Úvodná strana Zdravie a lieky Očná optika Kontaktné šošovky Jednodňové šošovky

ALCON Dailies AquaComfort Plus 30 šošoviek Počet dioptrií: +2,75, Priemer: 14,0, Zakrivenie: 8,7, Počet ks: 30 ks

Zdravotnícka pomôcka Viac o legislatíve
Kód výrobku: 456681

Mesačné kontaktné šošovky disponujú jedinečným účinkom trojnásobného zvlhčenia pre pocit celodenného pohodlia.

Viac informácií

Skladom

Zajtra odosielame, u vás pozajtra.

Zajtra odosielame, u vás pozajtra.

17,99 € (3,00 €/ks)

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

ALCON Dailies AquaComfort Plus 30 šošoviek

Nové jednodenné kontaktné šošovky od spoločnosti Alcon. Oproti svojmu predchodcovi, bežným jednodenným šošovkám Dailies All Day Comfort, sa líšia vyššou úrovňou zvlhčenia, čo robí ich užívanie znateľne príjemnejším.

Výhody produktu

 • Prvým zvlhčujúcim faktorom je lubrikant HPMC (Hydroxypropyl methylcelulosa), ktorý je obsiahnutý už v roztoku vaničky, kde je kontaktná šošovka uložená. Pôsobí teda bezprostredne po nasadení šošovky.
 • Druhým je kombinácia dvoch látok – hydrofilného PEG (Polyethylen glykol) a zvlhčujúceho PVA (Polyvinyl alkohol) obsiahnutého v materiáli šošovky, ktorý sa po celý deň s každým žmurknutím uvoľňuje. Každý človek žmurkne denne priemerne 11 000-krát!

Zloženie produktu

Materiál: Nelfilcon A, Silikón-hydrogélové

Ako sa kontaktné šošovky nasadzujú

 1. Pripravte si kontaktné šošovky, roztok, zrkadlo a miesto, kde si budete môcť umyť a osušiť ruky. V miestnosti by mal byť dostatok svetla. Ak používate make-up, nechajte jeho aplikáciu až po nasadení šošoviek.
 2. Vždy si dôkladne umyte ruky, aby sa na šošovky nedostali nečistoty a baktérie. Používajte jemné alebo antibakteriálne mydlo, vyhýbajte sa hydratačným mydlám, pleťovým mliekam a produktom na olejovej báze. Po umytí ruky osušte uterákom. Vyhnite sa používaniu papierových obrúskov, ktoré môžu zanechávať na rukách žmolky. Majte na pamäti, že pre manipuláciu s šošovkami je lepšie mať krátke nechty, aby ste nepoškriabali kontaktnú šošovku alebo rohovku oka.
 3. V ďalšom kroku vyberieme kontaktnú šošovku z púzdra alebo z blistra. Pokiaľ máte na každom oku iné dioptrie, bude vhodné si zvyknúť nasadzovať ako prvú vždy rovnakú šošovku - napr. na ľavé oko, aby ste si šošovky nepomiešali. Dajte si šošovku na dlaň, kvapnite na ňu roztok a ľahko ju premasírujte prstom. Niektoré roztoky sú tzv. "no-rub", avšak väčšina optikov sa zhoduje, že je vhodné v rámci dobrej hygieny šošovku vždy zľahka pretrieť. Pokiaľ chcete manipuláciu so šošovkami uľahčiť, ponúkame vám praktické aplikátory a pinzety.
 4. Umiestnite šošovku na ukazovák. Pokiaľ má šošovka tvar mištičky, je všetko v poriadku. Ak však okraje smerujú smerom nadol (ako malé zobáčiky), potom je šošovka naruby. Niektoré kontaktné šošovky majú indikátor rubu a líca (číslice alebo písmená), ktoré sú viditeľné proti svetlu na okraji šošovky.
 5. Šošovka je na ukazováku jednej ruky, prostredníkom zľahka stiahnite spodné viečko smerom nadol a prstami druhej ruky potiahnite horné viečko nahor. Pokúste sa počas procesu nemrkať. Niektorým ľuďom pomáha otočiť pohľad smerom nahor, aby nedochádzalo k nechcenému žmurkaniu. Spočiatku to môže byť ťažké, ale vďaka praxi si čoskoro zvyknete.
 6. Umiestnite šošovku opatrne na oko a niekoľkokrát mrknite. Šošovka sa tak sama usadí na správne miesto na dúhovke. Ak je to potrebné, môžete sa šošovky ľahko dotknúť a posunúť ju na stred. Ak šošovka dráždi oko alebo cítite akýkoľvek diskomfort, vyberte ju a jemne očistite roztokom, než ju na oko znova nasadíte.
 7. Zopakujte postup s druhým okom. Vylejte roztok z púzdra a nechajte púzdro vyschnúť. (Z hygienických dôvodov nikdy nepoužívajte ten istý roztok dvakrát!)

Na čo si dať pozor

Nedotýkajte sa svojich šošoviek prstami alebo rukami, ktoré nie sú úplne čisté. Malé škrabance na šošovkách by mohli spôsobiť hmlisté videnie a tiež by mohlo dôjsť k poraneniu oka. Ak oko sčervená alebo je podráždené, ihneď šošovky vyberte. Uložte do púzdra a vyčistite roztokom, ktorý je na to určený.

Vlastnosti

 • Priemer: 14,0
 • Zakrivenie: 8,7
 • Zafarbenie pre manipuláciu
 • Obsah vody: 69%
 • Priepustnosť kyslíka: 26 Dk/t 

Balenie obsahuje 30 kusov šošoviek.

Informácie o produkte

Výrobca: Alcon Pharmaceuticals Czech Republic S.r.o.
Značka: ALCON
Kód výrobku: 456661
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: Alcon Pharmaceuticals Czech Republic S.r.o.

Recenzie

ALCON Dailies AquaComfort Plus 30 šošoviek

Diskusia

ALCON Dailies AquaComfort Plus 30 šošoviek

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika