Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravá výživa a chudnutie » Bio potraviny » Bio pochutiny

AGRITUR Čučoriedkový džem TOP BIO 210 g

Kód výrobku: 367920

Prémiový džem z čučoriedok vyrobený bez použitia pektínu, cukru a akýchkoľvek zahusťovadiel

Viac informácií

6,10

Skladom už iba 1 - 2 kusy

Zajtra odosielame, u vás pozajtra.

Zajtra odosielame, u vás pozajtra.

Doprava už od 1 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie AGRITUR Čučoriedkový džem TOP BIO 210 g

Prémiový džem z čučoriedok vyrobený bez použitia pektínu, cukru a akýchkoľvek zahusťovadiel

Informácie o produkte

Výrobca: BIO nákupy s.r.o.
Značka: AGRITUR
Kód výrobku: 367920
Kód EAN: 8032764662127
Držiteľ rozhodnutia: BIO nákupy s.r.o.

Prémiový džem z čučoriedok vyrobený bez použitia pektínu (gelfixu), cukru a akýchkoľvek zahusťovadiel.

Vďaka procesu výroby pod tlakom menším ako 1 bar a maximálnej teplote 45 – 50°C si džemy uchovávajú všetky enzýmy, minerály a vitamíny, ktoré sa nachádzajú v ovocí. Tento proces výroby zabezpečí, že ovocie si zachová pôvodnú vôňu, farbu a chuť. 

NA VÝROBU 100G DŽEMU BOLO POUŽITÝCH 130G ČERSTVÝCH A DOZRETÝCH ČUČORIEDOK.

Divé čučoriedky (Vaccinuim myrtillus), ktoré sa používajú na výrobu džemu pochádzajú priamo z regionálneho parku Corno alle Scale. Čučoriedky rastú prirodzene v čistom a horskom prostredí vo výške 1000 – 1800 m.n.m. Čo sa týka kvality, tak ide o najlepšie čučoriedky nielen v Taliansku, ale aj na svete. Vždy sa vyrobí len limitované množstvo v závislosti od sezóny.

Džemy TOP BIO patria medzi najkvalitnejšie džemy, ktoré sú dostupné na trhu, pretože sa v nich neničia enzýmy, vitamíny a minerály varom pri 100°C ako pri tradičnom spôsobe výroby džemov.

ZLOŽENIE

 • lesné čučoriedky* (75%),
 • koncentrovaná hroznová šťava*,
 • citrónová šťava*
  *z biologického poľnohospodárstva

VÝHODY TOP BIO DŽEMOV VYROBENÝCH Z OVOCIA OD FARMÁROV

 1. Bez zahusťovadiel (pektínu).
 2. Bez konzervantov.
 3. Bez umelých aróm.
 4. Bez farbív.
 5. Bez pridaného cukru (obsahujú len prirodzene sa vyskytujúci cukor v ovocí).
 6. Vyrobené z talianskeho ovocia pochádzajúceho priamo od farmárov.
 7. Ovocie je vypestované farmármi združenými v Cooperativa Agritur, ktorá sa nachádza v blízkosti regionálneho parku Corno alle Scale pri Bologni.
 8. S nízkym obsahom cukru, takže sú vhodné aj pre ľudí s nízkosacharidovou diétou.
 9. Ovocie sa zhromažďuje vo veľkom tlakovom kotli, ktorý je hermeticky uzatvorený (viď. obr.). Výhody tohto kotla sú pozoruhodné a zásadné pre zachovanie chuti, farby a vône spracovávaného ovocia.
  Tlakový kotol varí ovocie pod tlakom ( tlak je menší ako 1 bar). To umožňuje z ovocia extrahovať vodu už pri teplote 45 – 50 °C veľmi rýchlo, čím sa zachovajú nezmenené organoleptické vlastnosti spracovaného ovocia. Tento proces sa výrazne odlišuje od tradičného spracovania džemov pri teplote 100 °C.
  Nakoľko sa ovocie spracováva pod tlakom a pri teplote 45 – 50 °C, tak si ovocie zachováva prirodzenú farbu, pretože neoxiduje počas spracovávania. Spracované ovocie sa vyznačuje aj vynikajúcou vôňou a chuťou.

 

NAJKVALITNEJŠÍ DŽEM TOP BIO VYROBENÝ BEZ POUŽITIA PEKTÍNU A CUKRU

POČULI STE UŽ O ČIERNOM ZLATE A NAJKVALITNEJŠÍCH ČUČORIEDKACH NA SVETE?

Naša spoločnosť ako jediná v strednej Európe spolupracuje so združením farmárov Agritur nachádzajúcom sa pri regionálnom parku Corno alle Scale na severe Talianska.

Združenie Agritur vyrába najkvalitnejší čučoriedkový džem bez obsahu pektínu a cukru, len s použitím hroznovej a citrónovej šťavy. Na 100g džemu sa spotrebuje až 130g divých čučoriedok, ktoré sa zbierajú v prirodzene čistom a horskom prostredí vo výške 1000 – 1800 m.n.m v regionálnom parku Corno alle Scale.

Dňa 16. júna 2016 bol čučoriedkový džem TOP BIO ocenený zlatou medailou za kvalitu v súťaži Confraternita dello Gnocco D´Oro (Zlatý knedlík).

Do súťaže bolo zapojených 23 výrobcov džemov z 5 provincíí. Bologna (Emilia Romagna) - Lucca (Toskánsko) - Modena (Emilia Romagna) - Reggio Emilia (Emilia Romagna) - Florence (Toskánsko)

Čučoriedkový džem TOP BIO bol hodnotený z hľadiska kvality.
Výsledky analýzy: prítomnosť antokyanov.
Posúdenie vedeckej analýzy vykonala Università di Modena e Reggio Emilia.

Čo sú to antokyany?
Výsledky z početných experimentálnych štúdií naznačujú, že ochranné protinádorové pôsobenie antokyánov spočíva predovšetkým v ich priamej antioxidačnej aktivite (označované sú ako „zhášače“ voľných radikálov). Okrem toho výrazne stimulujú účinnosť enzýmov vlastného organizmu detoxikujúcich karcinogény a brzdia dedičné štruktúry bunky (DNA) poškodzujúci vplyv týchto látok. Indukujú aj proces apoptózy (programovaná smrť) rakovinových buniek a brzdia ich množenie sa, pričom neovplyvňujú existenciu a tvorbu zdravých buniek.

V už jestvujúcich nádoroch blokujú tzv. angiogenézu (tvorba ciev), čím obmedzujú ich rast i tvorbu metastáz. Ochranný potenciál antokyánov sa prejavuje v počiatočnej fáze a tiež v ďalších etapách vývoja nádorov, vrátane nádorov hrubého čreva.

 

Recenzie

Recenzie AGRITUR Čučoriedkový džem TOP BIO 210 g

Diskusia

Diskusia AGRITUR Čučoriedkový džem TOP BIO 210 g

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam