Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na kožné problémy » Lieky na bradavice

Lieky na bradavice
Časť tela: ruky

Bradavice – nemáme ich radi a opakovane hľadáme prípravky a rady, ktoré nás ich raz a navždy zbavia. Vadia nám, prekážajú a na kráse nepridajú. Keď sa povie bradavica, predstavíme si tú najškaredšiu čarodejnicu, ktorej jedna veľká tróni priamo uprostred nosa.

Ruky
 • WARTNER Bradavičník 2. generace 50 ml Zdravotnícka pomôcka

  WARTNER Bradavičník 2. generace 50 ml

  Akcia

  Skladom

  Pre jednoduché odstránenie bradavíc v pohodlí domova. Jeho účinok je založený na metóde zmrazovania tekutým dusíkom, ktorú využívajú lekári.

  20,05 € 16,09 € -20 %

  16,09

Lieky na bradavice - detailný popis

Často ale za bradavicu na našom tele označujeme niečo, čo bradavica nie je. Pod pojem bradavica niekedy chybne zahŕňame i materské znamienka, pehy, ekzém alebo kožné výrastky, ktoré s bradavicami nijako nesúvisia. Kožné výrastky ale môžu byť narozdiel od bradavíc signálom vážnych ochorení. Samotná bradavica naše zdravie neohrozuje, ale často obťažuje, dôležité je estetické hľadisko a pokiaľ je na nohách, spôsobuje nepríjemnú bolesť pri chôdzi.

Máte naozaj bradavicu?

Je ich niekoľko druhov, ale tzv. pravá bradavica je výrastok väčšinou červenohnedej farby, na povrchu drsnejší a mnohokrát je jeho podoba prirovnávaná ku karfiolu.

Vždy platí, že pokiaľ si nie sme istí, či sa jedná o bradavicu, je na mieste vyhľadať lekársku pomoc. I pre lekárov niekedy môže byť hľadanie správnej diagnózy bradavice orieškom.

Ako sa bradavica šíri

Pravá bradavica je nákaza, infekcia, ktorú „chytíme“ veľmi jednoducho. Najčastejší je prenos tesným kontaktom s človekom. Veľmi časté sú nákazy vo verejných bazénoch, saunách apod. Nákaza sa šíri i na našom tele. Veľmi často sa bradavice vyskytujú u detí. Infekcia preniká vtedy, keď je nejakým spôsobom porušená koža. Inkubačná doba je naozaj rôzna, môže to byť pár týždňov i viac než rok.

Aký lekársky zásah sa ponúka?

 • liečba tekutým dusíkom (tzv. krytoterapia či zmrazenie bradavice),
 • chirurgická liečba (vyrezanie, zoškrabnutie),
 • liečba laserom.

Domáca liečba

Osvedčené je potieranie lastovičníkom – je to väčšia vytrvalá rastlina, ktorá je u nás veľmi rozšírená, obsahuje tekutinu - mlieko, ktorým sa bradavice potierajú. Naše babičky používali tiež plátok cesnaku pokvapkaný octom, priložený a prelepený. Kto neholduje babským radám, rád siahne po osvedčených prípravkoch... na bradavice existujú tinktúry, ceruzky, krémy, spreje alebo roztoky.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam