MojaLekáreň.sk

Zdravé varenie: Raw datľovo-arašidové tyčinky

Zdravé varenie: Raw datľovo-arašidové tyčinky
Zdielať

Raw strava alebo živá strava je v stravovaní veľmi populárna. A ako už to tak býva, keď ide o to, čo nášmu telu prospieva či neprospieva, aj tu sa názory veľmi líšia. Ja radím využiť nadchádzajúce leto a raw stravu do jedálnička vtedy, keď je čerstvá zelenina a ovocie ľahko na dosah a my tak môžeme využiť ich pôvodné bohatstvo živín.

Raw tyčinky 

Ja sama rada týmto spôsobom maškrtím. Milujem všetky typy raw zákuskov. Môj manžel je z nich nadšený už menej, ale to nevadí, aspoň potom zostane pre mňa :-) Mám napríklad veľkú spotrebu raw tyčiniek a ak si ich samy kupujete, tak viete, že to nie je práve lacná záležitosť. Preto som sa pustila do ich výroby.

S prípravou raw zákuskov mám spojené hlavne datle. Tie u mňa doma nájdete vo všetkých ich podobách – čerstvé, sušené, vo forme sirupu alebo pasty.

Čo budete potrebovať (na cca 8 ks 40 gramových tyčiniek)

Postup

Najprv si najemno nameľte mandle a sezam a postupne do zmesi pridávajte datle (nie všetky naraz). A nakoniec pridajte arašidové maslo. Ak sa vám konzistencia nebude pozdávať, to znamená, že vám nebude držať pohromade, nebojte sa pridať buď arašidové maslo alebo sypkú časť (orechy a mandle). Príprava raw tyčiniek závisí od toho, ako veľmi máte alebo nemáte tekuté arašidové maslo (v tomto prípade by malo byť z nepražených arašidov, aby šlo o raw).

Tieto tyčinky sú pomerne energeticky výdatné, preto s nimi zaobchádzajte opatrne;-)

Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Poradíme vám, ako postupovať, keď sa dostavia príznaky choroby covid-19, ako zvládnuť jej mierny priebeh v domácich podmienkach a tiež, kedy je už nutné vyhľadať lekársku starostlivosť.

viac

Testov na koronavírus je množstvo druhov – v článku sa zameriame na najčastejšie druhy, t.j. antigénové a PCR testy – vysvetlíme si, ako fungujú, aký je medzi nimi rozdiel, pre koho sa hodia a čo…

viac

Mnoho našich zákazníkov, rovnako tak ako čitateľov médií a sociálnych sietí, hľadá informácie o diskutovaných potenciálnych liekoch na SARS-CoV-2. Preto sme sa rozhodli vám zhrnúť o nich dostupné a…

viac

Zo všetkých strán sa na nás valia informácie o škodlivosti cukru. Prirodzene tak zaň hľadáme zdravšie náhradky. Jednou z nich je stévia. Je ale táto bylina naozaj zdravotne neškodná alebo ide skôr o…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.