Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Kožné problémy » Bradavice

Bradavice

Zbaviť sa nadobro bradavíc nie je ľahké, ale správnymi liečebnými prostriedkami sa to dá zvládnuť. Pri výbere vhodných prostriedkov sa zamerajte hlavne na tie s obsahom dusíka a kyseliny salycilovej, pretože sú pri boji s bradavicami najúčinnejšie.

Bradavice sú nezhubné novotvary, ktoré sa zpravidla vytvárajú pri prstoch na rukách a na nohách, na chodidlách, na tvári, ale i v oblasti genitálií. Tieto malé nádorky spôsobuje vírusová infekcia- papilovír HPV- a sú prenosné dotykom.

Môžu vniknúť do tela napr. malou rankou či oderom. Vznik bradavíc podporí tiež nedostatočná hygiena hlavne v oblasti verejných kúpalísk alebo bazénov, oslabená imunita organizmu či v prípade výskytu bradavíc v oblasti pohlavných orgánov i promiskuitné chovanie a časté striedanie partnerov.

Ako sa zbaviť bradavíc s pomocou lekára?

Zbaviť sa bradavíc nie je jednoduché a v niektorých prípadoch sa jedná o dlhodobú záležitosť. Jednou z foriem odstránenia tohto nezhubného novotvaru je vypaľovanie bradavíc. Nádor sa zmrazí tekutým dusíkom a po niekoľkých dňoch útvar odpadne. Táto liečba je hlavne zo začiatku bolestivá. Ďalším prostriedkom odstránenia bradavíc je chirurgický zákrok, a to za použitia lokálnej narkózy.

Vyskúšajte liečebné produkty na bradavice

Pokiaľ nechcete podstupovať žiadne drastické lekárske zákroky, potom môžete vyskúšať domácu liečbu, pretože dnes existuje rada účinných prostriedkov. Napomáhajú k šetrnému odstráneniu bradavíc a zbytočne nedráždia kožu.

Spreje na bradavice sú vyrobené na princípe tekutého dusíka, a preto je ich účinnosť taká vysoká. Vyskúšať môžete tiež ceruzku na odstránenie bradavíc, ktorá spôsobuje odlupovanie zrohovatenej tkaniny bradavice a umožňuje deštrukciu celého novotvaru.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • URGO BRADAVICE-KRYOTERAPIA 38ML Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Zdravotnícky prostriedok pripravený na okamžité použitie bez nutnosti predchádzajúcej montáže. Bezpečný a novátorský vďaka priehľadnému aplikátoru, ktorý priľahne na bradavicu a dokonale ju obklopí. Tak nedochádza k úniku kryogénne kvapaliny a je zaistený optimálny chlad na zmrazenie bradavice až k jadru. Dávkovací ventil zaisťuje bezpečnú aplikáciu potrebného množstva prípravku. Je ideálna pre deti, pretože jeho krátke a postupné pôsobenie obmedzuje bolestivé pocity. NÁVOD NA POUŽITIE: Aplikácia iba po dobu 10 sekúnd! Aplikátor umiestnite priamo na bradavicu tak, aby hlavice aplikátora smerovala nadol. 3x po sebe stlačte palcom dávkovač. Pridržte aplikátor na bradavicu najmenej 10 sekúnd. Odstráňte aplikátor z bradavice. Vo väčšine prípadov stačí jediné ošetrenie. Neošetrujte viac než 2 bradavice naraz. Zvláštne prípady: - Vytrvalé / recidivujúce bradavice, - Mnohopočetný výsev bradavíc (menej ako 2 cm od seba), - Mnohopočetný výsev bradavíc (viac ako 2 cm od seba). UPOZORNENIE: Pred použitím prípravku si pozorne prečítajte priloženú písomnú informáciu. Pred použitím u tehotných alebo dojčiacich žien sa poraďte s lekárom. V prípade pochybností sa poraďte s lekárom. Nepoužívajte: - U diabetikov a ľudí s poruchami krvného obehu, - Na chúlostivú, podráždenú alebo zapálenú pokožku, na vrodené škvrny a materské znamienka, na ošetrenie bradavíc na genitáliách. ZLOŽENIE: Dimetyléter (DME) BALENIE: Dávkovač s aplikátorom s obsahom 20 ml na 15 aplikácií. Pred použitím prípravku si pozorne prečítajte priloženú písomnú informáciu.

  16,33 €

 • PHYTENEO KOLODIUM FORTE 10ML Registrovaný liečivy prípravok

  skladom > 5 ks

  Popis výrobku Phyteneo Kolodium forte 10 ml: Phyteneo Kolódium forte je roztok charakteristickej vône, ktorý sa používa pre šetrné odstraňovanie bradavíc, stvrdnutej, zrohovatenej kože a kurích ôk. Prípravok obsahuje kolódium (roztok nitro celulózy v zmesi alkoholu), kyselinu salicylovú a mliečnu. Tieto zložky zaisťujú šetrné rozrušenie vrstvy tuhej, zrohovatenej, hrubej kože. Ďalej obsahuje zložky rastlinného pôvodu: lastovičník väčší, Thuje, ricínový olej a prchavá frakcia borovicovej živice. Lastovičník obsahuje vysoké množstvo alkaloidov (chelidonin, chelidoxanthin) s antivírusovým účinkom a je používaný ako prostriedok na odstraňovanie bradavíc. Thuja obsahuje rad monoterpénov (thujon, isothujon, fenchon, sabinen a α-pinén) a má imunostimulačné a antivírusové účinky. Čistený terpentín z borovicovej živice obsahuje terpény pinén, camphen a limonén. Pôsobí antisepticky, podporuje prekrvenie tkaniva, zvyšuje rezorpciu patologicky zmeneného tkaniva a podporuje tvorbu granulačného tkaniva. Použitie Aplikuje sa v množstve 2-3 kvapiek 2x denne. Nanášame najlepšie tyčinkou na uzávere alebo dreveným špáradlom priamo na postihnuté miesto. Po nakvapkaní kvapalina rýchlo vyschne a vytvorí na povrchu pokožky film. Aplikácia sa vykonáva opakovane až sa nechá zrohovatená koža bezbolestne odstrániť. Pred odstraňovaním vrchnej vrstvy tkaniva najlepšie ponorte miesto na päť minút do teplej vody s prídavkom kuchynskej soli. Osušte a opatrne obrúste povrch bradavice napr pemzou. Pozor, bradavice sú vírusového pôvodu a môžu sa prenášať. Používajte preto vlastné hygienické pomôcky aby ste zabránili ich prenosu. Odporúčaná doba súvislého používanie nemá presiahnuť 10 dní. Opakované použitie na rovnakom mieste je možné začať až po 5-7 dňoch. Liek by nemali používať tehotné alebo dojčiace ženy. V prípade ochorenia cukrovkou sa o použití lieku poraďte s lekárom. Neaplikovať na zdravú pokožku a na sliznice, na bradavice v oblasti genitálií a konečníka ani na materské znamienka. Upozornenie Nepoužívajte prípravok v prípade alergií alebo precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, týkajúce sa užívania tohto lieku, opýtajte sa svojho odborného lekára. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte pri izbovej teplote v suchom mieste a v tme, po otvorení tesne uzavrite. Pozor, prípravok je horľavý. Pri náhodnom požití vypite väčšie množstvo vody, pri zasiahnutí očí vypláchnite tečúcou vodou a okamžite vyhľadajte lekárske ošetrenie. Ak spozorujete vedľajšie účinky, obráťte na svojho lekára. Ingredients / Zloženie: Alcohol, Lactic Acid, Salicylic Acid, Chelidonium Majus Extract, Ethyl acetate, Thuya occidentalis Extract, Ricinus communis Oil, Nitrocellulose, Turpentine, Chlorophyllum cupreum (CI 75810) Obsah: 10 ml Použiteľnosť: 24 mesiacov

  4,68 €

 • LAPIS tyčinka na bradavice Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Pôsobí ako podporný dermatologický prostriedok na odstraňovanie hyperplastických kožných útvarov. Účinné látky Argenti nitras kalium nitricum Prípravok STILUS ARGENTI NITRICI predstavuje na základe svojho zloženia účelný podporný prostriedok zvyšujúci hojenie kožných defektov. Prípravok sa najčastejšie používa pri podpore liečby niektorých dermatóz vírusového pôvodu - verrucae vulgares (bradavice) a condyloma acuminata. Aplikáciou tohto prípravku urýchľujeme granulačné a epitelizačné procesy pri hojení. Aplikujeme vtieravým pohybom na postihnuté miesto 1-2x denne. Po odstránení parafínovej vrstvy sa tyčinka nanáša ľahkým vtieravým pohybom na postihnuté miesto 1- 2 x denne. Prípravok je možné aplikovať do doby zlepšenia kožnej poruchy. Liek sa nesmie aplikovať na sliznice a silne prekrvená miesta. Pri výskyte silného pálenia, prípadne bolesti sa o ďalšom postupe poraďte s ošetrujúcim lekárom alebo lekárnikom. Pred aplikáciou Lapis na postihnuté miesto, po zložení viečka s tyčinky odstránime ochrannú parafínovú vrstvu ponorením do vlažnej vody (teplota vody 30 až 37 stupňov Celzia) po dobu 10 až 20 sekúnd. Do vody ponoríme len predpokladané spotrebované množstvo tyčinky. Po odstránení parafínovej vrstvy vlažnou vodou sa tyčinka nechá uschnúť. LAPIS aplikujte vtieravým pohybom na postihnuté miesto 1-2 x denne. Po dokončení aplikácie opäť tyčinku zasuňte do ochranného viečka. Prípravok je možné aplikovať do doby zlepšenia kožnej poruchy. Opatrnosť pri aplikácii v tvárovej oblasti a v okolí očí. Prípravok je určený len na vonkajšie použitie! Prípravok nepoužívajte do očí! Použitie u detí konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Pri aplikovaní pripravku v tvárovej oblasti, rovnako aj na rozhraní sliznice a kože, buďte opatrní (prípravok sa nemá podávať na sliznice a výrazne prekrvené miesta) a aplikácií v týchto oblastiach konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Pri výskyte silného pálenia, prípadne bolesti sa o ďalšom postupom poraďte s ošetrujúcim lekárom. Zloženie Argentum nitricum 97 dielov, Kalium nitricum 3 diely

  4,96 €

 • WALTNER Bradavičník 2. generace 50 ml Registrovaný liečivy prípravok

  WALTNER Bradavičník 2. generace 50 ml

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Wartner Bradavičník 2. generácie je založený na podobnej technológii zmrazovania, ktorú využívajú lekári. Ide o účinný a rýchly postup, ktorý umožňuje odstrániť bradavice zmrazením zvyčajne už po prvej aplikácii prípravku. Bradavice sú neškodné výrastky na koži, spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV). Existujú rôzne druhy bradavíc, najčastejšie je však bradavice pravá. Tvorí ju jadro vnútorné tkanivá zásobené krvnými cievami, ktoré je prekryté vrstvami vonkajšej kožného tkaniva. Bradavice pravej sú na povrchu drsné a vzhľadom pripomínajú karfiol. Zvyčajne sa vyskytujú na rukách, kolenách a lakťoch. Bradavice na chodidle sú rovnaké ako bradavice pravé, iba s tým rozdielom, že sa objavujú na chodidle alebo na spodnej strane prstov na nohách. Obvykle sú plochejšie a bolestivejšie, pretože sú pri chôdzi vystavené tlaku. Bradavicami trpí 7 až 10% celkovej populácie. Najčastejšie sa vyskytujú u detí a dospievajúcich. Sú veľmi nákazlivé a častejšie sa rozvíjajú pri oslabení imunitného systému organizmu; môžu sa prenášať z človeka na človeka alebo u tej istej osoby z jedného miesta na druhé, priamym kontaktom s infikovanou oblasťou. Viac ako 50% bradavíc do dvoch rokov bez liečby vymizne. Sú však nevzhľadné, a pokiaľ ide o bradavice na chodidle, môžu byť aj bolestivé. Wartner Bradavičník je založený na rovnakej technológii zmrazovania, ktorú využívajú lekári. 1. Wartner Bradavičník okamžite zmrazí bradavicu až k jadru. Po pritlačení penového aplikátora na bradavicu môže koža zbelieť a ako následok zmrazenie sa môže dostaviť pocit pichľavéj bolesti. Po odstránení aplikátora sa koži navráti pôvodná farba. Nepríjemný pocit veľmi rýchlo zoslabne a počas niekoľkých nasledujúcich hodín úplne zmizne. 2. Akonáhle zmrazenie u ošetrené častí poľaví, môže dôjsť k sčervenaniu. Následkom zmrazenia sa pod bradavicou môže počas najbližších dní vytvoriť pľuzgier, ktorý nemusí byť viditeľný voľným okom. Ošetrená bradavice by mala počas nasledujúcich 10 až 14 dní postupne zmiznúť alebo úplne odpadnúť. Medzitým sa pod ňou vytvorí nová zdravá koža. Wartner Bradavičník 2.generácie sa ľahko aplikuje na bradavice pomocou špeciálnych penových aplikátorov, ktoré sú súčasťou balenia. Podrobný návod nájdete v príbalovom letáku. Jedno balenie vystačí na 12 aplikácií. Účinná látka: Dimethyl éter a propán

  16,95 € -15% 20,05 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam