Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na chrípku a nachladnutie » Lieky na kašeľ » Lieky na vlhký kašeľ

AMBROBENE RETARD CPS PLG 20X75MG

Liek
Kód výrobku: 122278
Ambrobene retard 75 mg sa užíva pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest spojených s ťažkým vykašliavaním, pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest, pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín.

Viac informácií

Produkt je dlhodobo nedostupný

Termín distribúcie je neznámy

Podobné produkty
Podobné produkty od rovnakého výrobcu Pošlite mi e-mail, keď bude produkt opäť skladom

Odporúčané alternatívne produkty

Podrobné informácie

Podrobné informácie AMBROBENE RETARD CPS PLG 20X75MG

Ambrobene retard 75 mg sa užíva pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest spojených s ťažkým vykašliavaním, pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest, pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín.
<p>

</p>

PÍSOMNÁ INFORMÁCIA PRE POUŽÍVATEĽOV

Ambrobene retard 75 mg

kapsuly s predĺženým uvoľňovaním

Držiteľ rozhodnutia o registrácii:

GmbH, Graf-Arco-Strasse 3, 89079 Ulm, Nemecko

ambroxoliumchlorid 75 mg v každej kapsule

Pomocné látky:

Mikrokryštalická celulóza, sodná soľ karboxymetylcelulózy, Pharmacoat 603 hydroxypropalmetylcelulóza, Eudragit RS 30 D, citrónan trietylnatý, oxid kremičitý, želatína, oxid titaničitý, oxid železitý žltý E172, oxid železitý červený E172, oxid železitý čierny E172.

Farmakoterapeutická skupina:

expektoranciá s výnimkou kombinácií s antitusikami, mukolytiká.

Ambrobene retard 75 mg je expektorans s mukolytickým účinkom, vyvoláva zvýšenú tvorbu hlienu a zároveň ho zrieďuje, podporuje pohyb riasiniek a tým čistí sliznicu dýchacích ciest, zvyšuje jej odolnosť proti infekcii.

Ambrobene retard 75 mg sa užíva pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest spojených s ťažkým vykašliavaním, pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest, pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín.

Ambrobene retard 75 mg sa nesmie použiť pri precitlivenosti na ambroxoliumchlorid.

Počas tehotenstva užívajte tento liek len s vedomím lekára. Počas užívania lieku Ambrobene retard 75 mg sa odporúča prerušiť dojčenie.

Možné vedľajšie účinky:

Počas užívania tohto lieku sa môže prejaviť slabosť, bolesť hlavy, žalúdočné ťažkosti, hnačky, vracanie, kožné vyrážky. Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií vyhľadajte svojho ošetrujúceho lekára.

Hlásenie vedľajších účinkov

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa. Vedľajšie účinky môžete hlásiť aj priamo prostredníctvom národného systému hlásenia uvedeného v Prílohe V. Hlásením vedľajších účinkov môžete prispieť k získaniu ďalších informácií o bezpečnosti tohto lieku.

Iné lieky a Ambrobene retard 75 mg:

Účinky Ambrobene retard 75 mg a iných liekov užívaných súbežne sa môžu navzájom ovplyvňovať. V prípade, že užívate iné lieky na lekársky predpis alebo i bez neho, poraďte sa o vhodnosti užívať Ambrobene retard 75 mg s lekárom. Ak vám ďalší lekár bude predpisovať nejaký iný liek, informujte ho, že užívate Ambrobene retard 75 mg.

Látky tlmiace kašeľ (napr. kodeín) bránia vykašliavať hlien, ktorý sa po podaní Ambrobene retard 75 mg tvorí vo väčšej miere, preto ich neužívajte súbežne.

Ak lekár neurčí inak, zvyčajná dávka Ambrobene retard 75 mg je pre dospelých a deti od 12 rokov jedenkrát denne jedna kapsula.

Ambrobene retard 75 mg možno podávať deťom od 12 rokov.

Spôsob užívania:

Tento liek sa užíva po jedle a zapíja sa dostatočným množstvom tekutiny, čo významne prispieva k jeho účinku.

V prípade, že počas troch dní nedôjde k zlepšeniu stavu, vyhľadajte svojho ošetrujúceho lekára. Bežným sprievodným javom počas užívania lieku Ambrobene retard 75 mg je zvýšenie tvorby hlienu v prvých 2 – 3 dňoch.

Ambrobene retard 75 mg možno užívať u chronicky chorých dlhodobo.

Uchovávajte pri teplote do 25 °C.

Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na označení obalu po EXP.

Dátum expirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Uschovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.

10 alebo 20 kapsúl.

Dátum poslednej revízie:

marec 2017

Informácie o produkte

Výrobca: TEVA PHARMACEUTICALS
Značka: TEVA PHARMACEUTICALS
Kód výrobku: 122278
Kód EAN: 4030096458283
kód ŠUKL: 94917
Držiteľ rozhodnutia: TEVA PHARMACEUTICALS

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Liek je expektorans s mukolytickým účinkom, vyvoláva zvýšenú tvorbu hlienu a zároveň ho zrieďuje, podporuje pohyb riasiniek a tým čistí sliznicu dýchacích ciest, zvyšuje jej odolnosť proti infekcii.
Liek sa užíva pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest spojených s ťažkým vykašliavaním, pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest, pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín. Viac na adcc.sk


Oznámiť nežiaduce účinky

Recenzie

Recenzie AMBROBENE RETARD CPS PLG 20X75MG

Diskusia

Diskusia AMBROBENE RETARD CPS PLG 20X75MG

Príbalový leták

Príbalový leták AMBROBENE RETARD CPS PLG 20X75MG

Príbalovú informáciu k produktu AMBROBENE RETARD CPS PLG 20X75MG zobrazíte alebo stiahnete tu: AMBROBENE RETARD CPS PLG 20X75MG.doc

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam