Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Prírodná kozmetika » Bylinná kozmetika » Bylinná kozmetika s cibuľou

Bylinná kozmetika s cibuľou

Cibuľa nie je len nepostrádateľnou ingredienciou v kuchyni, je tiež výborným pomocníkom v prírodnej medicíne. O liečebných účinkoch cibule by mohli rozprávať už naše babičky a ich babičky.

V tejto kategórii momentálne nie sú žiadne produkty

Bylinná kozmetika s cibuľou - detailný popis

Cibuľa obsahuje velké množstvo minerálov a vitamínov, sú nimi napríklad:

  • železo,
  • zinok,
  • horčík,
  • vápnik,
  • kyselina listová,
  • vitamíny B, C, E.

Najvýznamnejší je ale bezpochybne allicín, látka so silným antibiotickým účinkom. Cibuľová šťava a odvar z cibule dokážu pri chorobe zlepšiť odkašliavanie a uľavia našemu dýchaniu. Vdychovanie výparov z čerstvej cibule dokáže uľaviť nádche. Na uštipnutie hmyzom sa prikladajú cibuľové obklady. Pomocou cibule je možné liečiť kožné choroby, pretože okrem antibiotických účinkov funguje tiež ako dezinfekcia. Znižuje hladinu cukru v krvi, pôsobí na obličky a boli u nej preukázané protirakovinové účinky. Cibuľa ako liek sa používa už od nepamäti.

Cibuľová masť vám pomôže zbaviť sa nielen nepríjemných otlakov, ale tiež napríklad bradavíc. Zakúpiť ju môžete práve na našom e-shope.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam