Úvodná strana Zdravie a lieky Očná optika Kontaktné šošovky Mesačné šošovky

ALCON Air Optix Aqua 6 šošoviek Počet ks: 6 ks, Počet dioptrií: -5,75, Zakrivenie: 8,6, Priemer: 14,2

Zdravotnícka pomôcka Viac o legislatíve
Kód výrobku: 456358

Kontaktné šošovky určené na denné nosenie s mesačnou plánovanou výmenou.  Šošovky vhodné aj pre príležitostné prespanie.

Viac informácií

Skladom

Pozajtra odosielame, u vás vo štvrtok 29. 10.

Pozajtra odosielame, u vás vo štvrtok 29. 10.

24,99 € (4,17 €/ks)

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

ALCON Air Optix Aqua 6 šošoviek

Silikón-hydrogélový materiál šošoviek je ošetrený špeciálnou plazmatickou úpravou SmartShield® Technology, ktorá ho robí rezistentným voči ukladaniu depozít. Materiál je veľmi priedušný. Do šošovky preniká až päťnásobné množstvo kyslíka v porovnaní s hydrogélovými šošovkami. Oči tak zostávajú svieže a zdravé po celý deň. Kontaktné šošovky majú výborné optické vlastnosti a pohľad s nimi je jasný a ostrý.

Výhody produktu

 • Šošovky Air Optix Aqua sú odolnejšie proti tvorbe bielkovinových usadenín. Povrch šošoviek je ošetrený špeciálnou plazmatickou úpravou, ktorá ho robí rezistentným voči ukladaniu depozit.
 • Šošovky sú príjemné na nosenie a nespôsobujú začervenanie očí, tým je nositeľovi zaistené trvalé pohodlie po celý deň.
 • Vysoká priepustnosť kyslíka, ktorá je až päťnásobne vyššia v porovnaní s hydrogélovými šošovkami, dovoľuje aj príležitostné prespanie (maximálne 6 nocí). Predĺžený spôsob nosenia šošoviek Air Optix Aqua by však mal odporučiť kontaktológ.

Zloženie produktu

Materiál: Lotrafilcon B, Silikón-hydrogélové

Ako sa kontaktné šošovky nasadzujú

 1. Pripravte si kontaktné šošovky, roztok, zrkadlo a miesto, kde si budete môcť umyť a osušiť ruky. V miestnosti by mal byť dostatok svetla. Ak používate make-up, nechajte jeho aplikáciu až po nasadení šošoviek.
 2. Vždy si dôkladne umyte ruky, aby sa na šošovky nedostali nečistoty a baktérie. Používajte jemné alebo antibakteriálne mydlo, vyhýbajte sa hydratačným mydlám, pleťovým mliekam a produktom na olejovej báze. Po umytí ruky osušte uterákom. Vyhnite sa používaniu papierových obrúskov, ktoré môžu zanechávať na rukách žmolky. Majte na pamäti, že pre manipuláciu s šošovkami je lepšie mať krátke nechty, aby ste nepoškriabali kontaktnú šošovku alebo rohovku oka.
 3. V ďalšom kroku vyberieme kontaktnú šošovku z púzdra alebo z blistra. Pokiaľ máte na každom oku iné dioptrie, bude vhodné si zvyknúť nasadzovať ako prvú vždy rovnakú šošovku - napr. na ľavé oko, aby ste si šošovky nepomiešali. Dajte si šošovku na dlaň, kvapnite na ňu roztok a ľahko ju premasírujte prstom. Niektoré roztoky sú tzv. "no-rub", avšak väčšina optikov sa zhoduje, že je vhodné v rámci dobrej hygieny šošovku vždy zľahka pretrieť. Pokiaľ chcete manipuláciu so šošovkami uľahčiť, ponúkame vám praktické aplikátory a pinzety.
 4. Umiestnite šošovku na ukazovák. Pokiaľ má šošovka tvar mištičky, je všetko v poriadku. Ak však okraje smerujú smerom nadol (ako malé zobáčiky), potom je šošovka naruby. Niektoré kontaktné šošovky majú indikátor rubu a líca (číslice alebo písmená), ktoré sú viditeľné proti svetlu na okraji šošovky.
 5. Šošovka je na ukazováku jednej ruky, prostredníkom zľahka stiahnite spodné viečko smerom nadol a prstami druhej ruky potiahnite horné viečko nahor. Pokúste sa počas procesu nemrkať. Niektorým ľuďom pomáha otočiť pohľad smerom nahor, aby nedochádzalo k nechcenému žmurkaniu. Spočiatku to môže byť ťažké, ale vďaka praxi si čoskoro zvyknete.
 6. Umiestnite šošovku opatrne na oko a niekoľkokrát mrknite. Šošovka sa tak sama usadí na správne miesto na dúhovke. Ak je to potrebné, môžete sa šošovky ľahko dotknúť a posunúť ju na stred. Ak šošovka dráždi oko alebo cítite akýkoľvek diskomfort, vyberte ju a jemne očistite roztokom, než ju na oko znova nasadíte.
 7. Zopakujte postup s druhým okom. Vylejte roztok z púzdra a nechajte púzdro vyschnúť. (Z hygienických dôvodov nikdy Nepoužívajte ten istý roztok dvakrát!)

Na čo si dať pozor

Na čistenie používajte vždy roztok - je vhodné takto aspoň 2x týždenne kontaktné šošovky dôkladne vyčistiť. Takto ošetrené šošovky sú precízne zbavené všetkých nečistôt a usadenín. Dbajte však dôsledne na to, aby nezneutralizovaný roztok neprišiel do kontaktu s okom!

Vlastnosti

 • Priemer: 14,2
 • zakrivenie: 8,6
 • Zafarbenie pre manipuláciu
 • Obsah vody: 33%
 • Priepustnosť kyslíka: 138 Dk/t 

Balenie obsahuje 6 kusov šošoviek.

Informácie o produkte

Výrobca: Alcon Pharmaceuticals Czech Republic S.r.o.
Značka: ALCON
Kód výrobku: 456320
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: Alcon Pharmaceuticals Czech Republic S.r.o.

Recenzie

ALCON Air Optix Aqua 6 šošoviek

Diskusia

ALCON Air Optix Aqua 6 šošoviek

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika