Úvodná strana Krása a osobná hygiena Aromaterapia Vonné oleje

Vonné oleje

Prevoňajú váš byt i vaše telo, uľavia mysli, upokoja nervy a odoženú všetky chmáry. Blahodarné účinky vonných olejov poznajú ľudia už od nepamäti. Ich esencie sú získavané z voňavých kvetov, listov, plodov a koreňov rastlín a vždy sa dbá na využívanie stopercentne prírodných zdrojov. Navyše sú cenovo dostupné naozaj pre každého a ich priaznivý účinok sa dostavuje bleskurýchle.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Vonné oleje - detailný popis

Éterické oleje sa využívajú predovšetkým pri stále populárnejších aromaterapiách. Najčastejšie sa potom používajú vonné oleje do aromalampy - nakvapkajú sa spolu s vodou do misky v lampe, plamienok sviečky potom misku ohrieva, a tak sa začnú odparovať vonné silice. A vy sa môžete nechať unášať na krásnych, opojných a pokoj do duše prinášajúcich vôňach.

Vonné oleje uvoľňujú telo i myseľ, často i uzdravujú

Pôsobivé a kúzelné vône potom priaznivo pôsobia na naše zmysly i nervový systém, zbavuje nás stresu a prospieva tak nášmu zdraviu.

Využiteľnosť vonných olejov je ale samozrejme oveľa širší. Pridávajú sa do relaxačných kúpeľov, bývajú neodlúčiteľnou súčasťou príjemného saunovania a používajú sa pri aromamasážach.

Veľký dôraz je pri surovinách na výrobu olejov kladený na dobu zberu, jeho správne načasovanie je totiž jedným z kľúčov k vytvoreniu kvalitných olejov. Látky potrebné pre výrobu olejov sú z rastlín získavané destiláciou, lisovaním alebo extrakciou.

Veľmi obľúbené sú napríklad esenciálne oleje Salus, ktoré prevoňajú celý váš život. Populárne sú i oleje Airpure s nezameniteľnou vôňou ruže, či obľúbený eukalyptový olej Refit, ktorý sa pyšní skvelými účinkami na naše dýchacie cesty.

Vonné oleje pôsobia na naše telo, myseľ i zmysly, často majú okrem upokojujúceho a relaxačného účinku i účinky ozdravné.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika