Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Liečivé prípravky proti bolesti » Prípravky na celkové tlmenie bolesti

Prípravky na celkové tlmenie bolesti

Bolesť prichádza obvykle v tú najmenej vhodnú chvíľu a dokáže nás značne ochromiť. Vy ale práve potrebujete fungovať na 100 %? V tom prípade je čas siahnuť po voľne predajných liekoch proti bolesti – analgetikách.

Druhy bolesti a ako je možné ich poraziť?

Bolesť môže byť akútna (trvá niekoľko hodín či dní, napr. menštruačná bolesť, či bolesť po úrazoch) alebo chronická (dlhodobá, napr. bolesti chrbta).

Medzi časté bolesti, s ktorými sa môžeme bežne stretávať, patria bolesti hlavy, chrbta, zubov či brucha. Pri chrípke a nachladení sa naviac objavujú bolesti svalov a kĺbov, vedľajších nosných dutín alebo bolesť v krku.

Účinnou látkou v analgetikách je paracetamol. Ten býva obvykle kombinovaný ešte s ďalšími látkami (napr. kofeínom), ktoré posilňujú samotný liečivý účinok preparátu. Nedráždi žalúdok a nemá vplyv na krvnú zrážanlivosť. Paracetamol je obsiahnutý v Paralene alebo Panadole. Mnohé ďalšie lieky obsahujú inú zložku a tou je ibuprofen. Nájdete ho napr. v Ibalgine či Nurofene.

Vybrať si môžete takú liekovú formu, ktorá vám bude najviac vyhovovať:

  • Tabletky – patria medzi často využívané prípravky poskytujúce úľavu. Dnešné analgetiká naviac zaručujú dlhodobý účinok. Tabletky sú určené k prehĺtaniu alebo môžu byť vyrábané vo forme šumivých tabliet, vďaka ktorým si pripravíte chutný liečivý nápoj.
  • Čípky – ich výhodou je rýchly nástup účinku, rýchla a bezbolestná aplikácia a minimálne zaťaženie žalúdočnej sliznice. Sú vhodné pre deti, ale i dospelých.
  • Suspenzie, sirupy – najmä deťom nemusí vyhovovať prehĺtanie väčších či menších tabletiek, preto sú niektoré lieky vyrábané vo forme sirupu. Ten sa ľahko a jednoducho užíva a naviac i väčšinou dobre chutí.
  • Gély, maste – špeciálne prípravky určené k aplikácii na boľavé miesto. Pomáhajú pri bolestiach kĺbov, chrbta i hlavy.

Rada pre vás

Majte na pamäti, že v mnohých prípadoch je bolesť prejavom nežiadúcich problémov v tele a jej tlmenie nie je liečbou. Hlavnou snahou by teda malo byť rozpoznať príčinu problémov, tj. vlastnú chorobu.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam