Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Kožné problémy » Opary

Acyclovir STADA crm der (tuba Al) 1 x 2 g - recenzie

Registrovaný liečivy prípravok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 351553
Acyclovir STADA je účinný na liečbu infekcií (pri prvej infekcii aj pri opakovaným infekciách) vyvolaných vírusom Herpes simplex. Používa sa pri opare na perách a tvári a tiež na tlmenie bolesti a svrbenia pri kožných infekciách vyvolaných herpetickými vírusmi. Aciklovir v kréme sa mení na účinné liečivo s protivírusovým účinkom až po prieniku do bunky infikovanej vírusom.

Viac informácií

5,42

Dostupnosť: skladom do 24 hodín

Tovar odošleme 19. 1. 2018, predpokladaný termín doručenia 22. 1. 2018.

Doprava od 1 € alebo zdarma
 
Podrobné informácie
Príbalový leták
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Acyclovir STADA je účinný na liečbu infekcií (pri prvej infekcii aj pri opakovaným infekciách) vyvolaných vírusom Herpes simplex. Používa sa pri opare na perách a tvári a tiež na tlmenie bolesti a svrbenia pri kožných infekciách vyvolaných herpetickými vírusmi. Aciklovir v kréme sa mení na účinné liečivo s protivírusovým účinkom až po prieniku do bunky infikovanej vírusom.

Informácie o produkte

Výrobca: STADA PHARMA Slovakia, s.r.o.
Značka: STADA PHARMA Slovakia, s.r.o.
Kód výrobku: 351553
Kód EAN: 4011548015568
Držiteľ rozhodnutia: STADA PHARMA Slovakia, s.r.o.

Acyclovir STADA je účinný na liečbu infekcií (pri prvej infekcii aj pri opakovaným infekciách) vyvolaných vírusom Herpes simplex. Používa sa pri opare na perách a tvári a tiež na tlmenie bolesti a svrbenia pri kožných infekciách vyvolaných herpetickými vírusmi. Aciklovir v kréme sa mení na účinné liečivo s protivírusovým účinkom až po prieniku do bunky infikovanej vírusom. Tieto vírusy sa teda sami podieľajú na vzniku látky, ktorá potom bráni ich rozmnožovaniu. Liek môžu používať dospelí, mladiství, deti. Viac na adcc.sk


Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

PRÍLOHA Č. 3 K ROZHODNUTIU O zmene v registrácii lieku, EV. Č. 2011/00683

Písomná informácia pre používateľov

Acyclovir STADA
(aciclovirum)
krém

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
STADA Arzneimittel AG
Stada str. 2-18, Bad Vilbel, SRN

Zloženie lieku

Liečivo:

1 g krému obsahuje:
aciclovirum (aciklovir) 50 mg (5%)

Pomocné látky:
Dimeticonum (dimetikon), glyceromacrogoli 250 monostearas (glyceromakrogol 250 monostearát), alcohol cetylicus (cetylalkohol), paraffinum liquidum (tekutý parafín), propylenglycolum (propylénglykol), vaselinum album (biela vazelína), aqua purificata (čistená voda).

Farmakoterapeutická skupina
Dermatologikum, virostatikum

Charakteristika
Acyclovir STADA je účinný na liečbu infekcií vyvolaných vírusom Herpes simplex. Aciklovir v kréme sa mení na účinné liečivo s protivírusovým účinkom až po prieniku do bunky infikovanej vírusom. Tieto vírusy sa teda sami podieľajú na vzniku látky, ktorá potom bráni ich rozmnožovaniu.

Indikácie
Acyclovir STADA sa používa na tlmenie bolesti a svrbenia pri kožných infekciách vyvolaných herpetickými vírusmi. Používa sa pri prvej infekcii aj pri opakovaným infekciách, predovšetkým pri opare na perách a tvári (Herpes simplex). Liek môžu používať dospelí, mladiství, deti.

Kontraindikácie
Acyclovir STADA sa nesmie používať u pacientov so známou precitlivenosťou na aciklovir alebo niektorú pomocnú látku. Nesmie sa aplikovať do úst, pošvy a najmä nie do očí, nakoľko pôsobí dráždivo na sliznice.
U pacientov s vážnym poškodením imunitného systému sa môže podávať len po odporúčaní lekára.
Liek by sa mal v tehotenstve používať po zvážení možného prínosu a rizika.

Nežiaduce účinky
Acyclovir STADA môže vyvolať prechodné pálenie ošetrených oblastí pokožky. Na ošetrených miestach a niekedy i v tesnom okolí sa občas objavuje sčervenanie, vysychanie a šupinky.

Pri výskyte nežiaducich účinkov sa o ďalšom používaní lieku poraďte s lekárom.

Interakcie
Doposiaľ nie sú známe. Napriek tomu bez porady s lekárom na postihnuté miesta nenanášajte súbežne aj iné lieky na vonkajšie použitie.

Dávkovanie a spôsob podávania
Ak lekár neodporučí inak, krém sa obvykle nanáša v tenkej vrstve na infikované oblasti pokožky 5krát denne v štvorhodinových intervaloch počas dňa. Nanáša sa bavlneným tampónom. Ak sa nanáša rukou, treba si pred aplikáciou aj po nej dôkladne umyť ruky, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu vírusovej infekcie na neinfikované miesta pokožky alebo sliznice. Acyclovir STADA treba naniesť i na oblasť v tesnej blízkosti s viditeľnými prejavmi infekcie (pľuzgieriky, opuchy, sčervenania).
Liečba trvá obvykle 5 dní. Ak príznaky ochorenia počas 5 dní neustúpia, poraďte sa o ďalšom používaní lieku s lekárom. Celková dĺžka liečby by nemala prekročiť 10 dní.

Upozornenie
Na dosiahnutie lepšieho výsledku má byť liečba liekom Acyclovir STADA zahájená čo najskôr po objavení sa prvých príznakov infekcie (pálenie, svrbenie, sčervenenie).
Protivírusová terapia liekom Acyclovir STADA je neúčinná potom, ako sa na postihnutých miestach začnú tvoriť chrasty.
Liek sa používa len na opary v oblasti úst a tváre. Neodporúča sa nanášať ho na sliznicu ústnej dutiny a oka. Rovnako sa nesmie používať na liečbu genitálnej herpetickej infekcie. Obzvlášť potrebné je vyhnúť sa kontaktu krému s očami. Pacienti s veľmi ťažkou formou oparu by mali vyhľadať lekársku pomoc.
Postihnutí oparom sa musia vyhnúť prenosu vírusu na iné miesto alebo na inú osobu, obzvlášť pri otvorenej lézii. Liečba akejkoľvek infekcie by mala byť pod dohľadom lekára.
Pri náhodnom požití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti, ktorý je vyznačený na obale.

Uchovávanie
Liek uchovávajte pri teplote do 25oC.
Liek uchovávajte mimo dosahu detí.

Balenie
2 g; 5 g; 20 g

Dátum poslednej revízie textu
Marec 2011

Recenzie

Recenzie produktu Acyclovir STADA crm der (tuba Al) 1 x 2 g

Diskusia

Diskusia k produktu Acyclovir STADA crm der (tuba Al) 1 x 2 g

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam