaj obsahuje kofeín, preto sa jeho pitie príliš nedoporučuje deťom. Pokiaľ ale zakúpite bezkofeínový (obsah kofeínu je nižší než 0,1 %), je jeho užívanie možné prakticky bez obmedzenia a deti si na ňom naviac pochutia (kúpiť sa dá napríklad s jahodovou príchuťou).

Pri najrôznejších črevných chrípkach a vírových infekciách pomôže od zvracania a to bez vedľajších účinkov alebo obmedzení – pripraviť ho môžete už deťom starším 6 mesiacov. V našej ponuke zoženiete čaj s fenyklom, ktorý je na nezaplatenie pri nadúvaní.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám