Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Chovateľské potreby Psi Cestovné potreby Bezpečnostné pásy pre psov

Bezpečnostné pásy pre psov

Nenechávajte svojho psíka doma a užite si výlet všetci pekne pohromade. Cestovanie so psami už nie je nič zložité. Stačí, abyste boli na takúto cestu vhodne vybavení. Najdôležitejšie pri ceste so psíkom je, aby mal bezpečnostný pás do auta. Platia pre neho vlastne rovnaké pravidlá ako pre človeka – psa v aute musíte zaistiť tak, aby sa pri jazde voľne nepohyboval po aute a aby bol v prípade autonehody aspoň minimálne chránený.

Bezpečnostné pásy pre psov - detailný popis

Bezpečnostné pásy do auta využijete nielen k zafixovaniu psa pri jazde, ale slúžia tiež ako postroje do bežeckých pásov. Cestovný pás samozrejme vyberajte podľa veľkosti psa, aby mu dobre sedel a plnil tak svoj účel.

Aby váš pes zvládol cestu čo najlepšie

Sú psi, ktorí cestovanie milujú. I pre nich je však dlhšia cesta autom veľmi náročná. Preto pravidelne zastavujte po dvoch hodinách a urobte si pauzu. Aj psík sa potrebuje pretiahnuť. Postroj do auta v tomto prípade skvele poslúži i pre upnutie do vodidla. Pri cestovaní so psíkom v aute pamätajte na tieto základné veci:

  • pes nesmie cestovať na prednom sedadle
  • najlepšie miesto v aute pre neho predstavuje batožinový priestor oddelený mriežkou
  • pokiaľ pes cestuje na zadnom sedadle, musí mať vždy bezpečnostný pás, nikdy ho nepriväzujte za obojok

Prajeme vám pohodlné cestovanie s vaším psíkom!

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika