Obľúbené položky

Úvodná strana » Domácnosť, upratovanie a maznáčikovia » Upratovacie prostriedky » Bazénová chémia

Bazénová chémia

Užívajte si kúpanie v krišťáľovej vode vo svojom bazéne celé leto! Starostlivosť o bazén nemusí predstavovať nič zložité, stačí si zaobstarať správnu bazénovú chémiu. Na výber máte prípravky s obsahom chlóru alebo bez.

Základom úspechu, teda udržania čistej vody v bazéne, je používať bazénovú chémiu celú sezónu. Rozhodne sa teda nesnažte ušetriť tým, že by ste prípravky používali iba počas pekného počasia, keď sa kúpete alebo keď už je voda skazená.
Bazénovú chémiu si môžete kúpiť v rôznej forme – ako tablety, granulát alebo tekutinu.

Ako udržať vodu v bazéne čistú celé leto

 • Bazénová chémia je najúčinnejšia, keď je v bazéne správné pH. Ideálna hodnota pH sa pohybuje od 7 do 7,4 (hodnotu zistíte kvapkovým testerom). Keď je pH príliš vysoké, bazénová chémia neúčinkuje tak dobre a voda zapácha chlórom. Najmä pri vysokých teplotách je nutné pH pravidelne kontrolovať. Podľa hodnoty pH potom budete vyberať bazénovú chémiu.
 • V priebehu sezóny sa do bazénu dostávajú najrôznejšie mikroorganizmy a tak je nutné vodu dezinfikovať. K tomu poslúži bazénová chémia s obsahom chlóru. Vždy dodržiavajte dávkovanie uvedené na obale výrobku. V prípade, že by ste do bazénu aplikovali príliš veľa chémie, mohlo by dôjsť k podráždeniu očí a kože.

TIP: Ako poznáte, že sa vo vašom bazéne ubytovali riasy? Steny a dno bazénu začnú byť klzké, mazľavé a voda je zafarbená. Takto vzniknutú riasu je možné zlikvidovať šokovou dávkou chlóru.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • GUAA-POOL bazénová chemie Junior 1 litr Biocídny výrobok

  GUAA-POOL bazénová chemie Junior 1 litr

  Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Je určen pro dezinfekci vody a likvidaci řas ve všech typech bazénů, s filtrací i bez filtrace. Přípravek je ideální pro ošetření vody v bazénech do 20 m 3, dezinfekci vody ve vířivých vanách, whirlpoolech, příp. zahradních jezírkách. Pravidelným dávkováním zajistíte hygienicky čistou vodu po celou sezónu. Ošetřená voda nepáchne po chlóru, nedráždí oči, kůži ani sliznice – nezpůsobuje alergie. nepoškozuje stavbu ani technologii bazénu – je nekorozivní, pH neutrální, nebosahuje aldehydy, fenoly, je nehořlavý. Dávkování: 25 ml/m 3 každých 10–12 dní v závislosti na teplotě vody a zatížení bazénu. Varování Nebezpečný pro životní prostředí Složení méně než 5% neiontové povrchově aktivní látky, parfémy; desinfekční prostředky, Alkyl(C12-16) dimethylbenzylammoniumchlorid 0,1 g/100 g Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

  8,16 €

 • GUAA-OXI bazénová chemie 1,3 kg Biocídny výrobok

  GUAA-OXI bazénová chemie 1,3 kg

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Oxidační přípravek na bázi aktivního kyslíku pro úpravu bazénové vody a aktivaci bezchlórové dezinfekce GUAA-POOL. V kombinaci s dezinfekčními přípravky GUAA-POOL nebo GUAA-POOL Junior zabezpečí dlouhodobé udržení kvality vody. Voda ošetřovaná tímto přípravkem není cítit po chlóru, nemá dráždivé účinky na oči a sliznice. Oxiduje nečistoty, projasňuje vodu a reguluje správnou koncentraci kyslíku ve vodě. Dávkování: 200–250 g/10 m 3 vody (zarovnaný uzávěr dózy obsahuje cca 100 g přípravku). Ideální způsob dávkování je rozpuštění vypočtené dávky ve vodě (cca 5 l kbelík) o teplotě > 20 OC a následné rozlití po hladině vody. Případně lze roztok aplikovat přímo do skimmeru nebo vyrovnávací nádrže. Četnost dávkování: 1× za 10 – 14 dní, při extrémním zatížení nebo potížích se zákalem vody dle potřeby Varování Vysoká nebezpečnost pro zdraví Nebezpečnost pro zdraví / nebezpečný pro ozonovou vrstvu Korozivní Žíravý Nebezpečný pro životní prostředí Složení bis(síran)-[bis(peroxosíran)] pentadraselný; peroxodisíran draselný Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

  15,71 €

 • GUAA-POOL bazénová chémia Shock 1 litr Biocídny výrobok

  GUAA-POOL bazénová chémia Shock 1 litr

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Je určený na šokovú dezinfekciu bazénovej vody, pri uvedení bazéna do prevádzky alebo pri extrémnych podmienkach prevádzky bazéna - vysoká teplota vody, veľký počet kúpajúcich, klimatické podmienky, výskyt rias alebo pri iných problémoch. Je vhodný na všetky typy bazénu s filtráciou i bez filtrácie a v kombinácii s dávkovaním GUAA - OXI zabezpečí rýchlu a účinnú dezinfekciu. Je charakteristický svojím výrazným účinkom proti baktériám, riasam, vírusom a plesniam. Je ideálny tiež na zazimovanie bazéna na konci sezóny Ošetrená voda nepáchne chlórom, nedráždi oči, kožu ani sliznice - nespôsobuje alergie. Nepoškodzuje žiadne materiály - nenarušuje stavbu ani technológiu bazéna. Dávkovanie: 20 ml / m 3 aplikujte priamo do vody.

  16,02 € -27% 22,00 €

 • GUAA FLOCK bazénová chemie na srážení nečistot 1 litr Biocídny výrobok

  GUAA FLOCK bazénová chemie na srážení nečistot 1 litr

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Sdruží (vyvločkuje) i velmi jemné rozptýlené nečistoty do větších celků a tyto je možno následně odfiltrovat nebo odsát bazénovým vysavačem. Dávkování: běžné dávkování 50 ml / 10 m 3, zvýšené dávkování na projasnění zamlžené vody 100–150 ml/10 m 3. Pozor na předávkování, které může způsobit zákal ve vodě! Vodu je v takovém případě nutno naředit čerstvou vodou. Četnost dávkování: 1× za 10 dní, při extrémním zatížení nebo vysokých teplotách každých 7 dní. Varování Složení Polyaluminiumchlorid Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

  4,48 €

 • GUAA-POOL bazénová chemie Junior 3 litry Biocídny výrobok

  GUAA-POOL bazénová chemie Junior 3 litry

  Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Je určen pro dezinfekci vody a likvidaci řas ve všech typech bazénů, s filtrací i bez filtrace. Přípravek je ideální pro ošetření vody v bazénech do 20 m 3, dezinfekci vody ve vířivých vanách, whirlpoolech, příp. zahradních jezírkách. Pravidelným dávkováním zajistíte hygienicky čistou vodu po celou sezónu. Ošetřená voda nepáchne po chlóru, nedráždí oči, kůži ani sliznice – nezpůsobuje alergie. nepoškozuje stavbu ani technologii bazénu – je nekorozivní, pH neutrální, nebosahuje aldehydy, fenoly, je nehořlavý. Dávkování - 25 ml/m 3 každých 10–12 dní v závislosti na teplotě vody a zatížení bazénu. Varování Nebezpečný pro životní prostředí Složení méně než 5% neiontové povrchově aktivní látky, parfémy; desinfekční prostředky, Alkyl(C12-16) dimethylbenzylammoniumchlorid 0,1 g/100 g Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

  22,90 €

 • GUAA-POOL bazénová chémia 3 litre Biocídny výrobok

  GUAA-POOL bazénová chémia 3 litre

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Je určený na dezinfekciu a hygienické zabezpečenie vody v domácich (krytých i vonkajších) bazénoch s filtráciou i bez filtrácie. Je charakteristický svojím výrazným účinkom proti baktériám, riasam, vírusom a plesniam. Ošetrená voda nepáchne chlórom, nedráždi oči, kožu ani sliznice - nespôsobuje alergie. V použitých koncentráciách je šetrný k životnému prostrediu, bezpečný pre človeka, zvieratá aj rastliny, nepoškodzuje žiadne materiály - je nekorozívny, pH neutrálny, neobsahuje aldehydy, fenoly, je nehorľavý. Dávkovanie: 15 ml / m 3 priamo do vody každých 10-14 dní v závislosti na zaťažení bazéna. Revolúcia v dezinfekcii! Predstavenie netoxických dezinfekčných prostriedkov Ponúkame tekuté viacúčelové dezinfekčné prípravky, ktoré vďaka jedinečným vlastnostiam vysoko efektívne ničia všetky doposiaľ testované typy baktérií, vírusov a plesní. Jedná sa o koncentrované polymérové prípravky na báze PHMG. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam zaisťujú dlhotrvajúcu ochranu a všestranné použitie. Väčšina bežných dezinfekčných prostriedkov využíva na odstránenie baktérií toxické chemikálie, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé. Výrobky Guapex sú šetrné k životnému prostrediu, bezpečné pre človeka, zvieratá a rastliny - nespôsobujú alergie, šetrné voči všetkým materiálom - nie sú korozívne, neobsahujú škodlivé látky ako sú napr. fenoly, aldehydy, kyseliny alebo estery, nehorľavé, pH 7. Využitie netoxických dezinfekčných prostriedkov - GUAA: produktová rada GUAA má široké spektrum využitia najmä v oblastiach dezinfekcie povrchov, zabezpečenia a dezinfekcie vody, a to vrátane dezinfekcie teplých a technologických vôd, dezinfekcie bazénov a víriviek. Ďalšou oblasťou využitia je dezinfekcia v poľnohospodárstve a živočíšnej výrobe, dezinfekcia pieskovísk a detských ihrísk.

  36,03 € -25% 48,00 €

 • DUKE pH kapkový tester

  DUKE pH kapkový tester

  Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Četnost měření: Měření doporučujeme provádět 1× týdně. Doporučená úroveň pH je 7,2 – 7,6 dle barevného terčíku, který je k testeru přibalen. Postup měření: 1. Kelímek a víčko dobře vypláchněte zkoušenou vodou 2. Kelímek naplňte zkoušenou vodou po rysku 3. Přidejte 5 kapek činidla pH 4. Kelímek uzavřete víčkem a promíchejte. 5. Hodnotu pH určíte porovnáním s barevnými terčíky. Při porovnání držte kelímek bez víčka 3–5 cm nad bílou plochou mezi barevnými terčíky a při pohledu shora vyhledejte barevně shodný terčík. Pokud je zbarvení svým odstínem mezi dvěma terčíky, výsledek v tomto rozmezí odhadněte. Hodnotu odečítejte otočením karty s terčíky optimálně ke světlu (u okna, při slunečném počasí venku ve stínu apod).

  8,59 €

 • Sada bazénové chemie bez chlóru pro velké bazény Biocídny výrobok

  Sada bazénové chemie bez chlóru pro velké bazény

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  GUAA je bazénová chemie nové generace Je ideální pro rodiny s dětmi, alergiky, astmatiky a ekzematiky. Plnohodnotně nahrazuje chlorové preparáty a nabízí daleko příjemnější koupání pro celou Vaši rodinu. Voda ošetřená těmito výrobky nepáchne po chlóru, nedráždí oči, kůži ani sliznice – nezpůsobuje alergie. Přípravky nepoškozují stavbu ani technologii bazénu a na rozdíl od chlorových preparátů jsou ve vodě stabilní i při vyšších teplotách vody, filtrací i bez filtrace. Sada má výrazný účinek proti mikroorganismům a řasám a udží vodu ve Vašem bazénu kříšťálově čistou po celou sezónu. Sada obsahuje: GUAA-POOL Junior (1 litr) – běžná polymerová dezinfekce vody a likvidace řas GUAA-POOL Shock (1 litr) – šoková polymerová dezinfekce při uvedení bazénu do provozu, řešení problémů v průběhu sezóny, zazimování bazénu GUAA-OXI (0,8 kg) – oxidace vody, odstranění organických nečistot, projasnění vody GUAA-FLOCK (1 litr) – polymerový vločkovač a zjiskřovač bazénové vody Dávkujete pouze 1× za 12 dní přímo do bazénu nebo přes filtrační zařízení. Varování Nebezpečný pro životní prostředí Složení polyhexamethylen guanidinhydrochlorid, Alkyl (C12-C16) benzyl(dimethyl)amoniumchloridy Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

  52,73 €

 • Kingpool stabilizátor tvrdosti 1L

  Kingpool stabilizátor tvrdosti 1L

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Přípravek slouží ke stabilizaci tvrdosti vody, zabrání vzniku minerálních zákalů (zabarvení) a tvorbě usazenin na stěnách, dně a na plochách v okolí bazénu. Přípravek na sebe váže ionty vápníku, železa, manganu, mědi a ostatních kovů a tak brání jejich další reakci a vzniku minerálních zákalů a zabarvení vody. Obzvláště vhodné při použití podzemní vody ze studny či vrtu při napouštění bazénu. Aby byl účinek přípravku co nejlepší, je vhodné přidat jej ihned po napuštění vody do bazénu, ještě před prvním zachlorováním a poté při každém připouštění nové čerstvé vody. Dávkuje se 250 ml na 10 m3 vody v bazénu. Přípravek se dávkuje přímo na hladinu vody bazénu, do přelivného žlábku nebo skimmeru při zapnuté cirkulaci. Varování Dráždivý Složení Fosfonová kyselina, 2-fosfono-butan-1,2,4-trikarbonová kyselina,  polymerní kvarterní amoniová sůl

  6,31 €

 • GUAA-POOL bazénová chemie 1 litr

  GUAA-POOL bazénová chemie 1 litr

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Je určen pro dezinfekci a hygienické zabezpečení vody v domácích (krytých i venkovních) bazénech s filtrací i bez filtrace. Je charakteristický svým výrazným účinkem proti bakteriím, řasám, virům a plísním. Ošetřená voda nepáchne po chlóru, nedráždí oči, kůži ani sliznice – nezpůsobuje alergie. V použitých koncentracích je šetrný k životnímu prostředí, bezpečný pro člověka, zvířata i rostliny, nepoškozuje žádné materiály – je nekorozivní, pH neutrální, neobsahuje aldehydy, fenoly, je nehořlavý. Dávkování: 15 ml/m 3 přímo do vody každých 10–14 dní v závislosti na zatížení bazénu.

  12,65 €

 • DUKE GP kapkový tester

  DUKE GP kapkový tester

  Doručenie do Vianoc

  skladom 3 - 5 ks

  Měření doporučujeme provádět 1× týdně. Doporučená koncetrace dezinfekčního prostředku ve vodě je 0,3 – 0,8 (viz návod k testeru). Doporučené rozmezí pH vody je 7,2 – 7,6.

  23,38 €

 • Probazen Zazimovač 1 l

  Probazen Zazimovač 1 l

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Ako Probazen pomáha Zamedzuje rastu rias a vzniku minerálnych zákalov a usadenín počas zimnej prestávky. Vďaka svojim vlastnostiam značne uľahčí jarné čistenie bazéna. Balenie obsahuje 1 liter.

  8,31 € -5% 8,77 €

 • Kingpool 4v1 Clarifier 1L

  Kingpool 4v1 Clarifier 1L

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Šetrný, biologicky nezávadný vločkovač na bázi chitosanu vhodný k použití i pro koupací jezírka s živými rybami. Supervločkovač CLARIFIER je ideálním řešením pro každý privátní bazén. Účinně odstraňuje z bazénové vody všechny zákaly a mastnotu z opalovacích krémů, dodá vodě v bazénu jiskru, zvyšuje účinnost filtrace. Vločkuje jemné částečky nečistot do větších vloček a umožní jejich následné odfiltrování nebo sedimentaci. Reaguje velmi rychle nezávisle na teplotě vody. Přípravek je možné dávkovat manuálně, do skimmeru či přelivného žlábku, nebo prostřednictvím automatického dávkovacího čerpadla do cirkulačního systému před filtraci. Dávkuje se 100 ml na 70 - 100 m3 vody v bazénu. Varování Dráždivý Složení chitosan, kyselina octová

  17,01 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam