Obľúbené položky

Úvodná strana » Domácnosť a zvieratá » Upratovacie prostriedky » Bazénová chémia

Bazénová chémia

Užívajte si kúpanie v krišťáľovej vode vo svojom bazéne celé leto! Starostlivosť o bazén nemusí predstavovať nič zložité, stačí si zaobstarať správnu bazénovú chémiu. Na výber máte prípravky s obsahom chlóru alebo bez.

V tejto kategórii momentálne nie sú žiadne produkty

Bazénová chémia - detailný popis

Základom úspechu, teda udržania čistej vody v bazéne, je používať bazénovú chémiu celú sezónu. Rozhodne sa teda nesnažte ušetriť tým, že by ste prípravky používali iba počas pekného počasia, keď sa kúpete alebo keď už je voda skazená.
Bazénovú chémiu si môžete kúpiť v rôznej forme – ako tablety, granulát alebo tekutinu.

Ako udržať vodu v bazéne čistú celé leto

  • Bazénová chémia je najúčinnejšia, keď je v bazéne správné pH. Ideálna hodnota pH sa pohybuje od 7 do 7,4 (hodnotu zistíte kvapkovým testerom). Keď je pH príliš vysoké, bazénová chémia neúčinkuje tak dobre a voda zapácha chlórom. Najmä pri vysokých teplotách je nutné pH pravidelne kontrolovať. Podľa hodnoty pH potom budete vyberať bazénovú chémiu.
  • V priebehu sezóny sa do bazénu dostávajú najrôznejšie mikroorganizmy a tak je nutné vodu dezinfikovať. K tomu poslúži bazénová chémia s obsahom chlóru. Vždy dodržiavajte dávkovanie uvedené na obale výrobku. V prípade, že by ste do bazénu aplikovali príliš veľa chémie, mohlo by dôjsť k podráždeniu očí a kože.

TIP: Ako poznáte, že sa vo vašom bazéne ubytovali riasy? Steny a dno bazénu začnú byť klzké, mazľavé a voda je zafarbená. Takto vzniknutú riasu je možné zlikvidovať šokovou dávkou chlóru.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam