Podrobné informácie

Moringa sa pýši veľkým množstvom proteínov a ďalších vitamínov a minerálov.

Informácie o produkte

Výrobca: Allnature, s.r.o.
Značka: ALLNATURE
Kód výrobku: 363951
Kód EAN: 8594182002508
Držiteľ rozhodnutia: Allnature, s.r.o.

Moringa je strom, ktorý síce pochádza z podhoria Himalájí, ale dnes sa pestuje aj v subtropických a tropických pásmach pri teplotách od 25 do 40 °C a vo výškach do 1 000 m nad morom.

Moringa má vzácne listy, ktoré obsahujú významné množstvo nutrične hodnotných látok vo forme vitamínov a minerálov. Listy sa konzumujú surové, varené aj sušené a najcennejší na nich je až 40% podiel proteínov, ktoré obsahujú všetkých 8 esenciálnych aminokyselín.

Vedci na univerzite v Hohenheime podrobili Moringu štúdii, pri ktorej zistili, že porovnateľné množstvo moringy okrem iného obsahuje 2,4 krát viac beta karoténu ako mrkva, 17 krát viac vápnika ako kravské mlieko, 6 krát viac polyfenolov ako červené víno, 4,7 krát viac kyseliny listovej ako hovädzia pečeň, 4,5 krát viac vitamínu E ako pšeničné sadenice a 1,3 krát viac esenciálnych aminokyselín ako vajce.

Dávkovanie

1-2 čajové lyžičky prášku rozmiešajte vo vode, alebo v inom nápoji a vypite. Nevmiešavajte do horúcich tekutín, prášok by stratil výrazné množstvo nutrične hodnotných látok!

Priemerné výživové údaje v 100 g

Energia: 1516 kJ/362 kcal, Tuky 6,0 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g, Bielkoviny 27 g, Sacharidy 50 g - z toho cukry 5 g, Soľ 0,5 g

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, ukladajte mimo dosahu detí. Nemá schválené liečivé účinky, nejedná sa o liek, ale o doplnok pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Recenzie

Recenzie produktu ALLNATURE Moringa prášok RAW 200 g

Diskusia

Diskusia k produktu ALLNATURE Moringa prášok RAW 200 g

Pridať nový príspevok do diskusie